8 Kwiecień

Sukces ekipy z IIC

Posted in Aktualności, Naukowe

Drużyna w składzie Aleksandra Hajduk, Karolina Solska i Weronika Wąsowska z klasy IIC zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich w powiatowych eliminacjach XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, które odbyły się 6 kwietnia w MDK-u w Świdnicy. Dziewczyny wraz z opiekunką panią Mariolą Makarską-Janicką w maju będą reprezentowały powiat świdnicki na eliminacjach wojewódzkich OMTTK.

Gratulujemy!

19 Marzec

Turbolandeskunde – Austria

Posted in Naukowe

Za nami II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Turbolandeskunde – Austria, do którego zakwalifikowało się także III LO. Naszą szkołę reprezentowały świetne uczennice: Oliwia Sip, Malwina Stopyra z klasy II A i Karolina Stopa z klasy I B.
Gratulujemy dziewczętom wiedzy i perfekcyjnego posługiwania się językiem niemieckim.

Opiekunka grupy Jolanta Wiktorko.

14 Marzec

Warto wiedzieć więcej

Posted in Aktualności, Naukowe

Laura Bias z klasy przyrodniczej 2c reprezentowała III LO w Świdnicy w drugim etapie międzyszkolnego konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”, który odbył się 14 marca 2019 roku w siedzibie DODN we Wrocławiu. W pierwszym etapie konkursu o Gruzji zorganizowanym przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu wzięło udział około 400 uczniów z całego Dolnego Śląska, w tym klasa przyrodnicza 2c z III LO w Świdnicy. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się 3 uczennice Laura Bias, Karolina Solska i Laura Wasylkiewicz. Warto wspomnieć, że nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Gruzji.

8 Marzec

Sukces poetycki Konrada

Posted in Aktualności, Naukowe

Dobra passa naszych polonistów trwa. Właśnie dotarła do nas informacja, że uczeń klasy II a – Konrad Marcjan zdobył wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złoty Karton III LO”. Konkurs organizowany przez Grupę Poetycką Hurtownia z siedzibą w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mikiewicza we Wrocławiu ma już swoją renomę i wypromował wielu młodych adeptów pióra. Konrad odbierze nagrodę na uroczystej gali, która odbędzie się 15 marca we Wrocławiu.

Gratulujemy mu sukcesu i czekamy na kolejne!

7 Marzec

Konkurs Wiedzy o Sejmie

Posted in Aktualności, Naukowe

7 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Kapiczak i Jan Sobel z klasy I C oraz Łukasz Konstanty z klasy II B wzięli udział w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sejmie, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy p. poseł na Sejm Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Celem całego przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Zadania, z którymi przyszło zmagać się uczniom, miały formę testu sprawdzającego wiedzę z zakresu działania współczesnego parlamentu, funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego.

23 Styczeń

WyMowny sukces Kacpra!

Posted in Aktualności, Naukowe

Sztuka pięknego wysławiania się umarła? W Liceum Skłodowskiej zdecydowanie nie, co udowodnił uczeń klasy II a (humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną), a dodatkowo nowy przewodniczący szkoły – Kacper Grzęda. Kacper znalazł się w elitarnej dwunastce najlepszych młodych retorów wyłonionych przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego i w kwietniu jedzie do Warszawy, gdzie walczyć będzie o tytuł najlepszego krasomówcy. Gratulujemy i trzymamy kciuki!