7 Grudzień

PomagaMY i wspieraMY fundację MIESZKO

Jak co roku, nasze wolontariuszki i tym razem sprawdziły się w akcji przygotowanej przez Fundację Promocji Kultury i Historii Polski „Mieszko”. 6 grudnia dziewczyny z klasy II E w Przychodni Rodzinnej przy ul. Kopernika rozdawały zaproszenia dzieciom i ich rodzicom. Zaproszenia, zaprojektowane i stworzone przez nauczycieli Trójki – p. Agnieszkę Guziak, p. Agnieszkę Polak i p. Tomasza Wyrwę, uprawniają dzieciaki do otrzymania paczki od św. Mikołaja, który zawita do Świdnicy 18 grudnia.
Justyna i Ola rozdały 20 zaproszeń, przy okazji częstując najmłodszych pacjentów przychodni cukierkami i zajmując ich zabawą.
Ponownie naszych wolontariuszy możecie zobaczyć na świdnickim rynku 17 i 18 grudnia. Zapraszamy więc nie tylko małych milusińskich po odbiór swoich paczek, ale i Was – drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy.

PomagaMY i wspieraMY fundację MIESZKO

8 Grudzień

Mikołajki z sercem w Przychodni Rodzinnej

Posted in Aktualności, Mieszko

O tym, że uczniowie III LO są chętni do niesienia pomocy wiadomo nie od dziś.

7 grudnia organizując kolejną akcję z Fundacją Promocji Kultury i Historii Polski „Mieszko” pokazali, że każdy może być św. Mikołajem. Dzięki pomocy wszystkich uczniów udało im się zebrać 415 zł, z czego z pomocą fundacji powstało 30 dużych paczek i sporo mniejszych. Wszystkie trafiły do dzieci z rodzin, które nie uzyskują pomocy OPS-u, ale żyją w trudnych warunkach. Dzięki pomocy Przychodni Rodzinnej przy ulicy Mikołaja Kopernika mogli dotrzeć do potrzebujących maluszków i spotkać się z nimi.
Nad akcją licealistów czuwała Pani Agnieszka Guziak i Pani Agnieszka Polak. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, z ich chęci niesienia pomocy innym. Zapewniamy, że to nie ostatnia tego typu akcja w naszej szkole, a zaangażowanym bardzo dziękujemy!

6 Listopad

Miedzynarodowa dzidziusiowa olimpiada sportowa

Posted in Aktualności, Mieszko

Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły wraz z Fundacją „MIESZKO” organizują w Domu Małego Dziecka Olimpiadę Sportową. Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło zgadywanek i konkursów. Pogoda sprawiła że wolontariusze mogli tym razem przeprowadzić gry i zabawy na kolorowej świetlicy, pozwoliło to nam także na serdeczne przytulanie i wspólne czytanie bajek.

2 Czerwiec

Dzień Dziecka w Przychodni

Posted in Aktualności, Mieszko

Fundacja Promocji Kultury i Historii Polski „MIESZKO”, jak co roku stara się, aby Dzień Dziecka był radosny i kolorowy, jej wolontariusze z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy pod opieką Pani Agnieszki Guziak uczestniczyli we wszystkich akcjach i imprezach organizowany w ten jeden z najmilszych dni. Od ponad roku stałą opieką uczniowie objęli Przechodnie Rodzinną na ul. Kopernika w Świdnicy. Wolontariusze odwiedzają dzieci w miejscu, gdzie najmłodsi spodziewają się stresu związanego min: z zastrzykami – i starają się grami i zabawami sprawić, aby dziecko przez chwilę zapomniało o smutku i chorobie.

BRAWO WOLONTARIUSZE Wasze upominki i serdeczność sprawiają że dziecko nawet w smutnym okresie choroby staje się radośniejsze, a tym samym dochodzi szybko do zdrowia.

1 Czerwiec

DZIEŃ DZIECKA

Posted in Aktualności, Mieszko

Dnia 1 czerwca 2014 roku wolontariuszki fundacji „Mieszko” od godziny 10:00 do 13:00 były na rynku świdnickim przebrane za postacie z bajek: Kota w Butach, Wróżkę i Klauna. Podczas chodzenia po rynku, dziewczyny rozdawały ulotki z kulturowymi imprezami w Świdnicy, które zaczęły się 1 czerwca, robiły to chętnie z wielkimi uśmiechami na twarzy, czekając na uśmiech dzieci, które zobaczą ulubione postacie z bajek. Dzieci dostawały cukierki, cieszyły się, zauważały przebrane dziewczyny i były bardzo podekscytowane, chętnie robiły sobie zdjęcia z postaciami z bajek.
Wszystko udało się, pogoda nie zawiodła, a dzieci mam nadzieje zapamiętają spotkanie z Kotem w Butach, Wróżką i Klaunem na długo.

16 Kwiecień

Szkolenie wolontariuszy

Posted in Mieszko, Wolontariat

SONY DSC4 kwietnia 2014r. pięć wolontariuszek uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Podczas zajęć mogły zapoznać się z wolontariatem Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Dziewczynom bardzo spodobała się ta idea pomocy i chcielibyśmy nawiązać współpracę.