7 Grudzień

Kasia wygrywa, czyli Voice of Skłodowska po angielsku

Po raz szesnasty Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych był organizatorem Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Udział zgłosiło piętnastu wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.
Liceum Skłodowskiej reprezentowała silna reprezentacja żeńska z klasy 2a: Alicja Kubik, Wiktoria Stamborska, Katarzyna Szulc.
Wykonawcy prezentowali wysoki poziom, o czym przekonała się publiczność i jurorzy, którzy ogromny problem z wybraniem laureatów. Jury w składzie Estera Nowatkowska, Natalia Widuto, Joanna Dolińska-Romanowicz, Adriana Plewińska i Marta Korzystka, przyznało dwa pierwsze miejsca: Katarzynie Szulc z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki „Lovely” oraz Arturowi Pojaskowi z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, który wykonał autorską piosenkę „The stars” z własnym akompaniamentem. Drugie miejsce zajął Alan Tułacz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących ze Strzegomia za wykonanie piosenki „Shotgun”.
Przyznano także dwa trzecie miejsca: Klaudii Wysoczańskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, która zaśpiewała piosenkę „Homesick”, oraz duetowi, Jagodzie Kurzawie i Adamowi Chlebowskiemu, za wykonanie piosenki „Beauty and the Beast”.

Festiwal od lat cieszy się powodzeniem i ma już swoją tradycję. Organizatorzy dziękują osobom, instytucjom i organizacjom, bez których festiwal po prostu nie mógłby się odbyć.

Dziewczynom z Trójki gratulujemy udanego występu!

23 Listopad

XI Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej

Uczennice naszej szkoły: Weronika Wąsowska – II C i Weronika Wolańska –II D, uczestniczyły w „XI Powiatowym Wieczorze Poezji Obcojęzycznej”, który odbył się w dniu 22 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy.
Motywem przewodnim tego wieczoru były dwie wielkie postacie ze świata muzyki XX wieku – Janis Joplin i Johann Hans Hölzel, zwany raczej pod przybranym imieniem Falco. Uczennice zachwycały niezwykłą interpretacją utworów, perfekcyjnie opanowanym językiem obcym i wspaniałym głosem. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, w blasku świec przy filiżance gorącej kawy i herbaty.
Każdy z uczestników otrzymał nagrody książkowe i upominki.
Opiekunami były p. Agnieszka Guziak (j. niemiecki) i p. Magdalena Lasocka (j.angielski).

21 Listopad

Kasia, czyli The Voice of Liceum Skłodowskiej

Trwa świetna passa naszej utytułowanej wokalistki Katarzyny Szulc z klasy 2 a, humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną.
Podczas pierwszej edycji zmagań wokalnych „The Voice of Wrocław”, które rozgrywały się w stolicy Dolnego Śląska w dniach 17-18 listopada, Kasia uzyskała tytuł finalistki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

22 Październik

Śpiewają i wygrywają

Miło nam poinformować, że fantastyczne wokalistki z klasy 2a odnoszą kolejne sukcesy artystyczne:

Katarzyna Szulc wyśpiewała wyróżnienie na XVII Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE 2018. Festiwal odbywał się w Widuchowej, a Kasia jest jego laureatką po raz kolejny.

Wiktoria Stamborska zdobyła nagrodę na XXVII Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na szlaku”, który odbywał się w Świdnicy pod patronatem Prezydent miasta, pani Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

12 Czerwiec

Kasia wyróżniona

Trwa dobra passa naszej młodej wokalistki, Katarzyny Szulc z klasy Ia. Na XII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Kluczborskie Trele”, który odbywał się w Kluczborku w dniach 08-09 czerwca Kasia wyśpiewała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

10 Maj

„Złote Pasmo” i Nagroda Specjalna dla „Pryma Voce” 

9 maja 2018 roku we Wrocławiu odbył się Przegląd Chórów Regionu Dolny Śląsk organizowany przez Narodowe Forum Muzyki w ramach programu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska. Chór Pryma Voce III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, dyrygowany przez Panią Prof. Joannę Janas, zdobył Złote Pasmo, i jako jedyny uzyskał maksymalną liczbę punktów, pokonując 18 chórów z terenu województwa dolnośląskiego. Ponadto chórzystki otrzymały Nagrodę Specjalną za najlepiej wykonany utwór obowiązkowy. Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu było Otwarcie wokalne. Jurorzy, pod przewodnictwem Pani Prof. Dr hab. Jolanty Szybalskiej-Matczak, docenili bardzo dobre przygotowanie wokalne, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny.

Gratulujemy Wspaniałego Sukcesu 🙂