30 Październik

„Mimozami jesień się zaczyna…” Wieczór poetyckich oczarowań w klimacie Trójki

Tegoroczny Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej „Mimozami jesień się zaczyna…” przyniósł wiele wykonań i interpretacji, których nie powstydziłyby się profesjonalne sceny. Aula Trójki pulsowała nutą jesiennie dojrzałą i czystą. Słowa uznania należą się zatem uczestnikom, bez wrażliwości których i ich muzycznych fascynacji nasze misterium nie byłoby możliwe… nie byłoby tak piękne. Już wkrótce udostępnimy wystąpienia laureatów. A skoro o nich mowa, oto oni:

Kategoria I – Natalia Skwarek
Kategoria II – Natalia Wyrzykowska
Kategoria III – Weronika Makowska

Nagrody Publiczności – Paulina Grabicka oraz Kwartet la Chanson

Nagroda SATelity – Wiktoria Smędra

Grand Prix – Joanna Szmyd

Nagrodzone wokalistki otrzymały nagrody (m.in. profesjonalne mikrofony), dyplomy oraz niepowtarzalne statuetki przygotowane specjalnie na tę okazję przez prof. Kamę Karst.
Wieczór poprowadził Marcin Jagnieszko, w przerwie wystąpili Robert Miernik i Remigiusz Zubek, a zdjęcia, które prezentujemy, ustrzelił Grzegorz Gołębiowski Photography, czyli Pan AKUstyk. Dziękujemy za obecność i zapraszamy w przyszłym roku, bo… „muzyka to życie”.

14 Styczeń

Koncert „Pryma Voce” w świdnickiej katedrze

Posted in Aktualności, Koncerty

We wtorek 13 stycznia 2015 roku w świdnickiej katedrze odbył się koncert chóru „Pryma Voce” pod dyrekcją Joanny Janas.

6 Listopad

Chór Pryma Voce zaśpiewał u Kresowian

Posted in Aktualności, Koncerty

6 listopada w Teatrze Miejskim odbył się V Świdnicki Dzień Lwowa i Kultury Kresowej. Kresowiacy tłumnie przybyli na uroczystości. Sala teatralna ŚOK wypełniona była po brzegi, koniecznie było nawet dostawianie krzeseł. Członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, ich rodziny, przedstawiciele organizacji kombatanckich i pozarządowych, harcerze, dyrektorzy szkół, władze miasta, gminy i powiatu, mnóstwo młodzieży oraz zaproszeni goście wspólnie się spotkali, by posłuchać lwowskich piosenek oraz poznać historię kresowych tradycji i obyczajów. Obchody rozpoczęły się występem chóru Pryma Voce z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy

30 Październik

X Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej „Mimozami jesień się zaczyna”

X Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej „Mimozami jesień się zaczyna” – melodyjna historia pisana wrażeniami – te najpiękniejsze wyśpiewał Remigiusz Zubek, uczeń klasy muzycznej III Liceum

Mimozy przez dziesięć lat rozkwitły na dobre… Uwiodły nas wczoraj jesienną eksplozją barw, dźwięków i… młodych talentów – fantastycznych wokalnych impresji. Tym trudniejsze zadanie przypadło Jury, któremu przewodniczył Pan Artur Janicki.

Uczestnicy przez cały dzień przygotowywali się do występu, biorąc udział w warsztatach wokalnych przygotowanych przez Śpiewaj Nagraj Pokaż i III Liceum Ogólnokształcące. Wieczorny koncert rozpoczął się od wspólnie wykonanej piosenki Czesława Niemena „Płonie stodoła”, a potem poszło w najlepsze: dwudziestu uczestników wyczarowało przed publicznością niepowtarzalne światy. Aula Trójki pomieściła tego wieczoru równie nieprzypadkowych gości: byli przedstawiciele władz powiatowych – Starosta Zygmunt Worsa, Wicestarosta Alicja Synowska, a także Posłowie na Sejm RP – Pani Teresa Świło i Pan Robert Jagła, była i Pani Beata Moskal-Słaniewska. Ale przede wszystkim byli uczniowie, rodzice i absolwenci Trójki, którzy każdy występ nagradzali gorącymi brawami.

