"Dr Clown"     Oddział Sudety
Szkolenie w Karpaczu 20 września 2012

W dniach 14.09- 20.09.2012 wolontariuszki z naszej szkoły wzięły udział w szkoleniu organizowanym przez Fundacje "Dr Clown". Szkolenie to odbyło się w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu. Tematem szkolenia było dokładne poznanie chorób psychicznych leczonych na oddziałach psychiatrycznych szpitali dziecięcych. Każdy z wolontariuszy otrzymał certyfikat. Szkolenie było bardzo interesujące i pouczające, a sam pobyt i integracja z wolontariuszami innych oddziałów fundacji bardzo ciekawa.

Dziękujemy wszystkim za przemile spędzony czas. :)

[...foto...] Natalia Sip III D

Zrozumieć osoby niepełnosprawne 9 września 2012

Zrozumieć osoby niepełnosprawne "to dać im szansę by nie zdeptać ich godności" pod takim hasłem 9 września 2012 roku w Świdnickim teatrze odbyło się 25 lecie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Wolontariuszki Fundacji "Dr Clown" zostały zaproszone na tą uroczystość. Spotkanie to było bardzo wzruszające, ponieważ nie co dzień można spotkać uśmiech na twarzach tak chorych osób.

[...foto...] Natalia Sip

"Dzień Przytulania" 21 czerwca 2012

23.06.2012r. wolontariusze Fundacji "Dr Clown" czeka Międzynarodowy Dzień Przytulania, który zorganizujemy na Świdnickim Rynku. Z okazji tego święta, zapraszamy wszystkich do serdecznych uścisków z klaunikami, które na pewno poprawią każdemu humor wywołają na wszystkich twarzach cudowne uśmiechy.
Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

Sandra Kulig

21 czerwca 2012

3 czerwca 2012r. uczennice III LO przygotowały Loterię na rodzinnym pikniku, który odbył się na Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Klauniki bawiły się z przybyłymi dziećmi, rozdawały słodkości i wszystkim umilały czas, mimo że złapał nas deszcz, dzielne klauniki się nie poddały i mimo wszystko starały się by mimo tego, nadal było miło.

Sandra Kulig

21 czerwca 2012

1 czerwca 2012r. z okazji Dnia Dziecka, wolontariuszki Fundacji "Dr Clown", postarały się by maluchy z Domu Małego Dziecka( Wałbrzych), Świetlic Socjoterapeutycznych, Szpitali i innych placówek współpracujących z Fundacją, spędziły swoje święto wspólnie z klaunikami przy zabawach, malowaniach buziek i wielu innych atrakcjach. Uczennice III LO przygotowały dla każdej placówki ciekawą mini imprezkę, obdarowały dzieci noskami, słodkościami i upominkami.

Sandra Kulig

Dzień Dziecka w Latawcu 18 czerwca 2012

Dzień Dziecka jest dniem szczególnym dla wszystkich dzieci, zwłaszcza tych, którzy ten piękny i radosny dzień muszą spędzić w szpitalu. W ramach Terapii Śmiechem i Zabawą realizowanej przez Fundacje "Dr Clown" przy współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym wolontariuszki odwiedziły Szpital Specjalistyczny "Latawiec" w Świdnicy, żeby wręczyć pacjentom szpitala małe upominki i pobawić się z nimi.

Długi pobyt w szpitalu dla nikogo nie jest przyjemny, jednak śmiech i zabawa pozwalają chodź na chwile zapomnieć o zastrzykach i kroplówkach. Dzień Dziecka na oddziale pediatrycznym w świdnickim szpitalu wypadł wspaniale. Na twarzach małych pacjentów chodź na chwile zagościł uśmiech i z tego każdy wolontariusz może być zadowolony.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

[...foto...] Natalia Sip

"Dzień Matki i Dziecka pod znakiem Czerwonego Noska" 26 maja 2012

Po raz kolejny uczennice III LO sprawiły uśmiech na twarzach dzieci. 26 maja w Warszawskim ZOO została zorganizowana akcja "Dzień Matki i Dziecka pod znakiem Czerwonego Noska". Wolontariusze z całej Polski specjalnie przygotowali atrakcje dla dzieci i bawili się całą sobotę. My jako świdnicka delegacja składająca się z 4 osób przygotowaliśmy gry i zabawy plastyczne, musze przyznać, że cieszyło się to dużym zainteresowaniem. Stroje zwierząt, które mieliśmy na sobie świetnie komponowały się ze scenerią ZOO, a dzieci na sam widok uśmiechały się od ucha do ucha. Jest to bardzo przyjemne uczucie, kiedy sprawiasz już samym wyglądem zadowolenie malucha. W niedziele mogliśmy pozwiedzać Warszawę na własną rękę, a nocleg mieliśmy zapewniony w jednej ze szkół z innymi wolontariuszami. Miło połączyć przyjemne z pożytecznym

