"Mieszko"
Dzień Dziecka w Przychodni 2 czerwca 2014

Fundacja Promocji Kultury i Historii Polski „MIESZKO”, jak co roku stara się, aby Dzień Dziecka był radosny i kolorowy, jej wolontariusze z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy pod opieką Pani Agnieszki Guziak uczestniczyli we wszystkich akcjach i imprezach organizowany w ten jeden z najmilszych dni. Od ponad roku stałą opieką uczniowie objęli Przechodnie Rodzinną na ul. Kopernika w Świdnicy. Wolontariusze odwiedzają dzieci w miejscu, gdzie najmłodsi spodziewają się stresu związanego min: z zastrzykami - i starają się grami i zabawami sprawić, aby dziecko przez chwilę zapomniało o smutku i chorobie. BRAWO WOLONTARIUSZE Wasze upominki i serdeczność sprawiają że dziecko nawet w smutnym okresie choroby staje się radośniejsze, a tym samym dochodzi szybko do zdrowia.

DZIEŃ DZIECKA 2 czerwca 2014

Dnia 1 czerwca 2014 roku wolontariuszki fundacji „Mieszko” od godziny 10:00 do 13:00 były na rynku świdnickim przebrane za postacie z bajek: Kota w Butach, Wróżkę i Klauna. Podczas chodzenia po rynku, dziewczyny rozdawały ulotki z kulturowymi imprezami w Świdnicy, które zaczęły się 1 czerwca, robiły to chętnie z wielkimi uśmiechami na twarzy, czekając na uśmiech dzieci, które zobaczą ulubione postacie z bajek. Dzieci dostawały cukierki, cieszyły się, zauważały przebrane dziewczyny i były bardzo podekscytowane, chętnie robiły sobie zdjęcia z postaciami z bajek.

Wszystko udało się, pogoda nie zawiodła, a dzieci mam nadzieje zapamiętają spotkanie z Kotem w Butach, Wróżką i Klaunem na długo.

Szkolenie wolontariuszy 16 kwietnia 2014

4 kwietnia 2014r. pięć wolontariuszek uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Podczas zajęć mogły zapoznać się z wolontariatem Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Dziewczynom bardzo spodobała się ta idea pomocy i chcielibyśmy nawiązać współpracę.

Mikołajki z sercem 16 grudnia 2013

O tym, że uczniowie III LO są chętni do niesienia pomocy, wiadomo nie od dziś.

6 grudnia, organizując kolejną akcję z Fundacją Promocji Kultury i Historii Polski „Mieszko”, pokazali, że każdy może być św. Mikołajem. Dzięki pomocy wszystkich uczniów udało im się zebrać 300 zł, z czego z pomocą fundacji powstało 20 dużych paczek i sporo mniejszych. Wszystkie trafiły do dzieci z rodzin, które nie uzyskują pomocy OPS-u, ale żyją w trudnych warunkach. Dzięki pomocy Przychodni Rodzinnej na ul. Kopernika mogli dotrzeć do potrzebujących maluszków i spotkać się z nimi.

Przebrani za Mikołaja i Śnieżynki odwiedzili dzieci, wręczając im prezenty. Za św. Mikołaja przebrał się Jacek Hruszowiec, a wspierały go Śnieżynki – Natalia Parkitna, Kinga Kaniewska i Paulina Rabiniak. Nad akcją licealistów czuwała Pani Agnieszka Guziak. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, z ich chęci niesienia pomocy innym. Zapewniamy, że to nie ostatnia tego typu akcja w naszej szkole, a zaangażowanym dziękujemy!

DZIEŃ RYCERSKI 23 czerwca 2013

23.06.2013 na Świdnickim Rynku odbył się „Dzień Rycerski”. W tym dniu zorganizowane były turnieje rycerskie, pokazy tańców średniowiecznych, koncerty oraz wycieczka Szlakiem Cysterskim, na którą dziewczęta zapraszały przechodnich. Wędrując szlakiem cysterskim dowiedziały się one dużo ciekawych faktów o Świdnicy, symbolach jakie istnieją w rynku oraz usłyszały legendy, które zapamiętają na bardzo długo i zapewne będą opowiadać swojej rodzinie i bliskim.

DZIEŃ DZIECKA 10 czerwca 2013

Dnia 2 czerwca 2013 roku wolontariuszki fundacji „Mieszko” od godziny 10:00 do 13:00 były na rynku świdnickim przebrane za postacie z bajek: Czerwonego Kapturka, Wilka oraz Pannę Różanną. Podczas chodzenia po rynku, dziewczyny rozdawały ulotki z kulturowymi imprezami w Świdnicy, które zaczęły się 1 czerwca, robiły to chętnie z wielkimi uśmiechami na twarzy, czekając na uśmiech dzieci, które zobaczą ulubione postacie z bajek. Czerwony Kapturek w swoim koszyku miał cukierki dla dzieci, można powiedzieć z okazji Dnia Dziecka, które świętowaliśmy dzień wcześniej. Dzieci dostawały cukierki, cieszyły się, zauważały przebrane dziewczyny i były bardzo podekscytowane, chętnie robiły sobie zdjęcia z postaciami z bajek, a nawet niektóre bały się podejść do wilka, mimo to po chwili wilk swą dobrocią przełamał barierę i nawet z wstydliwymi dziećmi udało się robić zdjęcia. Ludzie odbierali wolontariuszki bardzo dobrze, chwalili stroje, chcieli dostawać ulotki z imprezami Świdnicy.

Wszystko udało się, pogoda nie zawiodła, a dzieci mam nadzieje zapamiętają spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Wilkiem i Panną Różanną na długo.

[...foto...] Kamila Kościelna I D

Zamek Grodno - Zagórze Śląskie 4 czerwca 2013
22 maja grupa wolontariuszek z Fundacji "Mieszko" uczestniczyła w Turnieju Rycerskim na zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. Odbyły się przedstawienia dotyczące legend zamku, turnieje sportowe, zwiedzanie zamku oraz wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dziewczyny bawiły się bardzo dobrze i mają zamiar uczestniczyć w Turnieju również w następnym roku.
[...foto...] Paulina Rabiniak I B