16 Październik

Laur dla Weroniki

Weronika Wąsowska – utalentowana wokalistka z Liceum Skłodowskiej – wyśpiewała w miniony weekend wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Eleni „Po słonecznej stronie życia” w Bielawie…
Laur jest tym cenniejszy, że Weronikę oceniała patronka Festiwalu, czyli Eleni, a także znany prezenter radiowy i telewizyjny – Artur Orzech.

Gratulujemy jak najbardziej słonecznie!

14 Październik

Patrycja Mizerska laureatką „Szansy na Sukces”

Nasza absolwentka, a obecnie studentka V roku musicalu na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, wygrała drugi odcinek kolejnej edycji popularnego muzycznego programu (z udziałem Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego).
Nie tak dawno Patrycja, jako uczennica klasy humanistycznej z edukacją muzyczną, śpiewała podczas szkolnych uroczystości i nagrywała pierwsze utwory w Studio Trójki, teraz sięga po laury nie tylko w znanych telewizyjnych show, ale i występuje (śpiewa, tańczy i… stepuje)na najlepszych muzycznych scenach w Polsce – od czerwca tego roku pracuje w Teatrze Muzycznym „Roma”.
A oto link do odcinka: https://vod.tvp.pl/video/szansa-na-sukces,odc-2-jan-borysewicz-i-andrzej-mogielnicki,44527939?fbclid=IwAR2tVY4WNkXMCd7h6Tb-GqgiVdY4yQhpUWHH28IxUSLtatd2dZUuWqr5LAg

Z całego serca gratulujemy i pozdrawiamy Cię, Patrycjo, ciesząc się niezmiernie każdym Twoim sukcesem.

25 Wrzesień

Kasia Szulc finalistką „Wygraj sukces”

W Tarnobrzegu zakończył się 24. Konkurs Piosenki „Wygraj sukces”. Jest od znakomitą szansą dla wielu młodych wykonawców do sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych i spełnienia marzeń. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowało się 126 solistów w 4 kategoriach wiekowych.

Nasza utytułowana wokalistka Katarzyna Szulc z klasy 3a została finalistką konkursu.

Gratulacje!

13 Wrzesień

„Kulturalna” Nagroda Prezydent Świdnicy dla Pryma Voce

Podczas Inauguracji Sezonu Kulturalnego chór „Pryma Voce” III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy otrzymał Nagrodę za upowszechnianie kultury, w tym w szczególności za osiągnięcia w wykonawstwie muzyki chóralnej.
Statuetkę z rąk Pani Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej odebrali dyrygentka szkolnego chóru, Pani Profesor Joanna Janas, oraz dyrektor Krzysztof Frączek.
To ogromne wyróżnienie dla uczniów Liceum Skłodowskiej odbieramy jako wyraz uznania dla pracy pokoleń młodych chórzystów i solistów oraz ich wspaniałych nauczycieli (m.in. Bogusławy Patały, Teresy Pulsakowskiej-Daniel i Barbary Piórkowskiej), którzy przez lata budowali niezwykły, wychowawczy i artystyczny, projekt muzyczny zapoczątkowany ponad pół wieku temu jeszcze w Liceum Pedagogicznym.
Cieszymy się z wyróżnienia i mamy nadzieję, że uzdolniona młodzież z Kościelnej 32 przez kolejne lata będzie mogła rozwijać swoje talenty, zdobywać kolejne nagrody i wyróżnienia (w ostatnich latach to m.in Złote Pasmo w projekcie Narodowego Forum Muzyki), ale przede wszystkim śpiewać dla mieszkańców Świdnicy.

Pani Prezydent – Pięknie dziękujemy!

