27 Listopad

Julia Mucherska stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Posted in Aktualności, Naukowe

Utalentowana uczennica klasy 3b Liceum Skłodowskiej otrzymała to zaszczytne wyróżnienie z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pana Romana Kowalczyka, podczas uroczystej Gali, która odbyła się 27 listopada na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w reprezentacyjnej auli im. Jana Pawła II.

Przypominamy, że Stypendium przyznawane jest uczniom, którzy legitymują się najwyższą w danej szkole średnią ocen.

Gratulujemy!

22 Październik

XVII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Posted in Aktualności, Naukowe

22 października 2019 uczniowie naszej szkoły Jan Sobel (IIC) i Nikola Waligórska (IIIB) wzięli udział w XVII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu świdnickiego. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy. Składał się z części pisemnej, której tematem przewodnim był: „30 lat minęło – upadek muru berlińskiego” oraz z części ustnej, w której opowiadali o murze berlińskim na podstawie przygotowanej prezentacji.
Uczniowie zostali przygotowywani pod okiem p. Agnieszki Guziak i p. Jolanty Wiktorko.

Życzymy dalszych sukcesów.

8 Kwiecień

Sukces ekipy z IIC

Posted in Aktualności, Naukowe

Drużyna w składzie Aleksandra Hajduk, Karolina Solska i Weronika Wąsowska z klasy IIC zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich w powiatowych eliminacjach XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, które odbyły się 6 kwietnia w MDK-u w Świdnicy. Dziewczyny wraz z opiekunką panią Mariolą Makarską-Janicką w maju będą reprezentowały powiat świdnicki na eliminacjach wojewódzkich OMTTK.

Gratulujemy!

19 Marzec

Turbolandeskunde – Austria

Posted in Aktualności, Naukowe

Za nami II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Turbolandeskunde – Austria, do którego zakwalifikowało się także III LO. Naszą szkołę reprezentowały świetne uczennice: Oliwia Sip, Malwina Stopyra z klasy II A i Karolina Stopa z klasy I B.
Gratulujemy dziewczętom wiedzy i perfekcyjnego posługiwania się językiem niemieckim.

Opiekunka grupy Jolanta Wiktorko.

14 Marzec

Warto wiedzieć więcej

Posted in Aktualności, Naukowe

Laura Bias z klasy przyrodniczej 2c reprezentowała III LO w Świdnicy w drugim etapie międzyszkolnego konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”, który odbył się 14 marca 2019 roku w siedzibie DODN we Wrocławiu. W pierwszym etapie konkursu o Gruzji zorganizowanym przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu wzięło udział około 400 uczniów z całego Dolnego Śląska, w tym klasa przyrodnicza 2c z III LO w Świdnicy. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się 3 uczennice Laura Bias, Karolina Solska i Laura Wasylkiewicz. Warto wspomnieć, że nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Gruzji.

8 Marzec

Sukces poetycki Konrada

Posted in Aktualności, Naukowe

Dobra passa naszych polonistów trwa. Właśnie dotarła do nas informacja, że uczeń klasy II a – Konrad Marcjan zdobył wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złoty Karton III LO”. Konkurs organizowany przez Grupę Poetycką Hurtownia z siedzibą w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mikiewicza we Wrocławiu ma już swoją renomę i wypromował wielu młodych adeptów pióra. Konrad odbierze nagrodę na uroczystej gali, która odbędzie się 15 marca we Wrocławiu.

Gratulujemy mu sukcesu i czekamy na kolejne!

7 Marzec

Konkurs Wiedzy o Sejmie

Posted in Aktualności, Naukowe

7 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Kapiczak i Jan Sobel z klasy I C oraz Łukasz Konstanty z klasy II B wzięli udział w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sejmie, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy p. poseł na Sejm Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Celem całego przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Zadania, z którymi przyszło zmagać się uczniom, miały formę testu sprawdzającego wiedzę z zakresu działania współczesnego parlamentu, funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego.

23 Styczeń

WyMowny sukces Kacpra!

Posted in Aktualności, Naukowe

Sztuka pięknego wysławiania się umarła? W Liceum Skłodowskiej zdecydowanie nie, co udowodnił uczeń klasy II a (humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną), a dodatkowo nowy przewodniczący szkoły – Kacper Grzęda. Kacper znalazł się w elitarnej dwunastce najlepszych młodych retorów wyłonionych przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego i w kwietniu jedzie do Warszawy, gdzie walczyć będzie o tytuł najlepszego krasomówcy. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

21 Styczeń

Sukces olimpijski naszych polonistów

Posted in Aktualności, Naukowe

Koniec semestru to nie tylko czas podsumowań, ale i wysyp informacji związanych z organizowanymi olimpiadami przedmiotowymi. W związku z tym i my donosimy o sukcesie naszych uczniów z klasy II a – humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną. Prace Ewy Pyt i Konrada Marcjana zostały wysoko ocenione przez komisję Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, dzięki temu zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego. Już w lutym zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Dolnego Śląska w czasie olimpijskich zmagań we Wrocławiu. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Ps. Opiekunką naszych olimpijczyków jest Pani Profesor Aleksandra Kulak.