14 Listopad

Nagroda w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej

Julia Christ wyrecytowała nagrodę w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej.
Uczennica klasy humanistycznej w mistrzowski sposób zinterpretowała wiersz Czesława Miłosza.

Gratulujemy!

7 Czerwiec

Złote Pasmo dla Pryma Voce

Chór III Liceum Ogólnokształcącego Pryma Voce wywalczył Złote Pasmo podczas przeprowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki Konkursu Regionu Wrocław i Dolny Śląsk. Chórzyści Trójki już po raz drugi znaleźli się na podium w tym prestiżowym Konkursie, który jest częścią Projektu Akademii Chóralnej. Tym razem sekcja żeńska szkolnego chóru znalazła się w swojej kategorii wśród grona najlepszych dolnośląskich zespołów. Na jurorach wrażenie zrobiło przede wszystkim profesjonalne przygotowanie dziewcząt przez dyrygent, profesor Joannę Janas, a także żywiołowe, czyste i pomysłowe wykonanie obowiązkowego i dowolnego repertuaru. Dzięki temu Pryma Voce wystąpi ponownie we Wrocławiu już 2 lipca podczas uroczystej Gali Akademii Chóralnej.

Gratulujemy!

22 Maj

Sukces ekipy policjantów z Id

4 miejsce zajęli uczniowie Trójki w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym, organizowanym przez Szkołę Policji w Pile oraz Fundację Itaka. Zadaniem uczestników Konkursu było nagranie, dowolną metodą i przy pomocy dowolnego sprzętu, maksymalnie 60-sekundowego filmu propagującego inne niż ucieczka sposoby radzenia sobie z problemami. Autorami nagrodzonego filmu „Ucieczka to nie rozwiązanie. Film promujący inne niż ucieczka sposoby rozwiązywania problemów” są uczniowie grupy policyjnej klasy mundurowej – 1d: Weronika Potoniec, Julia Wąsik oraz Adam Kita. Warto wspomnieć, że 4 miejsce naszych uczniów jest dużym osiągnięciem, gdyż w Konkursie wzięło udział aż 71 ekip.

Gratulujemy!

20 Marzec

Muzyczny sukces naszych uczennic

Julia Kretowicz i Natalia Wyrzykowska są uczennicami klasy humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną. Dziewczyny znamy dobrze ze szkolnych występów (ostatnio świetnie zaśpiewały w musicalu „Krok w dorosłość”). Swoje wokalne talenty rozwijają także w Młodzieżowym Domu Kultury, m.in. pod czujnym okiem i uchem Pana Dariusza Jarosa.

http://swidnica24.pl/wyspiewaly-nagrody-na-ogolnopolskim-konkursie/

Gratulujemy wspaniałego sukcesu

Muzyczny sukces naszych uczennic

5 Grudzień

Uczennice Trójki malują po niemiecku

2 grudnia w Instytucie Francuskim w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Goethe- Institut i Katedrę do Badań nad Przekładem i Komunikacją Uniwersytetu Jagiellońskiego . Konkurs nosił nazwę „Honey I m home – Miodzie jestem domem.
Zadaniem konkursowym było wykazanie się znajomością związków frazeologicznych języka obcego, a następnie przedstawienie ich w formie pracy plastycznej.
W konkursie wzięło udział ok. 1000 młodych lingwistów i plastyków z całej Polski, którzy zmagali się z językiem angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe.
W konkursie brały udział uczennice klasy III „b” o profilu artystycznym III LO im. Marii Skłodowskiej-Curie: Patrycja Szeliga i Eliza Wódkiewicz. Obie uczennice wybrały frazeologię języka niemieckiego.
Miło nam poinformować, że laureatką konkursu została Eliza Wódkiewicz. Otrzymała nagrodę za ilustrację idiomu „Eine Katze im Sack kamfen”.
Wystawa nagrodzonych prac prezentowana jest w Instytucie Francuskim w Krakowie.

uczennice-trojki-maluja-po-niemiecku

18 Listopad

Nagroda dla Elizy w Krakowie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Goethe Institut i Katedra Unesco Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowały konkurs językowo-plastyczny o nazwie „Honey Im home – Miodzie jestem domem”.
Zadaniem konkursowym było wykazanie się znajomością związków frazeologicznych języka obcego, a następnie przedstawienie ich w formie pracy plastycznej.

W konkursie brały udział uczennice klasy III „b”: PATRYCJA SZELIGA i ELIZA WÓDKIEWICZ pod opieką wychowawcy, pana Adriana Gnilki. Obie uczennice wybrały frazeologię języka niemieckiego.

Miło nam poinformować, że laureatką Konkursu została ELIZA WÓDKIEWICZ za ilustrację idiomu „Eine Katze im Sack kaufen”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 2. grudnia w Instytucie Francuskim w Krakowie. Prace zostaną zaprezentowane w Instytucie Francuskim w Krakowie.

Gratulacje! 🙂

nagroda-dla-elizy-w-krakowie