6 Grudzień

Trójkowe Mikołajki

Posted in Aktualności

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny zapanował w naszej szkole. Szczególny klimat zawdzięczamy Samorządowi Uczniowskiemu, który zadbał o to, by 6 grudnia przybyli na Kościelną 32 niezwykli goście Święty Mikołaj i jego świta!
Dla każdego, młodszego i starszego, grzecznego czy odrobinę mniej, znalazło się słodkie „co nieco”.
Mamy nadzieję, że od dzisiaj klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia można będzie odczuć na lekcjach i na przerwach.

5 Grudzień

Lekcja teatralna w III LO

Posted in Aktualności

Po bardzo udanej współpracy z „Performatem”, w ramach której uczniowie mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach, przyszedł czas na zgłębianie podstaw teorii teatru. Dzięki inicjatywie Świdnickiego Ośrodka Kultury uczniowie klas III a i II b mogli uczestniczyć w zajęciach poświęconych współczesnym modom teatralnym prowadzonych przez pana Krzysztofa Dixa. Wykładowca, porywając zgromadzonych w podróż śladami reformatorów współczesnej inscenizacji, zapoznał uczniów z koncepcjami scenicznymi znanych reżyserów i w ciekawy sposób przedstawił metamorfozy odsłon dzieł R. Wagnera.

4 Grudzień

Die Drei in weihnachtlichem Berlin

Posted in Aktualności

Praktycznie wykorzystać język niemiecki, poznać charakterystyczne miejsca Berlina, poczuć atmosferę świąt, zrelaksować się na tropikalnej wyspie… tych i innych atrakcji mogli zaznać trójkowicze na szkolnej wycieczce do Berlina i Tropical Islands zorganizowanej przez szkolne koło geograficzno-turystyczne.

1 Grudzień

„We are the champions”

Posted in Aktualności

Wspaniały koncert w wykonaniu Orkiestry Music Label pod dyrekcją prof. Joanny Janas z udziałem uczniów i absolwentów Trójki. A oto relacja z całego wydarzenia Dnia Walki z AIDS: http://swidnica24.pl/przez-sztuke-o-problematyce-hivaids-foto/

1 Grudzień

Zuzanna Urbanik stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Posted in Aktualności

Uczennica klasy II b otrzymała dyplom i przyjęła gratulacje od Pani Anny Zalewskiej – Minister Edukacji Narodowej i Pana Romana Kowalczyka – Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się w pięknej scenerii Teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju.
Przypominamy, że Zuzia otrzymała stypendium w uznaniu za najlepsze wyniki w naszej szkole w roku szkolnym 2016/2017.

Gratulujemy!

30 Listopad

Omnibus 2017

Posted in Aktualności

W piątek 8 grudnia odbędzie się Finał Szkolnego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Omnibus” 2017.

Lista osób, które się zakwalifikowały:

Przemysław Malczewski – klasa I d
Zuzanna Urbanik – klasa II b
Marcel Król – klasa II c
Szymon Lesiak – klasa II c
Julia Christ – klasa III a
Mikołaj Ryszawy – klasa III a
Magdalena Kalinowska – klasa III b
Małgorzata Horoszczak – klasa III c
Marcin Dawid – klasa III d
Hubert Pachela – klasa III d
Dawid Fudali – klasa III e

Lista pytań przygotowawczych.