23 Styczeń

WyMowny sukces Kacpra!

Posted in Aktualności, Naukowe

Sztuka pięknego wysławiania się umarła? W Liceum Skłodowskiej zdecydowanie nie, co udowodnił uczeń klasy II a (humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną), a dodatkowo nowy przewodniczący szkoły – Kacper Grzęda. Kacper znalazł się w elitarnej dwunastce najlepszych młodych retorów wyłonionych przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego i w kwietniu jedzie do Warszawy, gdzie walczyć będzie o tytuł najlepszego krasomówcy. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

21 Styczeń

Sukces olimpijski naszych polonistów

Posted in Aktualności, Naukowe

Koniec semestru to nie tylko czas podsumowań, ale i wysyp informacji związanych z organizowanymi olimpiadami przedmiotowymi. W związku z tym i my donosimy o sukcesie naszych uczniów z klasy II a – humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną. Prace Ewy Pyt i Konrada Marcjana zostały wysoko ocenione przez komisję Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, dzięki temu zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego. Już w lutym zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Dolnego Śląska w czasie olimpijskich zmagań we Wrocławiu. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Ps. Opiekunką naszych olimpijczyków jest Pani Profesor Aleksandra Kulak.

14 Grudzień

Sukcesy uczennic z klasy przyrodniczej

Posted in Aktualności, Naukowe

Karolina Malinowska z klasy II c zajęła I miejsce w etapie rejonowym XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej 14 grudnia 2018 roku przez Polski Czerwony Krzyż, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu 2019 roku we Wrocławiu.

A wcześniej, bo 4 grudnia 2018 roku, w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy odbył się konkurs powiatowy na temat HIV/AIDS. Uczennice z klasy II c, Wiktoria Iwanowska i Agnieszka Karpińska, zajęły III i IV miejsce.

W przygotowaniach do konkursów uczennice mogły liczyć na wsparcie pani dyrektor Beaty Szumskiej, pani Marioli Makarskiej-Janickiej i pani Barbary Dominiak.

Gratulujemy!

6 Grudzień

Zuzanna Urbanik – Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Posted in Aktualności, Naukowe

Miło nam poinformować, że uczennica Klasy III B, Zuzanna Urbanik, otrzymała z rąk Pana Janusza Wrzala, Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty, stypendium przyznawane uczniom, którzy w danym roku szkolnym osiągnęli w swojej szkole najlepsze wyniki w nauce.
Uroczystość odbyła się 5 grudnia w przepięknej sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju.

Gratulujemy!

7 Listopad

V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

Posted in Aktualności, Naukowe

Drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, reprezentująca Powiat Świdnicki, zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Zmagania XI edycji tego wyjątkowego konkursu odbyły się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gratulujemy!

18 Październik

Literacki sukces Roksany Blicharskiej

Posted in Aktualności, Naukowe

Uczennica klasy IIa – Roksana Blicharska udowodniła już w poprzednim roku, że tajniki literackiego świata nie są jej obce. Tym razem zmierzyła się z materią dramatu i przygotowała tekst przedstawienia, który zgłosiła do „Konkursu na scenariusz jasełkowy” organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie (koło Warszawy). Jurorzy docenili jej wyobraźnię literacką i sceniczną.

Roksana nie tylko zajęła I miejsce, ale jej scenariusz zostanie także wystawiony przez młodzież z liceum Dąbrowskiej. Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu w przyszłości!