[...foto...] Joanna Kapała

Pięciolecie Fundacji "Dr Clown" 23 maja 2012

Dnia 23.05.2012 roku w Zagórzu Śląskim na Słonecznej Przystani odbyło się Pięciolecie Fundacji "Dr Clown" oddział Sudety. III Liceum Ogólnokształcące było jednym ze sponsorów jak i organizatorów tego ważnego dla całego Oddziału Sudety dnia. W naszej imprezie wzięło udział aż 160 osób, przyjaciół, wolontariuszy, podopiecznych z różnych placówek oraz ich opiekunów. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, było dużo uśmiechów i kolorowych buziek, które gościły nie tylko na buziach wolontariuszy jak i wszystkich zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

[...foto...] Natalia Sip

Śladami przyszłości! 23 maja 2012

Dzięki Fundacji Krzyżowa polscy wolontariusze z Fundacji "Dr Clown" i niemiecka młodzież zajmująca się rocznym wolontariatem politycznym spotkali się (6-13 maja) w Zamku w Krzyżowej. Początki w porozumieniu się nie były najłatwiejsze, ale zajęcie prowadzone przez organizatorów pomogły nam przełamać wszelkie bariery. W tym momencie mogliśmy przystąpić do wspólnej pracy. Celem tygodniowego spotkania było nawiązanie kontaktu z obcokrajowcami, łamanie stereotypów (których Niemcy maja dużo jeśli chodzi o Polskę i Polaków) i poznanie punktu widzenia drugiej strony na temat II wojny światowej i okresu po wojennego. Wykonywaliśmy wspólnie wiele prac do których niezbędna była współpraca. Punktem kulminacyjnym były warsztaty, każdy uczestnik mógł wybrać jeden z trzech: teatralne, multimedialne i fotograficzne. Efekty były powalające, dzięki artyście z Czech grupa teatralne moim zdaniem wypadła najlepiej. Pokazali przez sztukę, którą udowodniła że wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas! W każdym momencie spektaklu poprzez klaśniecie osoba z widowni mogła wejść na scenę i zmienić bieg wydarzeń. Efekt pracy warsztatów multimedialnych znajduje się na tej stronie: http://asteptowardsthefuture.wordpress.com/.

Smutno było wyjeżdżać po tylu wspólnie spędzonych chwilach. Ogniska, czytanie listów, ciepłe wieczory, nawet zajęcia sportowe budzą we mnie nostalgie. Nikt z nas nie spodziewał się, że tak bardzo się zżyjemy. Myślę, że długo będziemy pamiętać to spotkanie, a utrzymanie kontaktu w dobie internetu nie jest rzeczą trudna.

[...foto...] Joanna Kapała I D

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 23 kwietnia 2012

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY to wspaniała okazja do wręczania kolorowych kwiatków, radosnych uśmiechów i pięknych czerwonych nosków. Na ulicach i w Rynku Świdnickim pojawili się wolontariusze, którzy zabawiali dzieciaki, wręczali kwiatki i ulotki dorosłym, a wszystko po to aby promować "Fundacje Dr Clown", przez co pomagać wielu potrzebującym.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałego Dnia Wiosny:)

[...foto...] Natalia Sip

Szkolenie w Wałbrzychu 23 kwietnia 2012

Dnia 9.03.2012 r. wolontariuszki z III LO w Świdnicy - Aneta Lubczyńska, Patrycja Ochman oraz Sandra Kulig, pojechały do Liceum w Wałbrzychu, aby przeszkolić nowych wolontariuszy, którzy wkrótce dołączą do naszej "Fundacji Dr Clown". Dziewczyny opowiadały o swojej pracy w Fundacji. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim wolontariuszką, które dołączyły do naszej Fundacji.

Patrycja Ochman

Działanie Dobroczynności 12 stycznia 2012

Nasze wolontariuszki z Fundacji "Dr Clown" uczestniczyły w projekcie Polsko - Czeskim realizowanym przez dolnośląskie media o "Działaniu Dobroczynności". Ekipa telewizyjna towarzyszyła wolontariuszom w ich wizytach i działaniach przez wiele godzin. Skromne Clowniki czuły się trochę skrepowane, ale dały cudownie sobie radę z obiektywem i kamerą, i swoje zadania jak zwykle wykonali na 6 :)

Program został wyemitowany 25.12.2011 na programie TVP INFO.


