LIGA STRZELECKA KLAS PIERWSZYCH 29 grudnia 2008
PROTOKÓŁ

LIGA STRZELECKA KLAS PIERWSZYCH


Organizator: III Liceum Ogólnokształcące

Miejsce: strzelnica III Liceum Ogólnokształcącego

Termin: 5 cyklicznych spotkań: 6.11., 13.11., 20.11., 27.11., 4.12.

Kierownictwo: Barbara Elmanowska, Leszek Olejarczyk

Zasady rywalizacji: Rywalizacja odbyła się w formie "pojedynków" pomiędzy reprezentantami poszczególnych klas pierwszych.

Strzały: 3 próbne + 5 ocenianych

Tarcze: Ppn (pistoletowe)

Czas: 10 minut

Uczestnicy:Zespoły 3 - osobowe - reprezentacje pierwszych klas. Zmienny skład zespołów wraz z każdym kolejnym spotkaniem.

Klasyfikacja: zespołowa

Wykaz dat oraz kolejność rywalizacji poszczególnych klas:

6 listopada 13 listopada 20 listopada 27 listopada 4 grudnia
1a - 1b 1a - 1f 1a - 1e 1a - 1d 1a - 1c
1f - 1c 1e - 1b 1d - 1f 1c - 1e 1b - 1d
1e - 1d 1d - 1c 1c - 1b 1b - 1f 1f - 1e

Nagroda: Puchar Dyrektora III LO w Świdnicy (puchar przechodni)

WYNIKI

W rywalizacji wzięło udział 60 osób. Kolejne klasy reprezentowało osób:
I A - 9, I B - 10, I C - 6, I D - 11, I E - 13, I F - 11.

Klasyfikacja ogólna:

I miejsce - I E
II miejsce - I A
III miejsce - I F
4 miejsce - I B
5 miejsce - I D
6 miejsce - I C

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce - Anna Moor (I D) - 44 punkty/ 50
II miejsce - Karolina Młynarska (I A) - 41 punktów/50
III miejsce - Mariusz Zawadzki (I A) - 40 punktów/50
Karolina Truszkowska (I E) - 40 punktów
Jakub Łabędzki (I F) - 40 punktów

Koncert Wigilijny w III LO 17 grudnia 2008

W auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy odbył się Koncert Wigilijny " Idą święta" w wykonaniu chóru " Pryma Voce" uatrakcyjniony "Scenami z anielskiej manufaktury" w wykonaniu bardzo przystojnych aniołów z drugich klas naszej szkoły.

Rewelacja, rewelacja wielokrotnie wyrażał swoją opinię po przedstawieniu - bardzo wymagający wobec swoich pracowników i uczniów dyrektor szkoły Ryszard Skórka.

Był to rzeczywiście wyjątkowy koncert. Na moment przenieśliśmy się do "lodowej krainy", gdzie zamarznięte gałązki drzew i białe anioły bardzo sugestywnie wprowadziły nas w klimat zbliżającej się gwiazdki. Muzyka, która zabrzmiała w tej atmosferze też była wyjątkowa. Chór "Pryma Voce" i jego soliści przygotowali program, w którym usłyszeliśmy znane i mniej znane kolędy oraz pieśni świąteczne ( nawiasem mówiąc wszystkie nagrodzone w XIX Festiwalu Piosenki Świątecznej). Przygotowaliśmy nowe, bardzo atrakcyjne aranżacje utworów, które śpiewamy od lat, ale staramy się je wykonywać za każdym razem w inny, wyjątkowy sposób. Inaczej mówiąc rokrocznie adresujemy nasz program dla naszych chóralnych absolwentów- to dla nich robimy niespodzianki śpiewając to co wykonywali Oni ale inaczej.

W tym miejscu chciałabym wspomnieć o fenomenie portalu internetowego " Nasza klasa". Na moje zaproszenie odpowiedzieli prawie wszyscy absolwenci. Część z nich nie mogła przybyć na koncert z oczywistych względów: mieszkają poza granicami Polski, pracują i uczą się w różnych miejscach świata. Ale już teraz zapowiadają swoje przybycie na przyszły rok. Mimo tego aula była zapełniona po brzegi. Przepraszam, że nie wymienię wszystkich ale pragnę podziękować Eli Dudek i Mirkowi Benedyktowi, którzy od wielu lat są na każdej biesiadzie i zawsze znajdą czas aby się z nami przywitać. Czy jest taka szkoła, która rokrocznie wita w swoich progach tylu swoich absolwentów? Czy jest taka szkoła, która serdecznie wita swoich emerytowanych nauczycieli? Czy to już jest TRADYCJA?