A i te zaplanowane Nagrody w tegorocznej edycji także były wyjątkowe – laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane przez Panią Profesor Kamę Karst, dobrej klasy mikrofony do domowej pracy studyjnej, instrumenty muzyczne i książki, a także zaproszenia na koncerty Świdnickich Nocy Jazzowych. Zwycięzcy nagrają profesjonalne klipy – ten najważniejszy w studiu Radia Katowice. Gwiazdami tegorocznych zmagań byli utalentowani muzycy i przyjaciele Trójki – Azzja i Hubert – magiczny duet z Krakowa, finaliści Must be the music! A imprezę poprowadził przewodniczący szkoły, Łukasz Losa, który przedstawiał uczestników, wspierając się profesjonalnie przygotowaną prezentacja multimedialną. Opiekę medialną zapewniła występującym nasza absolwentka i studentka kulturoznawstwa, Patrycja Madejczyk.

A oto wyniki X Konkursu Piosenki Poetyckiej „Mimozami jesień się zaczyna”:

Kategoria I
I nagroda – Hanna Gulińska
II nagroda – Anna Białobrzeska
III nagroda – Barbara Mikuła

Kategoria II
I nagroda – Szymon Witaszka
II nagroda – Natalia Wyrzykowska
III nagroda – Paulina Grabicka

Kategoria III
I nagroda – Jagoda Różycka
II nagroda – Weronika Krystek
III nagroda – Aleksandra Ziemba

Grand Prix i Nagroda Dyrektora III LO – Remigiusz Zubek

Nagroda Stowarzyszenia SATelita – Remigiusz Zubek

Nagroda Specjalna – Robert Miernik.

DSC_0069

18 Czerwiec

II miejsce Joanny Urbańczyk

Joanna Urbańczyk z klasy III B wywalczyła II miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Morskiej.

Obok niej w dolnośląskiej drużynie ZW LOK Wrocław startowali: Katarzyna Knap, Jan Jaśkowiak i Radosław Kasprzyk.

Gratulacje 🙂

dyplomUrbanczyk

20 Grudzień

Koncert Wigilijny LIVE 2008

Posted in Koncerty

No i w końcu doczekaliśmy się nowego projektu zrealizowanego w naszym studio nagrań. Ukazała się dzisiaj płyta z nagraniami szkolnego chóru „Pryma Voce”

17 grudnia 2008 w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy odbył się Koncert Wigilijny ” Idą święta” w wykonaniu chóru i solistów z klas muzycznych. Zanim wspomnę o realizacji płyty, chciałabym podzielić się moimi refleksjami, o autorkach tego wydarzenia. Panie profesor Bogumiła Patała i Teresa Pulsakowska-Daniel wykazują ogrom determinacji w prowadzeniu zajęć wokalnych, bez ich ciężkiej, systematycznej pracy nierealne byłoby zrealizowanie jakiegokolwiek koncertu i usłyszenie tylu pochwał. Jest też grupa uczniów, którzy będą wymienieni w grupie solistów, bez których wszystkie nasze programy nie byłyby tak gorąco oklaskiwane przez słuchaczy.

A teraz szczegóły. Płyta jest rejestracją fragmentów wigilijnego koncertu „Idą święta”, który był wykonywany i jednocześnie zapisywany na kilku ścieżkach dźwiękowych.


Usłyszymy na płycie następujące utwory:

 1. WSTEP
 2. Gdy sie Chrystus rodzi
 3. Aniolowie biali
 4. Przybiezeli do betlejem
 5. Nie bylo miejsca
 6. Przystapmy do szopy
 7. Nad Betlejem
 8. Witaj Gwiazdko
 9. Cicha noc
 10. Dzisiaj w Betlejem
 11. Pojdzmy wszyscy
 12. Tryumfy
 13. O niebo lepiej
 14. Bog sie rodzi
 15. Za kolede dziekujemy
 16. ŻYCZENIA
 17. PODZIEKOWANIA


Na koniec kilka zdań na temat technicznej realizacji płyty. Od września 2008 roku uczniem I klasy o profilu muzyka z realizacją dźwięku jest Mateusz Gancarczyk. Ten utalentowany chłopak posiada bardzo duże umiejętności w niezwykle trudnej dziedzinie nagrywania, miksowania i masteringu, które tak potrzebne są w profesjonalnym studio nagrań. Praca nad naszymi nagraniami i płytami pozwoli Mu jeszcze bardziej rozwinąć swój talent tak, aby mógł w przyszłości spełnić się w niej zawodowo.

I jeszcze kilka słów o naszym dyrektorze, Ryszardzie Skórce, który będąc plastykiem i grafikiem komputerowym, dokończył nasze prace – stworzył projekt oraz wykonał piękną oprawę graficzną i własnym nakładem wydał kilkadziesiąt egzemplarzy płyt CD.

Życzę wszystkim przyjemnych wrażeń przy słuchaniu naszej płyty!

Barbara Piórkowska