Jarmark Bożonarodzeniowy 10 stycznia 2012

W dniach 21.12.2011 oraz 22.12.2011 odbył się na Świdnickim rynku Jarmark Bożonarodzeniowy. Wolontariuszki naszej szkoły przebrane za Clownów wzięły udział w loterii fantowej organizowanej przez Fundacje "Dr Clown". Na Jarmarku sprzedawane było również Sianko. Wszystkie pieniądze zostały przekazane na utrzymanie i dalszą działalność Fundacji "Dr Clown".

Wszystkim ludziom o dobrych serduszka dziękujemy za wsparcie naszej akcji!!

[...foto...] Natalia Sip, kl II D

Ulotki - Giełda Staroci 21 grudnia 2011

Dnia 4 grudnia 2011 roku wolontariusze: Aneta Lubczyńska, Norbert Sznajder, Sandra Kulig, Joanna Milik, Małgorzata Górecka udali się na ostatnią giełdę staroci w Świdnicy w celu rozdania ulotek dotyczących wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Następnie pojechali na Halę, by obdarować małych akrobatów Polonii Świdnicy paczkami od Mikołaja, powodując piękny uśmiech na ich buźkach.

[...foto...]

Mikołajki w Bolko 15 grudnia 2011

Dnia 12.12 wolontariuszki z naszej szkoły- Natalia Sip, Patrycja Ochman, Aneta Lubczyńska, Marta Skrypak, Marta Świdzińska, Sandra Kulig, Kinga Netwinko, Natalia Bryjowska, Małgorzata Górecka, Joanna Milik- brały odział w "Mikołajkach" dla osób niepełnosprawnych. Impreza ta odbyła się w klubie "Bolko". Dziewczyny przebrane były za Śnieżynki, Diabełki, Aniołki. Wolontariuszki miały szanse nauczyć się nowych gier i zabaw, które będą mogły wykorzystać w rozweselaniu innych podopiecznych.

Wszyscy bawiliśmy się rewelacyjnie, cieszymy się, że zabawa, która sprawia nam dużo radości wnosi również uśmiech na buźki innych ludzi.

[...foto...] Dziękujemy! :)
Natalia Sip II D

Mikołaj w Latawcu 12 grudnia 2011

Dzieciaki ze Szpitala Specjalistycznego "Latawiec" w Świdnicy dnia 6.12. (wtorek) odwiedził Święty Mikołaj. Radosny uśmiech dzieci, które w ten piękny i przez każdego z nich oczekiwany dzień musiały spędzić w szpitalu daje nam wolontariuszom wielką satysfakcję.

Osoby, które sprawiły, że buziach dzieciaków pojawił się uśmiech to: Święty Mikołaj- Bartek Szumin, Pani Mikołajowa- Natalia Sip, Aniołek- Patrycja Ochman, Krasnale- Marta Świdzińska i Marta Skrypak.

[...foto...] Dziękujemy wszystkim :)
Natalia Sip II D

Mikołaj w Wałbrzychu 12 grudnia 2011

Dnia 05.12 (poniedziałek) wolontariusze: Aneta Lubczyńska, Norbert Sznajder, Joanna Kapała oraz Roksana Grabarczyk udali się do Wałbrzycha do szpitala na ul. Batorego, aby rozdać chorym dziecią paczki.

Następnie pojechali do Macdonalda w Wałbrzychu, gdzie były dzieci z domów dziecka. Każda pociecha otrzymała wspaniałe prezenty.

Aneta Lubczyńska II D

BOŻE NARODZENIE 2011 12 grudnia 2011

W dniach 02-04 grudnia 2011roku 27 osób z naszej szkoły wzięło udział z zbiórce żywności w ramach programu "BOŻE NARODZENIE 2011". Program zainicjowany i realizowany jest przez stowarzyszenie Świdnicki Bank Żywności, które koordynowało pracę świdnickich wolontariuszy w terenie. Żywność zbierana była na terenie świdnickich sklepów, wolontariusze zachęcali do dzielenia się posiłkiem i rozdawali ulotki promujące akcję. Zebrana żywność zostanie przekazana do stowarzyszenia, które zajmuje się przekazywaniem żywności rodzinom najbardziej potrzebującym. Wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki dziękujemy i cieszymy się, że w naszej szkole znalazło się wiele osób, które poświęciły swój wolny czas na pomoc potrzebującym.

