6 Grudzień

Zuzanna Urbanik – Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Posted in Aktualności, Naukowe

Miło nam poinformować, że uczennica Klasy III B, Zuzanna Urbanik, otrzymała z rąk Pana Janusza Wrzala, Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty, stypendium przyznawane uczniom, którzy w danym roku szkolnym osiągnęli w swojej szkole najlepsze wyniki w nauce.
Uroczystość odbyła się 5 grudnia w przepięknej sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju.

Gratulujemy!

7 Listopad

V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

Posted in Aktualności, Naukowe

Drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, reprezentująca Powiat Świdnicki, zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Zmagania XI edycji tego wyjątkowego konkursu odbyły się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gratulujemy!

18 Październik

Literacki sukces Roksany Blicharskiej

Posted in Aktualności, Naukowe

Uczennica klasy IIa – Roksana Blicharska udowodniła już w poprzednim roku, że tajniki literackiego świata nie są jej obce. Tym razem zmierzyła się z materią dramatu i przygotowała tekst przedstawienia, który zgłosiła do „Konkursu na scenariusz jasełkowy” organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie (koło Warszawy). Jurorzy docenili jej wyobraźnię literacką i sceniczną.

Roksana nie tylko zajęła I miejsce, ale jej scenariusz zostanie także wystawiony przez młodzież z liceum Dąbrowskiej. Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu w przyszłości!

11 Październik

Historyczny sukces

Posted in Aktualności, Naukowe

Uczniowie Trójki wzięli udział w Powiatowym etapie Konkursu Historycznego „Podhalańskie i Spiskie drogi do niepodległości”. Walczyli z drużynami ze Strzegomia i Świdnicy. Nasza ekipa, w składzie: Weronika Wolańska, Jakub Kowalski i Przemysław Malczewski, wygrała zmagania i będzie reprezentowała Powiat Świdnicki w międzypowiatowych potyczkach uczniów, w Powiecie Tatrzańskim.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Opiekunką uczniów jest Pani Joanna Szałek.

18 Wrzesień

Łączy nas Niepodległa – warsztaty dziennikarskie

Posted in Aktualności, Naukowe

Uczennice Skłodowskiej, Kornelia Wiśniewska (II a), Katarzyna Jamróz (I b) i Ania Bajer (I b), w dniach 14-17 września 2018 roku, wzięły udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach projektu „Łączy Nas Niepodległa Świdnica 2018”. Projekt miał na celu przedstawienie i utrwalenie wspomnień Świdniczan, którzy przybyli do naszego miasta po 1945 roku.
Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. Zajęcia teoretyczne przeprowadziła dziennikarka Radia Wrocław, pani Dorota Kuźnik. Drugi dzień warsztatów to praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności. Dziewczyny przeprowadziły serię wywiadów ze świdnickimi seniorami, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami. Efekt ich pracy został utrwalony w postaci profesjonalnego audiobooka, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 9 listopada 2018 roku.
News z Radia Wrocław: „Dziewczyny spisały się doskonale! Wykazały się ogromnym profesjonalizmem i zaangażowaniem! Gratulujemy takich uczniów!”

Skłodowska jest z Was dumna!

Opiekunem naszych uczennic są prof. Aleksandra Kulak i prof. Anna Wojtek-Morawska.

18 Kwiecień

Kolejny sukces germanistów z Trójki

Posted in Aktualności, Naukowe

W Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu 13 kwietnia 2018 roku odbył się II etap IV edycji Konkursu TUTBOLANDESKUNDE – NIEMCY, w którym naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów klas trzecich w składzie:
Paulina Miśków z kl. III B, Gabriela Sajnaj i Krystian Majewski, oboje z klasy III A.
Uczniowie zajęli III miejsce w okręgu dolnośląskim!
Tym bardziej gratulujemy sukcesu, bo wiemy, że poziom Konkursu był bardzo wysoki, a nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą.

Opiekunka drużyny – Jolanta Wiktorko.