27 Sierpień

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Poniedziałek 2 września godz. 9:00

Plac przed budynkiem B

10 Lipiec

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

W zakładce UCZNIOWIE dostępny jest aktualny wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019.

4 Czerwiec

nasTrójka 2019

OSOBY ZAKWALIFIKOWANE DO KONKURSU PIOSENKI W RAMACH
V POWIATOWEGO PRZEGLĄDU TALENTÓW MŁODZIEŻY „Pejzaże duszy”
nasTrójka 2019

1. Ryngwelska Gabriela
2. Wąsowska Weronika
3. Hajduk Katarzyna
4. Zadka Aleksandra
5. Prymuła Izabela
6. Mikołajek Izabela
7. Błoch Natalia
8. Pietryniak Małgorzata
9. Woźniak Ewelina
10. Cędrowicz Maja
11. Zawrotniak Tayiana
12. Hojak Kludia
13. Kubik Alicja

19 Grudzień

Święto samorządności w Liceum Skłodowskiej

W środę, 19 grudnia 2018 roku, odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Było to dla społeczności szkolnej ważne wydarzenie, ponieważ uczniowie dokonywali wyboru swoich przedstawicieli. Przeprowadzone tego dnia wybory, poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje propozycje, dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

Po podliczeniu głosów okazało się, że przewodniczącym SU III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie został Kacper Grzęda z klasy IIa. Do zarządu SU weszli ponadto: Dorian Łysoń z klasy IId, Julia Mikołajczyk z klasy IIc oraz Arkadiusz Homenda z klasy IIb.
Rzecznikiem praw uczniowskich wybrany został Szymon Kubatek z klasy IIb.

Nowo wybranym władzom SU serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

Opiekunki SU, pani profesor Agnieszka Guziak i pani profesor Joanna Szałek.

11 Grudzień

Zasady przeprowadzenia wyborów w III LO

ZASADY PRZEPROWADZENIA WYBORÓW do ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I RZECZNIKA PRAW UCZNIA
w III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM im. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY

1) Wybory odbędą się 19 grudnia 2018 r. (środa) od 9.00 do 13.00 w 3 obwodach wyborczych:
– obwód 1 – parter budynku A – dla klas pierwszych
– obwód 2 – I piętro budynku A – dla klas drugich
– obwód 3 – II piętro budynku A – dla klas trzecich

2) Przed przystąpieniem do głosowania wyborca okazuje komisji wyborczej aktualny identyfikator osobisty lub legitymację szkolną celem stwierdzenia jego tożsamości

3) Po odnotowaniu wyborcy na liście wyborców przez postawienie przy nazwisku wyborcy znaku „v” i po złożeniu przez wyborcę podpisu na liście wyborców, wyborca otrzymuje kartę do głosowania

4) Wyborca w sposób tajny głosuje tylko na jednego kandydata przez postawienie przy jego nazwisku znaku „x”

5) Wyborca wrzuca kartę do głosowania do zamkniętej i opieczętowanej urny wyborczej

6) Po zakończeniu głosowania Szkolna Komisja Wyborcza w zamkniętym pomieszczeniu otwiera urny i ustala:
– liczbę wyborców uprawnionych do głosowania w poszczególnych obwodach
– liczbę wyborców, którzy wzięli udział w głosowaniu
– liczbę głosów ważnych
– liczbę głosów nieważnych

Za nieważne uznaje się głosy:
– oddane na innych kartach niż ustalone,
– oddane na kartach, na których wyborca umieścił znak „X” przy więcej niż jednym nazwisku kandydata lub nie umieścił znaku „X” przy żadnym nazwisku

7) Komisja sporządza protokół głosowania, który po sprawdzeniu podpisują wszyscy członkowie komisji wyborczej

8) Wyniki wyborów zostaną ogłoszone następnego dnia, czyli 20 grudnia 2018 r.

KANDYDACI DO ZARZĄDU SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Grzęda Kacper II A
Homenda Arkadiusz II B
Kloc Dominika I B
Łysoń Dorian II D
Mikołajczyk Julia II C
Rajter Julia I D
Wójcik Katarzyna I C

KANDYDACI NA RZECZNIKA PRAW UCZNIA
Konopka Nadia II C
Kotarska Aleksandra I D
Kubatek Szymon IIB
Malczewski Przemysław II D
Schwałkowska Julia I B
Skalska Klaudia I C
Stamborska Wiktoria II A

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału!

4 Grudzień

Omnibus 2018

W poniedziałek 10 grudnia odbędzie się Finał Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Omnibus” 2018.

Lista osób, które się zakwalifikowały:

Izabela Winnicka – klasa I b
Kacper Dratwa – klasa I c
Karol Kopycki – klasa I c
Szymon Merwiński – klasa I d
Kacper Grzęda – klasa II a
Konrad Marcjan – klasa II a
Kornelia Wiśniewska – klasa II a
Karolina Solska – klasa II c
Mateusz Śmietana – klasa II c
Kinga Dzik – klasa III a
Aleksandra Szymczyk – klasa III a
Iga Wasilewska – klasa III a

Lista pytań przygotowawczych.

3 Wrzesień

Kiermasz podręczników używanych

KIERMASZ  PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W DNIACH     3.09  – 14 .09. 2018

W GODZINACH OD 10.00 DO 14.00

ZAPRASZAMY

Zapoznaj się z wykazami podręczników i regulaminem giełdy!

 

28 Sierpień

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Poniedziałek 3 września godz. 9:00

Plac przed budynkiem B

W razie deszczu – Aula szkolna – Budynek główny II p.

23 Maj

Zapraszamy na „nasTrójkę 2018” :-)

Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku edukacyjnego, który III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy organizuje wspólnie z działającym na terenie szkoły Stowarzyszeniem Sympatyków i Absolwentów Trójki „SATelita”.
Program wydarzenia obejmuje: konkursy, występy artystyczne, wystawy prac uczestników, ligę klas (zawody sportowe), wargaming – figurowe gry strategiczne, bookcrossing.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach w ramach IV Powiatowego Przeglądu Talentów Młodzieży „Pejzaże duszy”. Zgłoszenia uczestników proszę przesyłać na biuro@satelita.swidnica.pl Regulaminy i karty zgłoszeń konkursów:
Konkurs fotograficzny.
Konkurs piosenki.
Konkurs plastyczny.
Konkurs poetycki „Granice wyobraźni”.
Konkurs sportowy „Wybieram zdrowie”.

Zapraszamy uczniów, rodziców, absolwentów, sympatyków Trójki oraz wszystkich świdniczan.