Warto podkreślić fakt, że od ostatniej akcji koordynowanej przez Świdnicki Bank Żywności minęły jedynie 2 miesiące, a liczba wolontariuszy z 11 zmieniła się na 27. Tym bardziej dziękujemy i zachęcamy do brania udziału w akcjach charytatywnych.

Agata Mikołajczyk

Zabawa Andrzejkowa 28 listopada 2011

Choć do wieczoru andrzejkowego jeszcze tydzień, niepełnosprawni udowodnili, że czas na dobrą zabawę jest zawsze.

22 listopada, sto osób niepełnosprawnych intelektualnie bawiło się na andrzejkach, których organizatorem były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie oraz wolontariusze Fundacji "Dr Clown".

Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć pokaz sztuk magicznych przygotowane przez Panią Marzenkę- pracownika WTZ Mokrzeszów. Zorganizowany został również pokaz strojów. Czarnoksiężnicy, czarownice, księżniczki i wiele innych baśniowych postaci gościła dziś scena klubu Baszta.

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, zabawa ta sprawiła nam wiele radości i pozwoliła nam dzielić się swoimi uśmiechami z innymi ludźmi. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę :)

[...foto...] Natalia Sip II D

Nowa grupa 28 listopada 2011

W tym roku szkolnym 2011/2012 została utworzona nowa grupa wolontariuszy Fundacji "Dr Clown", której liderem jest Sandra Kulig - uczennica klasy IB - , a w skład jej wchodzą Kinga Netwinko - kl. IB, Natalia Bryjowska - kl. IB, Małgorzata Górecka - kl. IB, Małgorzata Kusal - kl. IB i Joanna Milik- kl. IA. Pierwszy raz wybrała się na oddział dziecięcy do Szpitala 'Latawiec' w Świdnicy. Nasze zabawy z dziećmi, wniosły na ich buźkę radość i pozwoliły choć na moment zapomnieć o tym co smutne, także my jesteśmy dumne, że to co sprawia nam przyjemność, daje dużo radości innym.

[...foto...] Sandra Kulig I B

Nowa siedziba 7 listopada 2011

Dnia 27.10.2011 odbyło się spotkanie wolontariuszy Fundacji 'Dr Clown' w nowej i pięknej siedzibie. Mieści się ona w Świdnicy przy ulicy Długiej 33.

Na spotkaniu wszyscy nowi wolontariusze mieli okazje zapoznać się z tajnikami pracy wolontarystycznej, z zasadami jakie musi przestrzegać każdy wolontariusz oraz dowiedzieli się jak należy postępować z podopiecznymi Fundacji Dr Clown. Spotkanie poprowadziła Pani Iwona Woźniak- Pełnomocnik Regionalny Oddziału Sudety.

Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające.

[...foto...] Natalia Sip, kl.2D

Szkolenie 23 października 2011

Dnia 7.10.2011 roku odbyło się pierwsze szkolenie osób chętnych na wolontariuszy fundacji "Dr Clown" w naszej szkole. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom chcącym pomagać, jak ważną i odpowiedzialną rolę będą pełnić dla swoich podopiecznych. Przyszli wolontariusze byli zadowoleni ze szkolenia i po pierwszym szkoleniu, dowiedzieli się wielu bardzo ważnych rzeczy. Wszyscy są świadomi tego, jacy będą ważni dla podopiecznych w fundacji i nie mogą się doczekać spotkania z dziećmi i kolejnych szkoleń!

[...foto...] Natalia Sip, kl.2D

Zagórze Śląskie 29 wrzenia 2011

Dnia 21.09.2011 III LO wzięło udział w imprezie organizowanej przez Fundacje "Dr Clown", która odbyła się w Zagórzu Śląskim. Uczniowie oraz rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników imprezy, a wolontariusze Fundacji "Dr Clown", zarazem uczniowie III LO przygotowali wiele zabaw oraz naukę śpiewu i gry na instrumentach.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Ten wyjazd dał nam wszystkim wiele radości i pozwolił nam dzielić się z innymi ludźmi naszymi "uśmiechami".

[...foto...] Natalia Sip

Festyn w Szczawnie Zdrój 14 czerwca 2011

Dnia 04. 06.2011 roku odbyła się zabawa dla dzieci. Wolontariuszki Fundacji "Dr Clown" pomagały w organizacji konkursów dla najmłodszych oraz malowały dzieciakom buźki.

Zabawa była bajeczna i bardzo pouczająca.

