15 Listopad

XVI Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna”

Posted in Aktualności, Konkursy

14 listopada 2017 roku w murach III LO odbył się XVI finał Konkursu Powiatowego „Polska znów wolna”.
Konkurs, którego pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem i prowadzącym był Pan Stanisław Szelewa – Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania, w tym roku przygotowali i przeprowadzili nauczyciele historii III Liceum oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.
Do tegorocznej edycji zgasiło się 10 szkół.  Laureaci zawodów szkolnych rywalizowali ze sobą podczas części pisemnej, rozwiązując test. Następnie 6 uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do części ustnej.

A byli to reprezentanci następujących szkół:

ZSE – Marceli Matusiak, Marcin Pławecki,
II LO – Wojciech Gaik,
LO ze Strzegomia- Patryk Rasała
ZSM – Kamil Cybuch
III LO – Łukasz Konstanty

Po emocjonującej części finałowej, która za sprawą chóru Pryma Voce zyskała bardzo uroczystą oprawę i odbywała się z udziałem publiczności, ostateczna klasyfikacja ustaliła się w sposób następujący.

Miejsca:

I – Marceli Matusiak z ZSE
II – Marcin Pławecki z ZSE
III – Patryk Rasała LO ze Strzegomia
IV – Wojciech Gaik II LO
V – Kamil Cybruch ZSM
VI – Łukasz Konstanty III LO

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim finalistom i laureatom gratulujemy.

Małgorzata Klęsk-Guźlińska

14 Listopad

Nagroda w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej

Julia Christ wyrecytowała nagrodę w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej.
Uczennica klasy humanistycznej w mistrzowski sposób zinterpretowała wiersz Czesława Miłosza.

Gratulujemy!

10 Październik

Kolejny sukces uczniów Trójki!

Posted in Aktualności, Konkursy

Dziś odbył się w naszej szkole powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu „Podhalańskie i Spiskie drogi do niepodległości”. W zmaganiach wzięły udział drużyny z Zespołu Szkół w Strzegomiu oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Jury przewodniczył Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania, Pan Stanisław Szelewa. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 15 pytań o różnym stopniu trudności. Tematyka nie była łatwa. Uczestnicy musieli zaprezentować swoją wiedzę o powstaniach śląskich i plebiscytach. Po podliczeniu wyników, okazało się, że zwyciężyła Nasza Drużyna, w składzie: Paulina Wnent z klasy 3e oraz Przemysław Kowalski i Hubert Wilczewski z klasy 2d. Będą oni reprezentowali Powiat Świdnicki w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Powiat Tatrzański.

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Uczniów do konkursu przygotowywała Pani profesor Joanna Szałek.

8 Kwiecień

Filmoznawcy z Trójki najlepsi w Powiecie

Posted in Aktualności, Konkursy

Uczniowie Trójki rozwijają swe zainteresowania w wielu humanistycznych dziedzinach. Nie tylko kształcą warsztat wokalny i aktorski w ramach zajęć teatralnych, wprawiają się także w pracy z kamerą i pogłębiają wiedzę z zakresu filmoznawstwa. Znajomość tej ostatniej dziedziny mogli sprawdzić w ramach zmagań w trakcie XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Filmie organizowanego tradycyjnie przez II LO w Świdnicy.
III LO w tym roku reprezentowały dwie drużyny i obie uplasowały się na podium. Zespół w składzie: Przemysław Czaicki (IIIa), Jakub Michalik (IIIa), Małgorzata Podolak (IIIa) i Mateusz Szarwaryn (IIa) zajął I miejsce, natomiast drużyna w składzie: Justyna Milcarz (IIIa), Aneta Ciecierska (IIIa), Wojciech Czarny (IIIa) oraz Szymon Wiraszka (IIIa) – III miejsce.

Do Konkursu uczniów III LO przygotowała prof. Aleksandra Kulak.

Gratulujemy!!!

Filmoznawcy z Trójki najlepsi w Powiecie

7 Kwiecień

VI Szkolny Konkurs Językoznawczy

Posted in Aktualności, Konkursy

W ramach trwającego w Trójce Kalejdoskopu Cooltury przeprowadzony został w III LO także finał konkursu polonistycznego, podczas którego uczestnicy wykazać musieli się wiedzą na temat polszczyzny. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy 2a, która w rywalizacji pokonała reprezentację klas 3a oraz 3b.

Gratulujemy!

Konkurs przygotowała i brawurowo poprowadziła prof. Aleksandra Kulak.

5 Kwiecień

Robert Milke zajął IV miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

4 kwietnia 2017 roku uczeń naszej szkoły, Robert Milke (3W), wziął udział w XIV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Świdnickiego. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy. Składał się z części pisemnej (90 min.), w której tematem przewodnim był Marcin Luter oraz z części ustnej – finałowej, w której laureaci prezentowali postać Marcina Lutra.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Uczeń przygotowywał się pod opieką prof. Agnieszki Guziak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!