14 Maj

Trójkowo – filmowo

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej utalentowanej wokalistki, Katarzyny Szulc z klasy 2A, humanistycznej z edukacją teatralną i muzyczną.
Na V Ogólnopolskim Konkurs Piosenki Filmowej o „Złoty Laur” w Poznaniu Kasia wyśpiewała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

14 Kwiecień

Kacper Grzęda wśród najlepszych młodych retorów w Polsce

14 kwietnia 2019 roku w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki  odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego organizowany przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego. Nasz przewodniczący szkoły znalazł się w elitarnej dwunastce najlepszych mówców w Polsce. Konkursowe zmagania poprzedziły spotkania i warsztaty, dzięki którym mógł zdobyć oratorskie doświadczenie, poznać techniki konstrukcji wystąpień, poćwiczyć pod okiem trenerów. W niedzielę miał okazję zaprezentować przygotowane przez siebie  przemówienie na temat najistotniejszego wynalazku XXI wieku. Zadanie było o tyle trudne, że na jego wykonanie miał bardzo mało czasu, a tu trzeba się było wykazać wieloma umiejętnościami, nie tylko sprawnością językową, oryginalnością, ale i odpornością psychiczną na stres i presję czasu, wszyscy bowiem uczestnicy występowali w świetle kamer, w otoczeniu telewizji, radia i prasy, w monumentalnej sali im. Rudniewa. Kacper  wprawdzie nie wyjechał z Warszawy z główną nagrodą, ale zaprezentował się świetnie. Jurorzy podkreślali, że wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki  poziom, mogą być zatem dumni, bowiem należą do elitarnego grona.

Kacper nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, zatem trzymajmy za niego kciuki za rok. Gratulujemy!

9 Kwiecień

Nagrody i wyróżnienia dla recytatorek z Liceum Skłodowskiej w eliminacjach OKR-u

Recytacja to sztuka słowa, interpretacji i… wyraz literackiej wrażliwości. A te nieobce są wielu uczniom naszej szkoły. Tym bardziej cieszymy się, że zostali oni docenieni przez jurorów przeprowadzonych 9 kwietnia w Świdnickim Ośrodku Kultury eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wiktoria Słomińska (IIIa) oraz Daria Miechurska (IIa) zostały nagrodzone i będą reprezentować region w etapie wojewódzkim. Natomiast Weronika Wąsowska (IIc) i Ola Zając (IIa) otrzymały wyróżnienia.

Gratulujemy

1 Kwiecień

Kolejne wyróżnienie dla utalentowanej Kasi Szulc

Zakończył się 15. Międzynarodowy Festiwal Twórczości „Kalejdoskop Talentów”, który trwał przez trzy dni w Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej w Polanicy Zdroju. Podczas festiwalu wystąpili młodzi artyści z Polski, Włoch, Mołdawii, Białorusi, Ukrainy i Rosji. Podczas festiwalu dzieci i młodzież prezentują swoje osiągnięcia taneczne, muzyczne, wokalne, teatralne i malarskie.
Miło nam poinformować, że laureatką festiwalu została Katarzyna Szulc z klasy II A (humanistycznej z edukacją teatralną i muzyczną), która w Polanicy Zdroju wyśpiewała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Kasi dalszych sukcesów!

21 Marzec

Wspaniały sukces Kasi

Kasia Szulc, uczennica klasy 2a (humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną), zakwalifikowała się do finału Dolnośląskiej Gali Talentów. Nasza wokalistka znalazła się w gronie czwórki uczestników z regionu wałbrzyskiego, którzy 30 maja w Oleśnicy zaprezentują swoje zdolności.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

7 Grudzień

Kasia wygrywa, czyli Voice of Skłodowska po angielsku

Po raz szesnasty Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych był organizatorem Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Udział zgłosiło piętnastu wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.
Liceum Skłodowskiej reprezentowała silna reprezentacja żeńska z klasy 2a: Alicja Kubik, Wiktoria Stamborska, Katarzyna Szulc.
Wykonawcy prezentowali wysoki poziom, o czym przekonała się publiczność i jurorzy, którzy ogromny problem z wybraniem laureatów. Jury w składzie Estera Nowatkowska, Natalia Widuto, Joanna Dolińska-Romanowicz, Adriana Plewińska i Marta Korzystka, przyznało dwa pierwsze miejsca: Katarzynie Szulc z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki „Lovely” oraz Arturowi Pojaskowi z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, który wykonał autorską piosenkę „The stars” z własnym akompaniamentem. Drugie miejsce zajął Alan Tułacz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących ze Strzegomia za wykonanie piosenki „Shotgun”.
Przyznano także dwa trzecie miejsca: Klaudii Wysoczańskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, która zaśpiewała piosenkę „Homesick”, oraz duetowi, Jagodzie Kurzawie i Adamowi Chlebowskiemu, za wykonanie piosenki „Beauty and the Beast”.

Festiwal od lat cieszy się powodzeniem i ma już swoją tradycję. Organizatorzy dziękują osobom, instytucjom i organizacjom, bez których festiwal po prostu nie mógłby się odbyć.

Dziewczynom z Trójki gratulujemy udanego występu!