[...foto...] Natalia Sip, kl. 1d

Dzień Dziecka w Bystrzycy Górnej 8 czerwca 2011

Dnia 01.06.2011r . III LO zorganizowało Dzień Dziecka dla dzieci z Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. Uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę pieniędzy, w której udało nam się zebrać 400zł, za które później zakupili niezbędne rzeczy, które przydadzą się podopiecznym Domu Dziecka. Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom. Rodzicom naszej uczennicy Eweliny Bujak, którzy wsparli naszą akcję finansowo oraz rodzicom Katarzyny Wójcik, którzy ufundowali słodkie upominki.

Imprezę poprowadzili uczniowie z III LO oraz wolontariusze z Fundacji "Dr Clown", którzy uczyli grać dzieci na gitarach, prowadzili dyskotekę pod "chmurką" i grali z dziećmi w piłkę nożna.

Ten wyjazd i zabawa z dziećmi sprawiła nam wiele radości satysfakcji. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a sponsorom za to, że mają dobre serduszka i pomagają tak wspaniałym dzieciakom oraz wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do tej zbiórki.

[...foto...] Natalia Sip, kl. 1d

Kongres Regionów - Fundacja "Dr Clown" 24 maja 2011

Dnia 11.05.2011 roku na rynku w Świdnicy podczas Kongresu Regionu wolontariusze z naszej szkoły promowali Fundacje "Dr Clown".

Akcja polegała na malowaniu buziek dzieci oraz robieniu im z balonów zwierzaków. Promocja Fundacji w tym dniu była bardzo ważna, ponieważ zaproszony był Prezydent Bronisław Komorowski oraz inni ciekawi goście.

Wszyscy bawiliśmy sie tam świetnie, rozmowa z ludźmi i zabawa z dzieciakami, które uwielbiają Clowny bardzo nas satysfakcjonuje. Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę.

Natalia Sip, kl 1D

Szkolenie wolontariuszy w III LO 24 maja 2011

Dnia 27.04.2011r. odbyło się szkolenie naszych wolontariuszy. Szkolenie przeprowadziły Aneta Lubczyńska oraz Natalia Sip. W owym szkoleniu wzięła również udział Pani Iwona Woźniak Pełnomocnik Regionalnego Oddziału Sudety. Dziewczyny opowiadały o pracy w Fundacji "Dr Clown" oraz uczyły nowych wolontariuszy ciekawych sztuczek.

Szkolenie było bardzo ciekawe i pouczające.

Natalia Sip, kl 1D

Szkolenie - Warszawa 24 maja 2011

Dnia 25.03.2011 roku wolontariuszki naszej szkoły / Natalia Sip i Aneta Lubczyńska/ pojechały do Warszawy na szkolenie organizowane przez Fundacje "Dr Clown".

Dziewczyn miały okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy tak jak one pomagają dzieciom. Spotkały się również z panią Anną Borkowską dyrektorem artystycznym fundacji "Dr Clown". Miały okazję poznać tajniki pracy wolontarystycznej. Zapoznały się z zadaniami wolontariusza oraz dowiedziały się, jak postępować z pacjentami. Zapoznały się również z tajnikami iluzji oraz sztuczek i gier karcianych

Spotkanie to było bardzo pouczające i interesujące.

Natalia Sip, kl 1D

BUDUJEMY MOSTY - SZTUKA 12 marca 2011

W dniach 13.02-19.02 odbyły się warsztaty w Krzyżowej. Tym razem na spotkanie z międzynarodową ekipą pojechały wolontariuszki z naszej szkoły : Natalia Sip i Aneta Lubczyńska. Dziewczyny brały udział w tygodniowym spotkaniu z cyklu międzynarodowych wymian w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Integracja i wspólna twórcza praca młodzieży w wieku 15-25 lat z Polski, Niemiec, Słowacji i Danii to było głównym celem projektu pod hasłem "Budujemy mosty poprzez sztukę".

Podczas projektu uczestnicy zajmowali się malowaniem, śpiewem i graniem na instrumentach. Wspólnie poznali tajniki fotografii oraz ćwiczyli jogę i capoeirę. W karnawałowy nastrój wprawiła wszystkich nauka salsy i merengue. Poza warsztatami artystycznymi nie zabrakło fascynującej wycieczki do Wrocławia oraz wieczoru kultur, na który fundacja Dr Clown przygotowała interesujące i wzruszające przedstawienie.

Tradycyjne było dużo dobrej zabawy, nowe przyjaźnie i nowe wyzwania dla wolontariuszy. Ten wyjazd sprawił nam wiele radości satysfakcji, pozwolił nam dzielić się z innymi ludźmi naszymi "uśmiechami", jak również uwrażliwił na ludzkie problemy.

