6 Czerwiec

Pochwal się co czytasz

Posted in Aktualności, Polecamy

Czasopismo „Biblioteka w Szkole” ogłasza konkurs: POCHWAL SIĘ CO CZYTASZ i wygraj 1 z 10 wybranych przez Ciebie książek.
Wstaw na swój profil na Facebooku lub Instagramie selfie z książką, którą aktualnie czytasz, i hashtagiem #JakCzytam. Ustaw prywatność zdjęcia na „publiczne”, żeby wyświetliło się podczas losowania nagród.
Wylosowane zdjęcia skomentujemy z prośbą o kontakt. Czas trwania zabawy – do końca czerwca 2019 roku.

Możesz w ten sposób polecić książkę znajomym, tworzyć modę na czytanie lub po prostu pochwalić się, że czytasz. Bo to jest powód do dumy!

5 Czerwiec

Jak nie czytam, jak czytam!

Posted in Aktualności, Polecamy

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu.
Wszystkich uczniów i pracowników szkoły zapraszamy 6 czerwca o godzinie 12.30 pod platan.
Książki można wypożyczyć w bibliotece, wziąć do uwolnienia w akcji bookcrossingu lub przynieść swoje.

31 Maj

Koncert zespołu Ślad ze Strzegomia

Posted in Aktualności, Polecamy

Gościem specjalnym „nasTrójki 2019” będzie zespól Ślad ze Strzegomia grający przede wszystkim muzykę autorską inspirowaną brzmieniem bluesa, country i folku.

ZAPRASZAMY NA KONCERT 6 czerwca 2019 roku na godzinę 14:00.

2 Kwiecień

Zaproszenie na Galę Konkursu Literackiego „Lir… rodzaj różny”

Posted in Aktualności, Polecamy

Gala 20. edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Lir… rodzaj różny” i pokaz etiud teatralnych uczniów Liceum Skłodowskiej. Tym razem Konkurs, który wymyśliła prowadzi pani profesor Aleksandra Kulak, podsumuje wydarzenie o znamiennym tytule „In ictu oculi” – w mgnieniu oka…
Bo wieczór teatru, poezji i prozy już od dwudziestu lat (!) jest okazją do zaprezentowania szerszej publiczności świdnickich młodych talentów literackich. Warto dodać, że pokłosiem Konkursu jest tomik, na który składają się nagrodzone i wyróżnione teksty – to także najczęściej miejsce pierwszych debiutów uzdolnionej młodzieży.

Zapraszamy.

11 Luty

Trójka gra dla Bartka

Posted in Aktualności, Polecamy

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy zaprasza na koncert charytatywny „Trójka gra dla Bartka”.

W programie:
Występy świdnickich wokalistów uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia, grupy taneczne, ponadto loteria fantowa, mnóstwo atrakcji dla każdego oraz pyszne ciasto, kawa i herbata

Zapraszamy 21 lutego 2019 roku na godzinę 16:00 do auli III LO przy ulicy Kościelnej 32.

6 Listopad

Zacznij czytać już dziś! Zapraszamy na wystawę nowości książkowych!

Posted in Aktualności, Polecamy

„KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ!” – pod takim hasłem w październiku i listopadzie biblioteka szkolna prezentuje na wystawie w czytelni setki pięknych, interesujących, fascynujących, a także zabawnych nowości książkowych, które zostały zakupione za pieniądze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na życzenie uczniów i ich rodziców.
Książki można przeglądać lub też od razu pożyczyć do przeczytania w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
Wszystkim przypadła do gustu taka forma popularyzowania czytelnictwa, dlatego szkolna skarbnica wiedzy przeżywa prawdziwe oblężenie! Marzymy, aby taki stan utrzymał się jak najdłużej, gdyż uznajemy za bardzo motywujące powiedzenie: „…jeśli sprawisz, że uczeń poczuje się jak czytelnik, to się nim stanie”.

Odwiedź niecodzienną wystawę!