15 Kwiecień

Magdalena na medal, a nawet dwa

Posted in Aktualności, Sportowe

Miło nam poinformować, że do szkolnej Galerii Mistrzów dopisaliśmy kolejną uczennicę Liceum Skłodowskiej. Magdalena Sochowicz (2c – klasa przyrodnicza z edukacją sportową) została Wicemistrzynią Polski. Podczas rozegranych pod koniec marca l Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie, Magda wywalczyła srebrny medal. Warto zaznaczyć, że przed miesiącem Magdalena zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Boksie (waga do 60 kilogramów).

Gratulujemy!

10 Marzec

Kolejny sukces tenisistek z Liceum Skłodowskiej

Posted in Aktualności, Sportowe

Anna Rejkowicz i Natalia Chwistek (z klas 2c i 1c – przyrodniczych z edukacją sportową) zajęły III miejsce w Finale Strefy Wałbrzyskiej w Tenisie Stołowym dziewcząt.

Gratulujemy!

19 Luty

Powiatowy sukces tenisistek z Liceum Skłodowskiej

Posted in Aktualności, Sportowe

Zawodniczki III LO, Natalia Chwistek z klasy 1c i Ania Rejkowicz z klasy 2c (przyrodniczych z edukacją sportową), 18 lutego 2019 roku wywalczyły srebro w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego turnieju tenisa i będą reprezentować Powiat Świdnicki w kolejnym etapie rozgrywek.

Gratulujemy!

28 Listopad

Sportowe sukcesy drużyn chłopców z Liceum Skłodowskiej

Posted in Aktualności, Sportowe

Nasi siatkarze bardzo dobrze zaprezentowali się Strzegomiu, wygrywając we wtorek 27 listopada turniej eliminacyjny Mistrzow Powiatu Świdnickiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nasi chłopcy pewnie wygrali a stosunku 2:0 z drużynami ZS Strzegom i ZS Żarów oraz po bardziej wyrównanym spotkaniu również 2:0 z gospodarzami ZSO Strzegom.
4 grudnia odbędzie się turniej finałowy na sali ZSE w Świdnicy. Liczymy na dobry występ.
Opiekunem sportowym drużyny jest pan profesor Bogdan Buczko. Drużynie towarzyszyła również pani profesor Beata Głowacka (autorka zdjęć i dobry duch drużyny).
Przypominamy, że 2 i 3 tygodnie temu nasi piłkarze nożni również odnieśli spory sukces, wygrywając eliminacje a w finale zajmując 4 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej.
Opiekunem sportowym drużyny piłkarskiej był pan profesor Bogdan Buczko.
Skład drużyny siatkarzy: Ł. Gerus, M. Król, S. Szczygieł, T. Taurogiński, P. Morawski, M. Wychowaniec, S. Drozdek. M. Śmietana, A. Duma.
Skład drużyny piłkarskiej: M. Orzechowski, Ł. Gerus, M. Król, P. Morawski, M. Śmietana, K. Gerus, M. Grzywa, D. Łysoń, M. Madziała, J. Filipczak, M. Cząstka, D. Sawa, M. Stróżyk, M. Korólczyk,R. Kuczarczyk, K. Martynoga.

20 Listopad

Wspaniały wyczyn Martyny

Posted in Aktualności, Sportowe

Miło nam poinformować, że Martyna Mojsa, uczennica klasy 2c – przyrodniczej z edukacją sportową – zajęła I miejsce podczas rozgrywanych w Złotoryi zawodów Pucharu Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.
Martyna startowała w kategorii junior 19 i… wycisnęła sztangę o wadze 57,5 kg!

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne.

18 Październik

Fantastyczny sukces lekkoatletów z Trójki

Posted in Aktualności, Sportowe

18 października w pięknym jesiennym słońcu reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego rywalizowały w ramach I Rzutu Ligi LA. Wśród startujących w kategorii chłopców znalazło się 19 uczniów naszej szkoły. Najbardziej wyróżniający się na tle innych zawodników byli: Jakub Chwistek 1b w biegu na 100 m z czasem 11,90 sek. zajął 3 miejsce, Michał Orzechowski 2d w biegu na 400 m z czasem 55,38 sek. zajął 2 miejsce, Michał Madziała 1c w biegu na 1500 m w bardzo mocnym biegu wypracował czas 4:47,54 i zajął 5 miejsce, Marcel Król pchając kulą 9,27 m uplasował się w czołówce klasyfikacji kulomiotów. Największą zaś niespodziankę sprawili sprinterzy: Jakub Chwistek 1b, Maksymilian Cząstka 1d, Jakub Filipczak 2d oraz Michał Orzechowski 2d, którzy z czasem 48,06 sek. zajęli 2 miejsce w sztafetach 4×100 m wyprzedzając potentatów lekkoatletycznych z ZSBE oraz ZSM.

Natomiast grupa żeńska wystartowała w składzie:

100 m
1. Wajda Monika 3a
2. Makarska Milena 3c
3. Mojska Martyna 2c

400 m
1. Falinska Wiktoria 3d
2. Schwalkowska Julia 1b

800 m
1. Tomala Aleksandra 1c
2. Sochowicz Magdalena 2c
3. Kosowska Anna 3c
4. Skalska Klaudia 1c

Skok w dal 
1. Iwanczyszyn Weronika 3c
2. Dudziak Weronika 3c
3. Chwistek Natalia 1b

Pchnięcie kulą
1. Hajduk Aleksandra 2c
2. Rzepiak Natalia 2c
3. Krężelewska Natalia 1d

Sztafeta 4×100 m
1. Chwistek Natalia 1b
2. Mojsa Martyna 2c
3. Schwalkowska Julia 1b
4. Falińska Wiktoria 3d

Na wyróżnienie zasługuje sztafeta 4×100 m, którą zajęła 1 miejsce, Aleksandra Tomala 1c – 1 miejsce na dystansie 800 m, Wiktoria Falińska 3d – 1 miejsce na dystansie 400 m, Iwanczyszyn Weronika 3c – 3 miejsce w skoku w dal. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie i profesjonalne podejście do powierzonego zadania.

Osiągnięcia naszych uczniów sprawiły, że z niecierpliwością czekamy na wyniki drużynowe z tych zawodów. Gratulujemy!