Na koniec kilka informacji o wykonawcach, to Oni sprawili, że mogę napisać te moje osobiste wrażenia z Biesiady Wigilijnej.

Wykonawcy:
Chór "Pryma Voce"
Dyrygent: Bogumiła Zdzisława Patała
Przygotowanie chóru: Bogumiła Zdzisława Patała, Teresa Pulsakowska - Daniel, Barbara Piórkowska
Soliści: Łukasz Grabicki, Mateusz Gancarczyk, Ireneusz Lutz, Karolina Pindel, Mariusz Pączek, Marta Parcheta, Mateusz Sadowski, Marcin Malinowski (absolwent)
Akompaniament: Sylwia Gruba, Teresa Pulsakowska-Daniel, Barbara Piórkowska.
Sceny z anielskiej manufaktury: Piotr Dawiec, Karol Pisowicz, Ariusz Porębski.
Opracowanie literackie: Aleksandra Kulak
Scenografia: Ryszard Skórka, Kama Karst
Zdjęcia: Przemysław Tarłowski, Dawid Fujawa
Nagłośnienie i oświetlenie: Mateusz Gancarczyk, Kostas Dzamaras, Ireneusz Lutz
Opieka artystyczna, plakaty i zaproszenia: Ryszard Skórka

W organizację koncertu była zaangażowana niemal cała szkoła, dziękujemy nauczycielom za cierpliwość podczas naszych prób, pracownikom obsługi za przygotowanie szkoły do przyjęcia tak wielu gości, uczniom innych klas za logistykę

Z anielskiej manufaktury: " Cud się zdarza niebywały w wigilijną noc zimową, stwór wszelaki Twoją chwałę umie głosić ludzką mową. A te nasze polskie serca zagniewane i surowe. Spraw, by człowiek do człowieka chciał przemówić ludzkim słowem".

[...foto...] [...foto...] [...foto...] [...audio...] Barbara Piórkowska

Lista kolęd

 1. "Gdy się Chrystus rodzi" - Łukasz Grabicki i Chór Pryma Voce
 2. "Aniołowie biali " - Ireneusz Lutz i Chór Pryma Voce
 3. "Przybieżeli do Betlejem " - Chór Pryma Voce
 4. "Nie było miejsca" - Mateusz Gancarczyk
 5. "Przystąpmy do szopy " - Chór Pryma Voce
 6. "Nad Betlejem " - absolwent Marcin Malinowski (WSD)
 7. "Witaj gwiazdko" - Marta Parcheta, Mariusz Pączek i Chór Pryma Voce
 8. "Cicha noc" - Chór Pryma Voce
 9. "Dzisiaj w Betlejem" - Ireneusz Lutz, Mateusz Jakubczak i Chór Pryma Voce
 10. "Pójdźmy wszyscy do stajenki" - Chór Pryma Voce
 11. "Tryumfy" - Monika Toporowska i Chór Pryma Voce
 12. "O niebo lepiej" - Mateusz Gancarczyk
 13. "Bóg się rodzi" - absolwenci i Chór Pryma Voce
 14. "Za kolędę dziękujemy" - absolwenci i Chór Pryma Voce

Wizyta w domu dziecka 17 grudnia 2008

W tym roku w naszej szkole z okazji Mikołajek, odbyła się zbiórka pieniężna na prezenty dla dzieci z domu dziecka z Bystrzycy Górnej. Zebrana kwota wyniosła zaledwie 450 zł. Jednakże dzięki dobremu zagospodarowaniu pieniędzy oraz zapoznaniu się z potrzebami dzieci udało się zakupić wiele praktycznych, jak i miłych upominków.

