28 Listopad

Sportowe sukcesy drużyn chłopców z Liceum Skłodowskiej

Posted in Aktualności, Sportowe

Nasi siatkarze bardzo dobrze zaprezentowali się Strzegomiu, wygrywając we wtorek 27 listopada turniej eliminacyjny Mistrzow Powiatu Świdnickiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nasi chłopcy pewnie wygrali a stosunku 2:0 z drużynami ZS Strzegom i ZS Żarów oraz po bardziej wyrównanym spotkaniu również 2:0 z gospodarzami ZSO Strzegom.
4 grudnia odbędzie się turniej finałowy na sali ZSE w Świdnicy. Liczymy na dobry występ.
Opiekunem sportowym drużyny jest pan profesor Bogdan Buczko. Drużynie towarzyszyła również pani profesor Beata Głowacka (autorka zdjęć i dobry duch drużyny).
Przypominamy, że 2 i 3 tygodnie temu nasi piłkarze nożni również odnieśli spory sukces, wygrywając eliminacje a w finale zajmując 4 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej.
Opiekunem sportowym drużyny piłkarskiej był pan profesor Bogdan Buczko.
Skład drużyny siatkarzy: Ł. Gerus, M. Król, S. Szczygieł, T. Taurogiński, P. Morawski, M. Wychowaniec, S. Drozdek. M. Śmietana, A. Duma.
Skład drużyny piłkarskiej: M. Orzechowski, Ł. Gerus, M. Król, P. Morawski, M. Śmietana, K. Gerus, M. Grzywa, D. Łysoń, M. Madziała, J. Filipczak, M. Cząstka, D. Sawa, M. Stróżyk, M. Korólczyk,R. Kuczarczyk, K. Martynoga.

20 Listopad

Wspaniały wyczyn Martyny

Posted in Aktualności, Sportowe

Miło nam poinformować, że Martyna Mojsa, uczennica klasy 2c – przyrodniczej z edukacją sportową – zajęła I miejsce podczas rozgrywanych w Złotoryi zawodów Pucharu Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.
Martyna startowała w kategorii junior 19 i… wycisnęła sztangę o wadze 57,5 kg!

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne.

18 Październik

Fantastyczny sukces lekkoatletów z Trójki

Posted in Aktualności, Sportowe

18 października w pięknym jesiennym słońcu reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego rywalizowały w ramach I Rzutu Ligi LA. Wśród startujących w kategorii chłopców znalazło się 19 uczniów naszej szkoły. Najbardziej wyróżniający się na tle innych zawodników byli: Jakub Chwistek 1b w biegu na 100 m z czasem 11,90 sek. zajął 3 miejsce, Michał Orzechowski 2d w biegu na 400 m z czasem 55,38 sek. zajął 2 miejsce, Michał Madziała 1c w biegu na 1500 m w bardzo mocnym biegu wypracował czas 4:47,54 i zajął 5 miejsce, Marcel Król pchając kulą 9,27 m uplasował się w czołówce klasyfikacji kulomiotów. Największą zaś niespodziankę sprawili sprinterzy: Jakub Chwistek 1b, Maksymilian Cząstka 1d, Jakub Filipczak 2d oraz Michał Orzechowski 2d, którzy z czasem 48,06 sek. zajęli 2 miejsce w sztafetach 4×100 m wyprzedzając potentatów lekkoatletycznych z ZSBE oraz ZSM.

