4 kwiecień

Turystyczna Trójka awansowała do etapu wojewódzkiego Konkursu PTTK

2 kwietnia 2022 roku w siedzibie MDK-u odbyły się eliminacje powiatowe XLVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, w których wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych i średnich. Zespół z III LO w Świdnicy w składzie: Ada Podbielska, Zuzia Robak i Filip Gusiacki z klasy III d, pod opieką p. Marioli Makarskiej-Janickiej, zajął II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych i awansował do eliminacji wojewódzkich OMTTK PTTK, które odbędą się 07-08 maja w Wałbrzychu. Poza tym Zuzanna Kupczak z klasy II b znalazła się w zwycięskiej drużynie reprezentującej Koło Turystyczne „To Tu To Tam” przy MDK Świdnica.

Turniej składał się z kilku konkurencji: test wiedzy (turystycznej, topograficznej, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym), turystyczne ABC (rozpoznawanie roślin chronionych, zabytków, skał i minerałów + mini gra terenowa InO) oraz turystyczny rower.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i trzymamy za nich kciuki w kolejnych etapach tego interdyscyplinarnego turnieju organizowanego przez PTTK od 1972 roku.

31 marzec

TURBOLANDESKUNDE eliminacje szkolne konkursu językowego

Posted in Aktualności, Konkursy

Po dwuletniej przerwie, w piątek, 25 marca 2022 roku odbył się szkolny etap VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego „TURBOLANDESKUNDE”. W tym roku szkolnym test dotyczył Niemiec. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas 3 d i 2 a , którzy tworzyli 3 drużyny.

Do II etapu zakwalifikowali się:

Weronika Hruszowiec z klasy 2a oraz Filip Gusiacki i Oliwer Hanc z klasy 3d.

Gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom!

Jolanta Wiktorko, koordynatorka konkursu.

 

13 styczeń

W świątecznym nastroju

Posted in Aktualności, Konkursy

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został Konkurs Świąteczny, organizowany przez Samorząd Szkolny. Zwyciężyła klasa 3cg Wyróżnienie przypadło uczniom 2b.

Serdecznie dziękujemy klasom i wychowawcom, którzy włączyli się w naszą zabawę: 1a, 2b, 3a, 3c, 3d, 3ag i 3cg.

Joanna Szałek-Stanowińska
Agnieszka Guziak

10 styczeń

Rozstrzygnięcie konkursu „Maria Skłodowska-Curie w swoim laboratorium”

Posted in Aktualności, Konkursy

Z okazji Dnia Patronki naszej szkoły został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Maria Skłodowska-Curie w swoim laboratorium”.

Spośród prac, które zostały przesłane, wybrano dwie. Nagrodę w konkursie zdobyła praca Aleksandry Rudownik z klasy 3bg. Wyróżniono także pracę Magdaleny Morawskiej z klasy 2b.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodą główną jest karta podarunkowa do sklepu Empik. Dziękujemy pozostałym osobom za nadesłanie prac, zapraszamy także do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu o Marii Skłodowskiej-Curie. A może macie już pomysł na przyszłoroczny temat przewodni? Czekamy na podpowiedzi.

Praca Aleksandry Rudownik

Praca Magdaleny Morawskiej

 

30 grudzień

Rozstrzygnięcie konkursu „Ilustracja do ulubionej książki”

Zakończył się konkurs pt. „Ilustracja do ulubionej książki”. W konkursie wzięło udział 72 uczniów.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy stworzyli ciekawe ilustracje do swoich ulubionych książek. Komisja konkursowa przyznała trzy równorzędne nagrody i cztery wyróżnienia.

Laureaci:

Nagrody:

Kinga Frączek – klasa III bp
Dorian Kuliczkowski – klasa III bp
Wiktoria Staszak – klasa III bg

Wyróżnienia:

Oliwia Kruczek – klasa III bp
Julia Lingo – klasa III bp
Dorota Targosz – klasa III bp
Paulina Witczak – klasa III bp

O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają oceny z grafiki komputerowej.

GRATULUJEMY!!!

16 grudzień

Sukces olimpijczyków z Liceum Skłodowskiej

Posted in Aktualności, Konkursy

Miło nam poinformować, że Grzegorz Gałczyński i Julia Waliszewska – uczniowie klas III a i II a (humanistycznych z edukacją muzyczną i teatralną) awansowali do zawodów okręgowych VI Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Hasło tegorocznej edycji konkursu „Kino a inne sztuki” zainspirowało wielu licealistów z całej Polski. Przed Julią i Grzegorzem przygotowanie pracy projektowej i kolejny test wiedzy w wyścigu po indeks.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

13 grudzień

Z okazji Dnia Patronki zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dotyczącym postaci Marii Skłodowskiej-Curie.

Posted in Aktualności, Konkursy

W tym roku temat prac konkursowych brzmi „Maria Skłodowska-Curie w swoim laboratorium”. Prace mogą być wykonane dowolną techniką odręcznie lub przy użyciu tabletu graficznego. Zdjęcia prac lub pliki proszę przesyłać do p. Dominiki Bartosiewicz (dominika.bartosiewicz@lo3.net.pl) do piątku 17.12. Wyniki konkursu zostaną przedstawione tuż przed świętami. Nagrodą w konkursie jest bon upominkowy do sklepu Empik. Mamy nadzieję, że w tym roku powstaną równie piękne prace, co prezentowane w zeszłorocznym konkursie. Przypominamy pracę Magdy Morawskiej – „kreatywny portret uczonej”, która akurat pracuje w swoim laboratorium.

6 grudzień

„Skąd mój ród?”

Dokładnie 6 grudnia 2021 roku, czyli w Mikołajki – dwie uczennice Liceum Skłodowskiej odebrały nagrody w konkursie „Skąd mój ród?”. Przypomnijmy, że laureatkami zostały Aleksandra Rudownik z klasy 3bg oraz Magdalena Morawska z klasy 2b. Opiekunką młodzieży była Pani profesor Joanna Szałek-Stanowińska.

Serdecznie gratulujemy!

10 listopad

Z historią na Ty

Drużyna ze Skłodowskiej, reprezentująca Powiat Świdnicki, powtórzyła sukces z 2018 roku i zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”, który odbył się w Zakopanem.

Gratulujemy drużynie w składzie: Nikola Kuc, Aleksandra Matejczuk i Jakub Nóżka.

Opiekunką grupy była Pani profesor Joanna Szałek-Stanowińska.