Dnia 09.12.08 r. trzy uczennice z klasy II D udały się z wizytą do domu dziecka, gdzie zostałby bardzo serdecznie przyjęte, spędziły miłe popołudnie na zabawie z dziećmi i zwiedzaniu domu. Uczennice zostały bardzo miło zaskoczone, ponieważ wnętrze domu dziecka okazało się bardzo ładne i zadbane, gdzie panowała przyjazna i ciepła atmosfera. Chciałybyśmy, aby taka akcja stała się coroczną tradycją w naszej szkole, ponieważ przyczyniła się ona do wielkiej radości dzieci oraz opiekunów, którzy mogli dostrzec, że istnieją jeszcze dobrzy ludzie.

[...foto...]

III Liceum górą!! 17 grudnia 2008

16 grudnia 2008 roku odbył się długo wyczekiwany XIX Festiwal Piosenki Świątecznej - organizowany przez II Liceum w Świdnicy. Nasz świdnicki teatr gościł 21 bardziej lub mniej wybitnych wykonawców piosenek o tematyce świątecznej. Od wielu lat uważnie obserwuję zmagania konkursowe i żałuję, że festiwal nieco zatracił swą dawną wyjątkowość. I nie chodzi mi o młodych wykonawców, którzy starają się jak najpiękniej zaśpiewać nie zawsze trafnie dobrany repertuar. Piękna scena, scenografia, drobne wpadki techniczne nie znaczą nic wobec prawie pustej widowni, dla której śpiewali piosenkarze. I może to było powodem braku entuzjazmu w śpiewie co pomogło jury nie przyznać pierwszej nagrody?

Tym bardziej cieszy nas fakt, że dwóch naszych uczniów wyśpiewało:

II nagrodę - Mateusz Gancarczyk

III nagrodę - Ireneusz Lutz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!
[...foto...] Barbara Piórkowska

Góra Grosza 16 grudnia 2008

Zakończono IX edycję akcji "Góra Grosza" w ramach, której przez 2 tygodnie uczniowie naszej szkoły zbierali monety. Uzbierane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym między innymi na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i pogotowia rodzinnego. "Góra Grosza" ma uświadomić młodzieży jak ważna jest pomoc.

Nasza szkoła na ten zaszczytny cel zebrała w tym roku 413,27 zł.
Klasa III E, której wychowawcą jest p. Krzysztof Frączek zebrała najwięcej groszy / 63,90zł /, a także klasa II F, której wychowawcą jest p. Krystyna Tarabon zebrała /63,75zł/. Uczniowie tych klas zostali nagrodzeni przez Samorząd Uczniowski słodyczami.

Organizatorzy:
Samorząd Uczniowski


Nagroda w Zgorzelcu!! Zgorzelec 12-13 grudnia 2008

To miejsce, w którym odbyła się finałowa gala III REGIONALNEGO FESTIWALU TWÓRCZOŚCI JACKA KACZMARSKIEGO .Organizatorami byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich Stowarzyszenie Kuźnia, pod patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelec.
Konkurs miał charakter otwarty. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych (indywidualnie lub zespołowo) Festiwal dzielił się na dwie części: konkursową oraz galową z udziałem laureatów i zaproszonych gości. Jury oceniało:
- poprawność intonacyjna wykonywanego utworu;
- poprawność językową, interpretacje;
- ogólny wyraz artystyczny prezentacji.
Najlepsi wykonawcy otrzymali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe precjoza. Dla osób przyjezdnych czyli dla nas zapewniono obiad, nocleg ze śniadaniem w miejscowym hotelu.

To tyle informacji wstępnych. Nasi uczniowie Mateusz Jakubczak, Sylwia Gruba i Łukasz Grabicki fenomenalnie wykonali swój program. Biorąc pod uwagę problemy akustyczne typu niestabilne mikrofony, brak kabli do nagłośnienia chyboczącego się instrumentu, fatalnego akustyka i duchotę na sali nasi wykonawcy byli pierwszymi faworytami do zdobycia głównej nagrody. Podczas obrad jury wiele osób gratulowało Im udanego występu, nowego spojrzenia na interpretację piosenek Jacka Kaczmarskiego oraz przygotowania wokalnego.

Wynik konkursu wszystkich rozczarował, otrzymaliśmy az trzecią nagrodę, a pozostałe nagrody i wyróżnienia otrzymali organizatorzy czyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. Poza nami i uczniami ze Zgorzelca na konkurs przyjechali uczniowie z Bolesławca, Bogatyni i Jeleniej Góry.

