28 Styczeń

Świetna passa Kasi

Trwa świetna pasja naszej utytułowanej wokalistki Katarzyny Szulc z klasy 3a. Do wielu osiągnięć artystycznych nasza utalentowana wokalistka dołączyła dwa kolejne:
– na VII Ogólnopolskim Konkurs Kolęd i Pastorałek GLORIA w Kielcach – wyróżnienie
– I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych – solista w XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Nysie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

9 Styczeń

Złota nutka dla Kasi

Nasza utalentowana wokalistka wywalczyła I miejsce podczas odbywającego się w Poznaniu VII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Złotą Nutkę”.

Gratulujemy!

16 Październik

Laur dla Weroniki

Weronika Wąsowska – utalentowana wokalistka z Liceum Skłodowskiej – wyśpiewała w miniony weekend wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Eleni „Po słonecznej stronie życia” w Bielawie…
Laur jest tym cenniejszy, że Weronikę oceniała patronka Festiwalu, czyli Eleni, a także znany prezenter radiowy i telewizyjny – Artur Orzech.

Gratulujemy jak najbardziej słonecznie!

14 Październik

Patrycja Mizerska laureatką „Szansy na Sukces”

Nasza absolwentka, a obecnie studentka V roku musicalu na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, wygrała drugi odcinek kolejnej edycji popularnego muzycznego programu (z udziałem Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego).
Nie tak dawno Patrycja, jako uczennica klasy humanistycznej z edukacją muzyczną, śpiewała podczas szkolnych uroczystości i nagrywała pierwsze utwory w Studio Trójki, teraz sięga po laury nie tylko w znanych telewizyjnych show, ale i występuje (śpiewa, tańczy i… stepuje)na najlepszych muzycznych scenach w Polsce – od czerwca tego roku pracuje w Teatrze Muzycznym „Roma”.
A oto link do odcinka: https://vod.tvp.pl/video/szansa-na-sukces,odc-2-jan-borysewicz-i-andrzej-mogielnicki,44527939?fbclid=IwAR2tVY4WNkXMCd7h6Tb-GqgiVdY4yQhpUWHH28IxUSLtatd2dZUuWqr5LAg

Z całego serca gratulujemy i pozdrawiamy Cię, Patrycjo, ciesząc się niezmiernie każdym Twoim sukcesem.

25 Wrzesień

Kasia Szulc finalistką „Wygraj sukces”

W Tarnobrzegu zakończył się 24. Konkurs Piosenki „Wygraj sukces”. Jest od znakomitą szansą dla wielu młodych wykonawców do sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych i spełnienia marzeń. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowało się 126 solistów w 4 kategoriach wiekowych.

Nasza utytułowana wokalistka Katarzyna Szulc z klasy 3a została finalistką konkursu.

Gratulacje!

13 Wrzesień

„Kulturalna” Nagroda Prezydent Świdnicy dla Pryma Voce

Podczas Inauguracji Sezonu Kulturalnego chór „Pryma Voce” III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy otrzymał Nagrodę za upowszechnianie kultury, w tym w szczególności za osiągnięcia w wykonawstwie muzyki chóralnej.
Statuetkę z rąk Pani Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej odebrali dyrygentka szkolnego chóru, Pani Profesor Joanna Janas, oraz dyrektor Krzysztof Frączek.
To ogromne wyróżnienie dla uczniów Liceum Skłodowskiej odbieramy jako wyraz uznania dla pracy pokoleń młodych chórzystów i solistów oraz ich wspaniałych nauczycieli (m.in. Bogusławy Patały, Teresy Pulsakowskiej-Daniel i Barbary Piórkowskiej), którzy przez lata budowali niezwykły, wychowawczy i artystyczny, projekt muzyczny zapoczątkowany ponad pół wieku temu jeszcze w Liceum Pedagogicznym.
Cieszymy się z wyróżnienia i mamy nadzieję, że uzdolniona młodzież z Kościelnej 32 przez kolejne lata będzie mogła rozwijać swoje talenty, zdobywać kolejne nagrody i wyróżnienia (w ostatnich latach to m.in Złote Pasmo w projekcie Narodowego Forum Muzyki), ale przede wszystkim śpiewać dla mieszkańców Świdnicy.

Pani Prezydent – Pięknie dziękujemy!

4 Czerwiec

Srebrne głosy Pryma Voce

Podczas Przeglądu Chórów Szkolnych Regionu Dolny Śląsk, który odbył się 4 czerwca 2019 roku w dawnej siedzibie Filharmonii Wrocławskiej chór żeński Liceum Skłodowskiej wyśpiewał Srebrne Pasmo i zajął I miejsce w swojej kategorii. Chór przygotował 5 utworów w języku polskim, nawiązujących do polskiego folkloru. Repertuar obejmował między innymi melodie kurpiowskie, z okolic Łowicza oraz obowiązkowy (dowolny) utwór Stanisława Moniuszki – Modlitwa Dziewcząt z opery „Halka” – „Ojcze z niebios”.
Warto dodać, że udział w projekcie Śpiewająca Polska ma pozytywny wpływ na rozwój muzyczny oraz osobowościowy uczniów. Śpiew w chórze wspomaga rozwój umiejętności współpracy w grupie, kształci poczucie odpowiedzialności oraz jedności w zespole. Możliwość wykonywania zróżnicowanego repertuaru wpływa korzystnie na zespół, który w chwili obecnej doskonale radzi sobie z właściwą interpretacją utworów pochodzących z różnych okresów twórczości oraz różnych form.
Dyrygentką chóru jest Pani Prof. Joanna Janas 😉

Gratulujemy kolejnego wspaniałego sukcesu!

fot. Grzegorz Gołębiowski.

27 Maj

Złota Kasia 🎤

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej utalentowanej wokalistki, Katarzyny Szulc z klasy 2a, humanistycznej z edukacją teatralną i muzyczną.

Kasia została finalistką II edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „The Golden Voice 2019” w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!

14 Maj

Trójkowo – filmowo

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej utalentowanej wokalistki, Katarzyny Szulc z klasy 2A, humanistycznej z edukacją teatralną i muzyczną.
Na V Ogólnopolskim Konkurs Piosenki Filmowej o „Złoty Laur” w Poznaniu Kasia wyśpiewała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!