[...foto...] Natalia Sip I D

Promocja książki Danuty Mikołajewskiej 12 marca 2011

Dnia 27.01.2011r. o 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Świdnicy odbyła się promocja książki Danuty Mikołajewskiej pt. "Reanimacja". Fundacja "Dr Clown" wzięła udział w promocji tej książki. Cztery wolontariuszki z naszej szkoły Katarzyna Natanek, Aleksandra Melner, Agata Piotrowska i Paulina Kyc uczestniczyły w tym wydarzeniu . Mieliśmy okazję posłuchać wykładu Pani Ewy Zagawy "Śmiech to zdrowie". Następnie głos zabrała Pani Iwona Woźniak. Na końcu Pani Danuta Mikołajewska autorka książki przedstawiła ją wszystkim zebranym. Wolontariuszki wręczyły kwiaty Pani Danucie, Pani Iwonie i Pani Ewie.

Po promocji uczestnicy poczęstowani zostali tortem.

[...foto...]

Czarny Bór 1 lutego 2011

Dnia 23.01.2011r (niedziela) wolontariuszki z klasy 1D Natalia Sip, Patrycja Ochman i Beata Długosz pojechały do Czarnego Boru. Dziewczyny bawiły się z dziećmi podczas organizowanej wówczas zabawy karnawałowej przez tamtejsza parafie. Wyjazd zrealizowany była przez fundację "Dr Clown", dlatego też dziewczyny były przebrane w stroje Clownów. Z dziećmi bawił się również Clown Filip, który chodził na szczudłach. Był tez Święty Mikołaj, do którego dzieci otrzymały prezenty, sponsorowane przez tamtejsza parafie.

Organizatorzy imprezy w ramach podziękowań przygotowali dla wolontariuszy słodki poczęstunek i smaczny obiad. Przekazali również paczki, które Pani Iwona Wozniak przekaże dzieciaka z placówki przy kościele św. Andrzeja Boboli w Świdnicy.

Ten wyjazd i zabawa z dziećmi sprawiła nam wiele radości satysfakcji. Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę, a organizatorom za smaczny poczęstunek i prezenty dla dzieci.

[...foto...] Natalia Sip, kl. ID

Jarmark Bożo-Narodzeniowy 11 stycznia 2011

W dniach 21 i 22 grudnia odbył sie w Świdnicy "JARMARK BOŻO-NARODZENIOWY". Uczniowie III LO, jako Clowny wzięli udział w zorganizowanej przez fundacje "Dr Clown" loterii fantowej dla mieszkańców Świdnicy. Od wolontariuszy można było zakupić losy i odebrać ciekawe nagrody.

Wszyscy bawiliśmy sie tam świetnie, rozmowa z ludźmi i zabawa z dzieciakami, które uwielbiają Clowny bardzo nas satysfakcjonuje.

Pieniądze zebrane z loterii przeznaczone są na utrzymanie i działalność fundacji "Dr Clown".

DZIEKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ Z NAMI:)!!

[...foto...] Natalia Sip, kl. ID

Akcja "SIANKO" 3 stycznia 2011

W dniach 18.12 i 19.12 wolontariusze III LO wzięli udział w akcji organizowanej przez fundacje "Dr Clowna". Akcja ta polegała na sprzedaży sianka Bożonarodzeniowego na pasażach TESCO w Bolesławcu, Jeleniej Górze oraz w Głogowie.

W ramach akcji "SIANKO" organizowane było również w Głogowie i Bolesławcu Wigilijne Karaoke, przy którym wolontariusze i dzieci świetnie się bawili.

Ten wyjazd dał nam wszystkim wiele radości i pozwolił nam dzielić się z innymi ludźmi naszymi "uśmiechami".

Z całego serca chcieliśmy podziękować wszystkim darczyńcą, którzy przyczynili się do zrealizowania tej akcji.

[...foto...] Natalia Sip, kl. ID

3 stycznia 2011

Dnia 9 grudnia 2010r. trójka wolontariuszy z kl. 1A wzięła udział w szkoleniu, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Jego celem było zachęcenie tamtejszej młodzieży do udziału w wolontariacie. Pani Iwona Woźniak opowiadała o tym, na czym polega bycie w fundacji "Dr Clown" i czego oczekuje się od osób pragnących do niej przystąpić. Wolontariusze musieli opowiedzieć o tym dlaczego są w fundacji i czego od niej oczekują. Zadano im również pytanie dotyczące tego, co im daje działalność charytatywna.

[...foto...]