Nie pojechaliśmy do Zgorzelca po to aby "zadzierać nosa" ale mamy już pewne umiejętności wsłuchiwania się w jakość prezentacji, na przekaz treści i walory wokalne. Jedna z jurorek wyraźnie to zaakcentowała podczas rozmowy z uczniami po ostatecznych wynikach konkursu. No cóż będziemy dalej śpiewać piosenki Jacka Kaczmarskiego ale Zgorzelec chyba będzie dla nas zbyt daleko.

Dziękujemy naszemu panu dyrektorowi za umożliwienie wyjazdu oraz panu Kostkowi za bezpieczną podróż, a teraz szykujemy się do naszego Koncertu Wigilijnego. Będzie się on odbywać w warunkach, które każda instytucja czy szkoła powinna nam pozazdrościć !

[...foto...] Barbara Piórkowska

"Jej portret" czyli Dzień Patronki 9 grudnia 2008

Tradycyjnie już 09. grudnia odbył się w naszej szkole Dzień Patronki , poświęcony Marii Skłodowskiej - Curie .

Uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie rozwiązanie quizu wiedzy o patronce naszej szkoły. Pierwszą nagrodę wywalczyły EWELINA KUKUŁKA i SYLWIA SADOWSKA z klasy I "a" , a drugą ROKSANA WASIELEWSKA i BEATA STĘPNIAK z klasy I "b".

Zwieńczeniem Dnia Patronki był montaż słowno - muzyczny , pod hasłem " Jej portret ".

Jedna z najpiękniejszych polskich piosenek " Jej portret " ze słowami Jonasza Kofty i muzyką Włodzimierza Nahornego w doskonałym wykonaniu MATEUSZA GANCARCZYKA z klasy I "a" była początkiem prezentacji nieznanych bądź zapomnianych faktów z życia Naszej Patronki , mogliśmy poznać jej życie rodzinne i uczuciowe , działalność społeczną i charytatywną , znaczenie dla potomności , a także niezwykłe poczucie humoru i celne riposty .Przerywnikami w biografii Naszej Patronki były piękne i mądre wiersze naszej drugiej noblistki , Wisławy Szymborskiej .
Ponieważ Maria Skłodowska - Curie uchodzi do dziś za ikonę feminizmu , w apelu wystąpiły przedstawicieli piękniejszej polowy naszej społeczności uczniowskiej :
MONIKA SŁUPEK , MAGDALENA PÓŁTORAK , KATARZYNA HAJDUK , ANZELA GHULYAN , MARLENA DOLAK , SANDRA SISKO , KAROLINA KUKLIS, PATRYCJA ZWIĘCZAK , ALEKSANDRA BERLIŃSKA , MAGDALENA KRYTKOWSKA , BEATA JUSZCZAK.

Apel uświetnił występ wokalny MATEUSZA GANCARCZYKA z klasy I "a".
[...foto...]

Rock przeciw AIDS 8 grudnia 2008


Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS , został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Rock przeciw AIDS". Laureatką nagrody specjalnej została uczennica naszej szkoły , posłanka na XVI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży MAGDALENA PÓŁTORTAK z klasy II B .

Opiekunką Magdy była pani prof. Kama Karst.

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej 25 listopada 2008

Już powoli społeczeństwo Świdnicy i powiatu świdnickiego nie wyobraża sobie listopada bez piosenki poetyckiej w naszym liceum. Wielu młodych ludzi chce pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi i interpretacyjnymi w swoich ulubionych utworach. Konkurs rozbudowuje się, biorą w nim udział nie tylko uczniowie szkół średnich, ale również słuchaliśmy w tym toku uczennicę szkoły podstawowej, kilku gimnazjalistów i kleryka z Seminarium Duchownego.

