16 Listopad

Eliminacyjne Mistrzostw Powiatu Świdnickiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Posted in Aktualności, Sportowe

15 listopada odbyły się w naszej szkole zawody eliminacyjne Mistrzostw Powiatu Świdnickiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach brały udział drużyny ZS ze Strzegomia, Technikum Ortopedycznego ze Świdnicy oraz nasze reprezentantki.
Nasze dziewczęta wygrały oba mecze w stosunku 2:0. Mecz z reprezentacją Technikum Ortopedycznego był zacięty i pełen emocji (szczególnie w pierwszym secie) zaś spotkanie z drużyną strzegomską łatwe i przyjemne.

Skład reprezentacji III LO:
Aleksandra Miezgiel
Sara Marszałek
Aleksandra Młocek
Martyna Słupecka
Natalia Surzyn
Natalia Wrońska
Weronika Iwanczyszyn.

Opiekunem sportowym drużyny jest B.Buczko.

Gratulujemy naszym dziewczynom i trzymamy kciuki za ich udział w finałach 29 listopada.

8 Listopad

Trójka w trzeciej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego

Posted in Aktualności, Sportowe

W sobotę 4 listopada pogoda sprzyjała organizatorom i uczestnikom, bo od rana świeciło piękne słońce, a i temperatura była dobra dla biegaczy, co o tej porze roku nie zdarza się często.
W biegu półmaratońskim i biegach towarzyszących (5 km i dla dzieci) wzięło udział ponad 1600 uczestników. Uczniowie naszej szkoły również mieli swój udział w tym sportowym wydarzeniu.

Mateusz Ślepokura – IIIc, nasz czołowy lekkoatleta, w swoim półmaratońskim debiucie uzyskał bardzo dobry czas 1 h 41 min 30 sek. Gratulujemy 🙂


 Uczniowie Trójki również czynnie pomagali organizatorom biegu, pracując od samego rana do zakończenia imprezy jako wolontariusze na wyznaczonych stanowiskach. Wśród wolontariuszy znaleźli się uczniowie i uczennice klas Ic, IIc i IIIc : Martyna Rewerenda, Olek Marciniak, Weronika Iwanczyszyn, Marta Hulak, Nicola Cajzner, Wiktoria Iwanowska, Martyna Mojsa, Liwia Michelewicz, Joanna Ryk, Rafał Krzyszkowski Małgosia Horoszczak. Dziękujemy.

28 Październik

Trójkowa i TRÓJBOJOWA Natalia

Posted in Aktualności, Sportowe

Kto ją zna, wie, że ta dziewczyna kocha życie FIT, zdrowo się odżywia i uprawia różne dyscypliny sportu. Ale pewnie mało kto orientuje się, że nasza uczennica z klasy IIC, Natalia Sługocka, jest świetna w trójboju siłowym i od pewnego czasu poświęca się temu sportowi. Właśnie niedawno, bo na początku października, odniosła wielki sukces podczas VII Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Trójboju Siłowym w Sosnowcu, zajmując II miejsce. Gratulujemy Ci, Natalio, tego osiągnięcia i czekamy na dalsze świetne występy. Dla nas jesteś Mistrzynią.

26 Kwiecień

Siatkarska Trójka

Posted in Aktualności, Sportowe

Przez ostatnie tygodnie 10 drużyn z III LO walczyło w turnieju „siatkarskich trójek”. Na podium znalazły się drużyny z klas Ic, IIIw i IIIa. Niepokonani okazali się uczniowie z klasy IIIa: Przemek Świątoniewski, Przemek Czaicki i Kuba Michalik.

Wszystkim uczestnikiom turnieju i zwycięzcom gratulujemy!

 

25 Kwiecień

Lekkoatletyczna Trójka

Posted in Aktualności, Sportowe

Dnia 24 kwietnia 2017 roku, na osiedlu Zawiszów odbył się II Rzut Ligii Lekkoatletycznej.

Dziewczęta reprezentowały naszą szkołę w składzie:

Katarzyna Plinta z klasy 2d – 100 m,
Milena Makarska i Aldona Kuszpit z klasy 1c – 400 m,
Anna Kosowska z klasy 1c i Natalia Wrońska z klasy 2c – 800 m,
Patrycja Nowak i Martyna Stupecka z klasy 2c – pchnięcie kulą,
Patrycja Gierwatowska z klasy 3b oraz Weronika Iwanczyszyn i Weronika Dudziak z klasy 1c – skok w dal.
Sztafeta 4×100 m reprezentowana była przez Patrycję Gierwatowską, Daniele Kałużynską, Katarzynę Plintę i Karinę Brzechowską.

Opiekunem reprezentacji dziewcząt była pani Beata Glowacka.

19 Marzec

Kolejny sukces Patryka

Posted in Aktualności, Sportowe

Uczeń klasy 3p policyjnej, Patryk Szparniak wywalczył tytuł Mistrza Otwartego Pucharu Polski w Kick light do 65 kg. W dniach 17 i 18 marca 2017 roku brał udział w Otwartym Pucharze Polski WKA WFMC i teakwondo do ITF. Organizatem zawodów był Arkadiusz Kaczmarek i Krystian Grodowski, czyli Fightet Klub Kaczmarek Grodowski.

Gratulujemy!