Akcja TESCO 20 grudnia 2010

18 i 19 grudnia 2010r. wolontariuszki z klasy 1B Joanna Szewczyk, Agata Piotrowska i Patrycja Zdrada pomagały w kweście na rzecz chorej Karolinki. Dziewczyny bawiły się z dziećmi na pasażu w Tesco podczas gdy ich rodzice robili świąteczne zakupy . Maluchy mogły korzystać z wielu atrakcji między innymi zrobić świąteczny witraż, ulepić ciastka, czy pomalować buzię . Udało się zebrać trochę pieniędzy lecz priorytetowym zadaniem było rozdanie zaproszeń na koncert "Pomagamy chodzić Karolinie" . Zaplanowano go na środę, 22 grudnia 2010 r. na godzinę 18.00 w teatrze świdnickim . Wystąpi zespół All For Him z musicalem "Zapytaj Tych, co Go Znają". Wstęp na musical jest bezpłatny, a podczas koncertu zbierane będą datki na leczenie Karoliny.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

[...foto...] Agata Piotrowska klasa 1B

Dr Clown 30 listopada 2010

Dnia 19 listopada (piątek) dwie uczennice Agata i Agnieszka z klasy II D pojechały do Opolna Zdrój, koło Bogatyni. Wyjazd ten miał na celu przekazanie tamtejszej podstawówce darów zebranych w naszej szkole. Zbiórka organizowana była przez fundację "Dr Clown", dlatego też dziewczyny były przebrane w odpowiedni strój. Pomysłodawcą całej imprezy i zbiórki dla szkoły poszkodowanej podczas powodzi była Pełnomocnik Oddziału Regionalnego Dolnego Śląska Pani Iwona Woźniak.

Spotkanie zaczęło się od części oficjalnej, czyli: przekazania darów, odebrania podziękowań dla szkół i sponsorów. Następnie Clowniki ze Świdnicy, Wrocławia i okolic miały za zadanie zorganizować dzieciom zabawę. W Clownowym programie znalazły się takie konkursy jak: przeciąganie liny, zawody w dmuchaniu balonów, drużynowy tor przeszkód, zabawy w kole i inne.

Szkoła w ramach podziękowań przygotowała dla wolontariuszy mały poczęstunek i po całej imprezie obiad. Po wizycie w Publicznej Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju zostaliśmy zaproszeni do Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam spędziliśmy około godziny z dorosłymi osobami, które są niepełnosprawne. Udało się nam ustalić wstępny plan współpracy na najbliższe miesiące. Pożegnaliśmy się i po długim dniu i godzinach zabaw wróciliśmy do domu.

Ten wyjazd dał nam wiele radości, ale również uwrażliwił na ludzkie problemy.

W imieniu uczniów z Opolna Zdrój bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania zbiórki w naszej szkole. Wasze drobne gesty bardzo pomogą dzieciakom!

[...foto...] Agata Mikołajczyk

23 listopada 2010

Dnia 26 października 2010r. odbyło się pierwsze szkolenie osób chętnych na wolontariuszy fundacji "Dr Clown". Wszyscy uczestnicy otrzymali formularze, które należało wypełnić, aby oficjalnie zostać wolontariuszem. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom chcącym pomagać, jak ważną i odpowiedzialną rolę będą pełnić dla swoich podopiecznych. Następnie przeprowadzono kilka ćwiczeń, które miały być odzwierciedleniem realnych sytuacji z życia fundacji. Przyszli wolontariusze byli zadowoleni ze szkolenia i, jak po pierwszym szkoleniu, dowiedzieli się wielu bardzo ważnych rzeczy. Wszyscy są świadomi tego, jacy będą ważni dla podopiecznych fundacji i nie mogą się doczekać spotkania z dziećmi i kolejnych szkoleń!

Natalia Sidorska, kl. Ia

"Druga Twarz Clowna" 22 marca 2010

W dniach 4-6 marca w Katowicach odbyło się szkolenie wolontariuszy w zakresie pracy z dzieckiem chorym i jego rodziną. Omawiane były treści związane ze śmiercią, żałobą, żalem, kontaktem z rodziną chorego dziecka i z osobistymi odczuciami wolontariusza. Uczennice z naszej szkoły miały okazję poznać wielu wspaniałych ludzi pomagającym dzieciom i wymienić się doświadczeniami. Prowadzącą szkolenie była mgr Aneta Hanf - trener warsztatów umiejętności psychospołecznych.

[...foto...] Emilia Maciejewska kl. IIe

"Dr Clown" kolejny raz w naszej szkole 24 lutego 2010

Dnia 24.02.2010r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Iwoną Woźniak, pełnomocnikiem fundacji Dr Clown.