Podczas tegorocznego Konkursu wystąpili:

Kamila Barna -Gimnazjum Gminne im. Piotra Włostowica w Sobótce
Marta Parcheta- III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Małgorzata Słabicka - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Marcin Malinowski - Wyższe Seminarium Duchowne Świdnica
Patrycja Piórkowska - Świdnicki Ośrodek Kultury
Ewa Kajzer - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Mateusz Dudzic - Świdnicki Ośrodek Kultury
Natalia Chłoń - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Magdalena Szarwaryn - Świdnicki Ośrodek Kultury
Mateusz Gancarczyk - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Magdalena Leśniak - Świdnicki Ośrodek Kultury
Monika Toporowska - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Karolina Młynarska - Świdnicki Ośrodek Kultury
Iwona Kuśnierz - Świdnicki Ośrodek Kultury
Łukasz Batóg - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Gabriela Zięba - Świdnicki Ośrodek Kultury
Ireneusz Lutz - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Aleksandra Bajorek - Świdnicki Ośrodek Kultury
Ewelina Kozłowska - Gimnazjum Lutomia Dolna
Ada Jaworska - Świdnicki Ośrodek Kultury
Weronika Głuszek - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Kamila Rojewska - Gimnazjum Gminne im. Piotra Włostowica w Sobótce
Jagoda Banaszczyk - Szkoła Podstawowa nr 8 Świdnica
Dorota Czekajło - Studio Artystyczne "Katharsis" Świdnica
Mateusz Jakubczak - III Liceum Ogólnokształcące Świdnica
Dominika Wiącek - Studio Artystyczne "Katharsis" Świdnica
Dominika Soroczyńska - Młodzieżowy Dom Kultury Świdnicy

Po uważnym wysłuchaniu wszystkich piosenek jury odczytało werdykt i wręczyło nagrody- aż szkoda, że było ich tak mało, bo w konkursie było o wiele więcej utalentowanych wykonawców.

GRAND PRIX, Nagroda Główna Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy Gabriela Zięba ŚOK

I miejsce- Mateusz Gancarczyk - III LO Świdnica

II miejsce Marcin Malinowski - WSD Świdnica

III miejsce Kamila Barna - Gimnazjum Gminne Sobótka


I wyróżnienie Jagoda Banaszczyk - Sz. P. nr 8 Świdnica
II wyróżnienie Marta Parcheta - III LO Świdnica
III Wyróżnienie Ewelina Kozłowska - Gimnazjum Lutomia Dolna
Nagroda Publiczności Redaktora Naczelnego tygodnika EXPRESSEM - Jagoda Banaszczyk
Plebiscyt Publiczności wygrała Justyna Cieśla- za udział w głosowaniu otrzymała nagrodę niespodziankę.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Do tego wyjątkowego w naszej szkole popołudnia z piękną polską piosenką przyczynili się:
Ryszard Skórka i Kama Karst - zachwycająca dekoracja i scenografia, a niektóre jej elementy ( w postaci kilkunastu nawet kg pięknych czerwonych jabłek) można było skonsumować. Przemek Tarłowski - fotografie, na pamiątkę i na dowód pojawienia się na scenie przed wyjątkową publicznością.

Uczeń Mateusz Gancarczyk oraz pan Kostek, którzy sprawili, że głosy uczestników konkursu brzmiały lepiej niż w rzeczywistości. Jak zwykle konkurs przygotowała katedra muzyki: Bogumiła Patała, Barbara Piórkowska i Teresa Pulsakowska-Daniel. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Dyrektora III LO w Świdnicy. Jurorami, jak co roku byli: Anna Borowska, Bogumiła Patała, Tomasz Wyrwa i Zdzisław Christ. I na koniec jeszcze jedno. Łukasz Grabicki - laureat dwóch poprzednich edycji konkursu brawurowo zaśpiewał i poprowadził wraz z koleżanką cały koncert. Lekko, z klasą i odrobiną humoru - Ibisz by się nie powstydził!
[...foto...] Barbara Piórkowska

18 listopada 2008
[...foto...]

WYCIECZKA DO WŁODARZA 18 listopada 2008

We wtorek 4 listopada 2008 roku klasy 1a i 1c pod opieką prof. Agnieszki Guziak, prof. Doroty Walickiej oraz prof. Katarzyny Łyszkiewicz pojechały na jednodniową wycieczkę integracyjną do Włodarza. Celem wyjazdu było zwiedzanie niemieckich sztolni podziemnego kompleksu Riese z okresu II wojny światowej. Największą atrakcją trasy turystycznej była przejażdżka łódką po zalanych korytarzach. Po czasie spędzonym w zimnych i wilgotntych tunelach, wycieczkowicze spędzili ostatnie chwile w tym niezwykłym miejscu rozgrzewając się przy ognisku.

