16 Marzec

Seminarium Śląskoznawcze w „Haus Schlesien”- Königswinter

Posted in Aktualności

Grupa germanistów z Liceum Skłodowskiej rozpoczęła (11 marca) tygodniowe Seminarium Śląskoznawcze w „Haus Schlesien” – Königswinter.

Telewizyjny dzień uczniów z Liceum Skłodowskiej podczas Seminarium Śląskoznawczego.
Dzisiaj (12 marca) przed południem licealiści udali się do miasta Ludwig van Beethoven – Bonn. Zwiedzili niemiecka stację nadawczą „Deutsche Welle”, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w językach niemieckim, angielskim i wielu innych. Potem był czas na spacer urokliwymi uliczkami miasta.

Seminarium Śląskoznawcze vol. 3, czyli… kolejny dzień pełen wrażeń.
Dzisiaj (14 marca) germaniści z Liceum Skłodowskiej udali się do historycznego miasta – Kolonii. Zwiedzili gotycką katedrę oraz „Pałac Augustusburg i Falkenlust” (dawne pałace arcybiskupów Kolonii w Brühl w Nadrenii – jedne z najznamienitszych przykładów architektury baroku i rokoko).

Seminarium Śląskoznawcze germanistów z Liceum Skłodowskiej, vol. 4.
Dziś (15 marca) przed południem licealiści odwiedzili naszą partnerską szkołę w Bonn – „Beethoven Gymnasium” i uczestniczyli w lekcjach historii, a następnie spędzali wspólnie czas z niemieckimi kolegami. Natomiast po południu zwiedzali „Niemieckie Muzeum Historii”. Słowem dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Seminarium Śląskoznawcze germanistów z Liceum Skłodowskiej, vol. 5.
To już ostatni dzień (16 marca) pobytu licealistów w „Haus Schlesien”, w trakcie którego przedstawili prezentację „Słynni śląscy pisarze od XIII do XXI wieku”. Na zakończenie uczniowie otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w Seminarium Śląskoznawczym.
Z pełnymi wrażeniami i nowymi doświadczeniami wracają do domu.

16 Marzec

Festiwal Piosenki Harcerskiej Hufca Świdnica „Podróże po Świecie”

Posted in Aktualności

Tradycyjnie Liceum Skłodowskiej gościło w szkolnej auli rozśpiewanych, barwnych i kreatywnych zuchów i harcerzy Świdnickiego Hufca…

Oj, działo się działo…

15 Marzec

Promujemy zdrowy styl życia

Posted in Aktualności

Karolina Malinowska z klasy przyrodniczej 2c III LO w Świdnicy i Jan Koczut z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy reprezentowali Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy na etapie wojewódzkim XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, która odbyła się w siedzibie Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK we Wrocławiu. Poza tym Karolina w ramach konkursu przeprowadziła w swojej klasie akcję prozdrowotną, dotyczącą zdrowego odżywiania się.

Gratulujemy!

15 Marzec

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Posted in Aktualności

Grupa uczniów z klas trzecich Liceum Skłodowskiej wraz z opiekunami, paniami Anetą Wolińską i Aleksandrą Zelek, wzięła udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.
Uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił biskup świdnicki, Ignacy Dec. O godzinie 13:30 w auli Ojca Kordeckiego odbyła się konferencja dla młodzieży, którą poprowadził ks. Rafał Masztalerz.
Pogoda w tym roku pozwoliła na wspólne przejście młodzieży z diecezji świdnickiej Drogą Krzyżową na wałach jasnogórskich.
Młodzi ludzie pełni mądrości i wiary we własne siły wrócili do Świdnicy, by w maju zdać egzamin dojrzałości.

14 Marzec

Warto wiedzieć więcej

Posted in Aktualności, Naukowe

Laura Bias z klasy przyrodniczej 2c reprezentowała III LO w Świdnicy w drugim etapie międzyszkolnego konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”, który odbył się 14 marca 2019 roku w siedzibie DODN we Wrocławiu. W pierwszym etapie konkursu o Gruzji zorganizowanym przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu wzięło udział około 400 uczniów z całego Dolnego Śląska, w tym klasa przyrodnicza 2c z III LO w Świdnicy. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się 3 uczennice Laura Bias, Karolina Solska i Laura Wasylkiewicz. Warto wspomnieć, że nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Gruzji.

10 Marzec

Kolejny sukces tenisistek z Liceum Skłodowskiej

Posted in Aktualności, Sportowe

Anna Rejkowicz i Natalia Chwistek (z klas 2c i 1c – przyrodniczych z edukacją sportową) zajęły III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej w Tenisie Stołowym dziewcząt.

Gratulujemy!