Celem spotkania było zapoznanie chętnych uczniów z zasadami pracy na rzecz wolontariatu. Został przedstawiony program fundacji, którego zadaniem jest pomoc dzieciom potrzebującym i chorym poprzez śmiech i zabawę, rozładowując napięcia i poprawiając samopoczucie. Przeprowadzono kilka zabaw, które miały uświadomić nam, czy będziemy w stanie sprostać roli wolontariusza.

Chętnych uczniów zapraszamy do współpracy z nami.

Emilia Maciejewska kl. IIe

21 grudnia 2009

W dniach od 18.11 do 30.11.2009r. odbyło się Monika Słupek klasa III B dla wolontariuszy poświęcone nauce języka migowego. Miało to miejsce nad morzem w Łebie. Udział w owym projekcie wzięli członkowie Fundacji "Dr Clown" z całej Polski, a dokładniej ze wszystkich oddziałów w kraju. Cały zakres wiedzy, którą przyswoili wynosi 750 słów. Wszyscy są bardzo zachwyceni z osiągniętego rezultatu. Dzięki temu szkoleniu wielu z wolontariuszy będzie mogło się porozumiewać bez problemu z osobami niesłyszącymi. To wielka inwestycja w samego siebie, gdyż jest to bardzo istotna umiejętność. Cieszymy się, że dostaliśmy szansę, w której otworzyły się przed nami drzwi do "świata ciszy".

[...foto...] Monika Słupek klasa III B

"Dr Clown" 28 maja 2009

Dnia 20 maja 2009 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z panią Iwoną Woźniak przedstawicielem fundacji "Dr Clown".

Celem spotkania było szkolenie nowych wolontariuszy z naszej szkoły. Poznaliśmy program "Rehabilitacja na wesoło", w którym rehabilitanci w stroju i makijażu clowna wspomagają proces rehabilitacji prowadząc jednocześnie część ćwiczeń rehabilitacyjnych, usprawniająco - stymulujących z wykorzystaniem elementów charakterystycznych dla terapii śmiechem i zabawą, który ma na celu wczuwanie się w potrzeby psychiczne dzieci i rozładowanie napięcia nerwowego spowodowane bólem, strachem i rozstaniem z najbliższymi. Rozładowuje depresję, szok pooperacyjny i przywraca dzieciom wolę życia, gdy jej brak staje się zagrożeniem.

Zachęcamy wszystkich chętnych do pracy w wolontariacie.

[...foto...]

MŁODZIEŻ CHCE I MOŻE POMAGAĆ 8 kwietnia 2009

Dnia 7 kwietnia 2009 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Iwoną Woźniak oraz panią Anną Borkowską dyrektorem artystycznym fundacji "Dr Clown".

Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do udziału w wolontariacie. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy wolontarystycznej. Zapoznali się z zadaniami wolontariusza oraz dowiedzieli się, jak postępować z pacjentami. Wolontariat "Dr Clown" przyjmuje formę zabawy i uśmiechu, w tym celu przyszli wolontariusze. Zapoznali się z tajnikami iluzji oraz sztuczek i gier karcianych. Wszystkim, którzy podjęli się pracy wolontarystycznej, tzw. pracy za "dziękuję", gratulujemy odwagi i szlachetności oraz życzymy wytrwałości i sukcesów.

Informacje o spotkaniach grupy "Dr Clown" w III LO są dostępne u p. prof. Agnieszki Guziak i u p. prof. Doroty Walickiej.

Jeżeli jesteś otwarty, masz wolny czas i chcesz pomóc zgłoś się, twoja pomoc jest potrzebna.

[...foto...] Natalia Chłoń kl.IIa

FUNDACJA "DR CLOWN" 10 marca 2009

W miniony czwartek, czyli 5 marca, w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Fundacji "Dr Clown" (p. Iwona Woźniak). Zainteresowanych pomocą młodzieży i dzieciom było wielu. Nasi przyszli wolontariusze wypytywali Panią Iwonę jak działa fundacja, w jaki sposób pomaga oraz co zmieni się w ich życiu dzięki takiej pracy społecznej.

Fundacja "Dr Clown" już 9 lat pomaga chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły terapeutów "doktorów clownów", którzy w bardzo kolorowych strojach i makijażu , obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię. Ma ona na celu likwidowanie stresów i napięć spowodowanych nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z wolontariatem zapraszam na odwiedzenie strony Fundacji http://www.drclown.pl/strony/fundacja.htm :)

[...foto...] Patrycja Sordyl