[...foto...] Beata Kanicka 1c

Samorzadność w szkole ponadgimnazjalnej 13 listopada 2008

Dnia 5.11.2008 r. Samorząd Szkolny III LO uczstniczył w warsztatach szkoleniowych "Samorzadność w szkole ponadgimnazjalnej", które organizowane były przez Zespół Szkół Hoterasko Turystycznych. Prowadzone były przez Panią Agnieszkę Michalską, a ich celem było propagowanie idei samorządności w szkole oraz wymiana doświadczeń związanych z działalnością samorządu w szkole ponadgimnazjalnej. Przygotowane ćwiczenia miały zachęcić do akytwnego działania, a także pobudzić współpracę międzyszkolną. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Mamy nadzieję, że będą organizowane znacznie częściej.

[...foto...] Szkolny Samorząd Uczniowski

WICEMISTRZ ŚWIATA ! 29 pażdziernika 2008

W dniach 21 - 26 pażdziernika 2008 roku w mieście Marina di Carrara znajdującym się we Włoszech odbył się maraton sztuk walki federacji WTKA. Uczeń naszej szkoły chodzący do klasy Ic Tomasz Pudłowski zdobył wicemistrzostwo świata w Kick-Boxingu w formule Full Contact w kategorii wagowej 63,5 kg.


"Stabat Mater" 2008 29 października 2008

W dniach 24 - 26. 10. 2008 r. w Auli Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce odbył się XII Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater". W festiwalu wzięły udział schole dziecięce, zespoły młodzieżowe oraz soliści. Uczestnicy Festiwalu zostali zaproszeni na Orawę, aby poprzez dar muzyki i śpiewu wspólnie przeżywać i pogłębiać wartości chrześcijańskie.

W Festiwalu wzięły udział schole dziecięce, zespoły młodzieżowe oraz soliści. Obowiązywała dowolna treść utworów o tematyce religijnej. Zapewniono wszystkim uczestnikom profesjonalną organizację (nagłośnienie, oświetlenie, noclegi, komisję artystyczną).Z radością informujemy, że I miejsce w kategorii II zdobył uczeń klasy I a Mateusz Gancarczyk, który brawurowo zaśpiewał "Quo vadis, domine" z repertuaru Michała Bajora oraz "W mroku jest tyle światła" Andrzeja Piasecznego- Piaska.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów na Jego artystycznej drodze w naszym Liceum.

Barbara Piórkowska

"Życie i twórczość Zbigniewa Herberta" - rozstrzygnięcie 28 października 2008
Zakończył się konkurs
pt. "Życie i twórczość Zbigniewa Herberta".

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział.

Prawidłowych odpowiedzi udzielili:

I miejsce Sylwia Poznańska II e 46,5 pkt

II miejsce Anna Piasecka II e 45 pkt

III miejsce Martyna Cieśla II a 41 pkt

IV miejsce Natalia Walas II a 37 pkt

V miejsce Karolina Biniek III b 31 pkt


G R A T U L U J E M Y !!!

Dzień Edukacji Narodowej 13 października 2008
[...foto...] [...foto...]

Chór "Pryma Voce" w Kurii Biskupiej 12 października 2008

Z okazji VIII Dnia Papieskiego i Dnia Edukacji Narodowej chór przedstawił program słowno muzyczny "Jan Paweł II - Wychowawca Młodych" Koncert odbył się z inicjatywy Ignacego Deca - biskupa ordynariusza Diecezji Świdnickiej.

Poza artystycznym wymiarem koncertu program odpowiadał na pytania, które były mottem VIII Dnia Papieskiego w całej Polsce. W ciągu całego dnia uczestnicy Dzieła Nowego Tysiąclecia zastanawiali się nad wpływem Jana Pawła II na osobiste życie każdego człowieka oraz postawy Papieża jako wzoru nauczyciela-wychowawcy.

Program nasz poprzez pieśń i słowo odniósł się do słów Jana Pawła II który powiedział do nauczycieli: "Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wyzwaniem. Młodzi was potrzebują. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia".

Wśród wielu zaproszonych gości na koncercie była dyrekcja naszej szkoły, wielu nauczycieli, rodziców i uczniów.

[...foto...] Barbara Piórkowska

WYBORY RZECZNIKA PRAW UCZNIOWSKICH 8 października 2008

Dnia 8.10.2008 r. W naszej szkole odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Klasy I, II i III oddawały głos na jednego z 6 kandydatów. Rywalizacja była zacięta, a wybrana osoba zwyciężyła jedynie kilkoma głosami.