Natomiast grupa żeńska wystartowała w składzie:

100 m
1. Wajda Monika 3a
2. Makarska Milena 3c
3. Mojska Martyna 2c

400 m
1. Falinska Wiktoria 3d
2. Schwalkowska Julia 1b

800 m
1. Tomala Aleksandra 1c
2. Sochowicz Magdalena 2c
3. Kosowska Anna 3c
4. Skalska Klaudia 1c

Skok w dal 
1. Iwanczyszyn Weronika 3c
2. Dudziak Weronika 3c
3. Chwistek Natalia 1b

Pchnięcie kulą
1. Hajduk Aleksandra 2c
2. Rzepiak Natalia 2c
3. Krężelewska Natalia 1d

Sztafeta 4×100 m
1. Chwistek Natalia 1b
2. Mojsa Martyna 2c
3. Schwalkowska Julia 1b
4. Falińska Wiktoria 3d

Na wyróżnienie zasługuje sztafeta 4×100 m, którą zajęła 1 miejsce, Aleksandra Tomala 1c – 1 miejsce na dystansie 800 m, Wiktoria Falińska 3d – 1 miejsce na dystansie 400 m, Iwanczyszyn Weronika 3c – 3 miejsce w skoku w dal. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie i profesjonalne podejście do powierzonego zadania.

Osiągnięcia naszych uczniów sprawiły, że z niecierpliwością czekamy na wyniki drużynowe z tych zawodów. Gratulujemy!

4 Październik

Sukces reprezentacji Trójki podczas Jesiennych Biegów Przełajowych

Posted in Aktualności, Sportowe

4 października przy przyjemnej, lecz już zdecydowanie jesiennej aurze, odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach rywalizacji sportowej Powiatu Świdnickiego. Nasza reprezentacje, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, uplasowały się w czołówce powiatu.

Dziewczęta zajęły III miejsce w klasyfikacji w składzie:
M. Mojsa (2c),
W. Wąsowska (2c),
J. Schwałkowska (1b),
K. Skalska (1c),
A. Kossowska (3c),
N. Waligórska (2b),
A. Tomala (1c),
N. Kaniecka (1d),
I. Winnicka (1b),
W. Falińska (3d).

Chłopcy zajęli IV miejsce w składzie:
J. Filipczak (2d),
Sz. Woźny (2d),
D. Łysoń (2d),
M. Madziała (1c),
M. Cząstka (1d),
K. Gerus (2d),
M. Śmietana (2c),
M. Wychowaniec (3c),
P. Janczuk (1d),
M. Orzechowski (2d).

Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy! Dali z siebie 110% Brawo WY!

20 Czerwiec

Dziewczyny z Trójki na podium Współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych 2017/2018

Posted in Aktualności, Sportowe

20 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie rywalizacji sportowej szkół z terenu Powiatu Świdnickiego. Tego dnia dyplomami i pucharami nagrodzono najlepsze szkoły ponadgimnazjalne, które w rywalizacji sportowej zajęły najwyższe lokaty. Puchary zostały ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Wśród nagrodzonych szkół znalazło się oczywiście III Liceum Ogólnokształcące. Nasze dziewczęta zajęły w klasyfikacji ogólnej trzecie miejsce. Na wynik ten złożyło się wiele udanych występów w różnych dyscyplinach. Chłopcy uplasowali się na miejscu siódmym. Wszystkim reprezentantom, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie dziękujemy, gratulujemy i liczymy na was w przyszłym roku!

12 Czerwiec

Koszykarskie emocje w Trójce

Posted in Aktualności, Sportowe

czerwca, w obiektach III LO, zostały rozegrane Powiatowe Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w Streetballu Dziewcząt i Chłopców. Tegoroczna edycja została rozegrana „pod dachem”. Ze względu na intensywne opady deszczu, trenerzy i organizatorzy postanowili przenieść imprezę do sali sportowej. Do turnieju zgłosiło się 16 drużyn. Mecze przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

Po wyczerpujących rozgrywkach nasze dzielne dziewczyny w składzie:Weronika Iwanczyszyn, Wiktoria Bańczak, Aleksandra Hajduk i Magdalena Sochowicz wywalczyły III miejsce.

Waleczni chłopcy w składzie: Miłosz Langowski, Marcel Król, Łukasz Gerus i Sebastian Szczygieł zajęli IV miejsce.

Wszystkim w serdecznie gratulujemy!