4 Czerwiec

Srebrne głosy Pryma Voce

Podczas Przeglądu Chórów Szkolnych Regionu Dolny Śląsk, który odbył się 4 czerwca 2019 roku w dawnej siedzibie Filharmonii Wrocławskiej chór żeński Liceum Skłodowskiej wyśpiewał Srebrne Pasmo i zajął I miejsce w swojej kategorii. Chór przygotował 5 utworów w języku polskim, nawiązujących do polskiego folkloru. Repertuar obejmował między innymi melodie kurpiowskie, z okolic Łowicza oraz obowiązkowy (dowolny) utwór Stanisława Moniuszki – Modlitwa Dziewcząt z opery „Halka” – „Ojcze z niebios”.
Warto dodać, że udział w projekcie Śpiewająca Polska ma pozytywny wpływ na rozwój muzyczny oraz osobowościowy uczniów. Śpiew w chórze wspomaga rozwój umiejętności współpracy w grupie, kształci poczucie odpowiedzialności oraz jedności w zespole. Możliwość wykonywania zróżnicowanego repertuaru wpływa korzystnie na zespół, który w chwili obecnej doskonale radzi sobie z właściwą interpretacją utworów pochodzących z różnych okresów twórczości oraz różnych form.
Dyrygentką chóru jest Pani Prof. Joanna Janas 😉

Gratulujemy kolejnego wspaniałego sukcesu!

fot. Grzegorz Gołębiowski.

27 Maj

Złota Kasia 🎤

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej utalentowanej wokalistki, Katarzyny Szulc z klasy 2a, humanistycznej z edukacją teatralną i muzyczną.

Kasia została finalistką II edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „The Golden Voice 2019” w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!

14 Maj

Trójkowo – filmowo

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej utalentowanej wokalistki, Katarzyny Szulc z klasy 2A, humanistycznej z edukacją teatralną i muzyczną.
Na V Ogólnopolskim Konkurs Piosenki Filmowej o „Złoty Laur” w Poznaniu Kasia wyśpiewała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

14 Kwiecień

Kacper Grzęda wśród najlepszych młodych retorów w Polsce

14 kwietnia 2019 roku w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki  odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego organizowany przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego. Nasz przewodniczący szkoły znalazł się w elitarnej dwunastce najlepszych mówców w Polsce. Konkursowe zmagania poprzedziły spotkania i warsztaty, dzięki którym mógł zdobyć oratorskie doświadczenie, poznać techniki konstrukcji wystąpień, poćwiczyć pod okiem trenerów. W niedzielę miał okazję zaprezentować przygotowane przez siebie  przemówienie na temat najistotniejszego wynalazku XXI wieku. Zadanie było o tyle trudne, że na jego wykonanie miał bardzo mało czasu, a tu trzeba się było wykazać wieloma umiejętnościami, nie tylko sprawnością językową, oryginalnością, ale i odpornością psychiczną na stres i presję czasu, wszyscy bowiem uczestnicy występowali w świetle kamer, w otoczeniu telewizji, radia i prasy, w monumentalnej sali im. Rudniewa. Kacper  wprawdzie nie wyjechał z Warszawy z główną nagrodą, ale zaprezentował się świetnie. Jurorzy podkreślali, że wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki  poziom, mogą być zatem dumni, bowiem należą do elitarnego grona.

Kacper nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, zatem trzymajmy za niego kciuki za rok. Gratulujemy!

9 Kwiecień

Nagrody i wyróżnienia dla recytatorek z Liceum Skłodowskiej w eliminacjach OKR-u

Recytacja to sztuka słowa, interpretacji i… wyraz literackiej wrażliwości. A te nieobce są wielu uczniom naszej szkoły. Tym bardziej cieszymy się, że zostali oni docenieni przez jurorów przeprowadzonych 9 kwietnia w Świdnickim Ośrodku Kultury eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wiktoria Słomińska (IIIa) oraz Daria Miechurska (IIa) zostały nagrodzone i będą reprezentować region w etapie wojewódzkim. Natomiast Weronika Wąsowska (IIc) i Ola Zając (IIa) otrzymały wyróżnienia.

Gratulujemy