Nowym Rzecznikiem została Marlena Dolak z klasy 2B.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

[...foto...] Szkolny Samorząd Uczniowski

"O rety - konkrety" 7 października 2008

Dnia 4 października 2008r. /w sobotę/ w Dzierżoniowie odbyła się Regionalna Open Space "O rety - konkrety!". W konferencji udział wzięły Karolina Kuklis, Patrycja Zwięczak z klasy 2f wraz z panią Agnieszką Guziak. Tematem była polityka młodzieżowa na Dolnym Śląsku.

Oprócz tego udział w tej konferencji wzięli reprezentanci z różnych środowisk młodych ludzi w regionie, a także decydenci i eksperci w sprawach młodzieży. Celem spotkania organizowanego w trakcie Europejskiego Tygodnia Młodzieży było uzyskanie opinii na temat tego, jakie działania powinny być podejmowane, aby poprawić sytuację młodzieży. Chodziło głównie o stworzenie mechanizmu wpływu młodzieży na decyzję na płaszczyźnie regionu oraz lepsze dostosowanie polityki regionalnej do potrzeb młodzieży.

Organizatorem konferencji jest Punkt Informacji Młodzieżowej przy Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie, a partnerami Urząd Marszałkowski we Wrocławiu i Dolnośląska Sieć Informacji Młodzieżowej "Eurodesk". Na realizacje konferencji Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie pozyskało środki zewnętrzne w ramach Programu UE "Młodzież w Działaniu".

[...foto...] Karolina Kuklis i Patrycja Zwięczak

Edukacja międzykulturowa w Domu Spotkań
Angelusa Silesiusa we Wrocławiu
7 października 2008
[...foto...]

Otrzęsiny 25 września 2008

Dnia 25.09.08r. (czwartek) w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. W uroczystości brało udział sześć klas pierwszych. Prowadzącymi całą imprezę były Natalia Jasińska oraz Patrycja Sordyl- uczennice klasy II f, a konkurencjom przyglądało się szanowne jury w składzie: Pan dyrektor Ryszard Skórka, Pani dyrektor Elżbieta Dawidowicz, Pani Beata Głowacka oraz przewodnicząca szkoły Joanna Chudy, wiceprzewodnicząca Klaudia Staworowska oraz szkolny muzyk Łukasz Grabicki. Cała impreza została zorganizowana przez klasę II f wraz ze Szkolnym Samorządem Uczniowskim.

Organizatorzy przygotowali pierwszakom 4 konkurencje. Pomiędzy nimi uczniowie w różny sposób prezentowali swoje klasy. Jedni śpiewali, inni natomiast przedstawiali scenki, tańczyli. Każda z klas miała swój charakterystyczny znak, czyli koszulki z wcześniej ustalonym kolorem dla każdej klasy.

Była to przede wszystkim wspaniała zabawa. Wygrała klasa I "b" wraz z wychowawcą panią Beatą Czerkawską. Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci uścisku dłoni pana i pani dyrektor oraz kota przechodniego.

[...foto...] [...foto...] Patrycja Sordyl - Sekretarz Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

Sprzątanie świata 22 września 2008
[...foto...]

Nagrody Starosty Świdnickiego 16 września 2008

W dniu 26 sierpnia 2008 roku Zarząd Powiatu w Świdnicy podjął uchwałę w sprawie ustalenia listy stypendystów oraz wysokości stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe uczniów szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na rok szkolny 2007/2008. Osoby nagrodzone z III Liceum Ogólnokształcącego to
 1. Magdalena Jarecka
 2. Zuzanna Zaręba
 3. Paulina Lewandowska
 4. Dagmara Klusik
 5. Justyna Bujnicka
 6. Maciej Trojan
 7. Magdalena Półtorak
 8. Radosław Bartosiński
 9. Anna Malina
 10. Katarzyna Missa
 11. Michał Łysoń
 12. Angelika Janasz
 13. Aleksander Pankiewicz
 14. Kamil Fieniuk
 15. Daniel Woźniak
[...foto...]

Szkoła w obiektywie pierwszoklasisty 15 września 2008
[...foto...]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 1 września 2008
Niech moc będzie z Wami !
[...foto...]