22 Wrzesień

Niezwykły talent uczennicy Liceum Skłodowskiej

Konstancja Kowalska wystąpiła z duetem Berkanan.

I to jak!!! Kto był, ten zobaczył i usłyszał…

Konstancji gratulujemy i już czekamy na kolejną odsłonę naszego „twórczego ducha”.

A oto oficjalny materiał ze strony ŚOK:

Muzyka duetu Berkanan, opisywana jako dark-etno, wzmocniona na żywo dźwiękami perkusji, była świetnie uzupełniana tańcem, wizualizacjami i scenografią, a mistyczne wrażenia potęgował dym z kadzidła. Publiczność, która wypełniła większość miejsc, doświadczyła 90 minut widowiska, podczas którego wystąpili: Witold Kowaliszyn (instrumenty etniczne/śpiew), Dariusz Miziarski (instrumenty elektroniczne), Andrzej Walczak (perkusja), Konstancja Kowalska (taniec/śpiew).

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji foto, której autorką jest Justyna Kluka, na stronie ŚOK.

20 Czerwiec

Odkryli radość z czytania po niemiecku

Posted in Aktualności, Naukowe

Zakończyła się doroczna edycja konkursu #leselust Freude am Lesen entdecken, organizowanego przez Instytut Goethego w Krakowie. Konkurs Leselust jest konkursem czytania i pisania, który skierowany jest do wielu typów szkół.

Dzięki temu konkursowi uczniowie mogą:
– poprawić swoją umiejętność czytania i pisania,
– poznać różne strategie czytania,
– stosować zwroty do wyrażania własnego zdania,
– poznać gatunek tekstu „recenzja”,
– samodzielnie wybrać interesujące dla nich treści do nauczenia się (książki) i polecić innym.

Oczywiście wszystko odbywa się w języku niemieckim!

Miło nam poinformować, że laureatami etapu szkolnego zostali:
Konrad Marcjan – klasa 3a – za recenzję tomu wierszy „Noch im Staub”,
Wiktoria Stamborska – klasa 3a – za recenzję powieści z gatunku science fiction „Die Tribute von Panem”,

Inga Kotowicz – klasa 1cg – za recenzję evergreenu powieści nie tylko dla najmłodszych czytelników „Der kleine Prinz” czyli „Mały Książę” Antoine’a de Saint Exupery’ego.

Szkolnymi koordynatorami konkursu byli pp. Aleksandra Kulak i Adrian Gnilka.

2 Czerwiec

4. edycja wystawy DigitalTOP 10

Po raz czwarty uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy prezentują najlepsze pracy wykonane techniką cyfrową. Tym razem wystawa nie wyszła poza ramy wirtualnego świata. Prace się nie zmaterializowały (nie wydrukowały) lecz pozostały jako zapis zero-jedynkowy. Teraz 4 edycja DigitalTOP 10 ukazuje się jako prezentacja. Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły przygotujemy i zaprezentujemy całemu światu wersję „na sztalugach”, tak jak to było do tej pory.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia prac Magdaleny Błaszczyk, Olafa Butkiewicza, Poli Demarc, Dawida Prokopczaka, Agaty Kaczmarczyk i Dominiki Mikły. Wszystkie grafiki to dzieła kreatywne, do których stworzenia wykorzystano tablet graficzny i odpowiednie programy.

Wystawa zapisana jest w pliku pdf, który można swobodnie uruchomić w darmowych przeglądarkach tych dokumentów.

Miłego oglądania…

Graficy z III LO

11 Marzec

Turniej Piłki siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora I LO

Posted in Aktualności, Sportowe

11 marca 2020 roku po raz kolejny nasi siatkarze wzięli udział w organizowanym od wielu lat Turnieju Piłki siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora I LO 🙂

Jak w zwykle w koleżeńskiej i miłej atmosferze, ale z ogromnym zaangażowaniem i emocjami, nasi siatkarze rozegrali mecze z drużynami I i II LO w Świdnicy. Po rozgrywkach stojących na dobrym poziomie nasi chłopcy wywalczyli drugie miejsce, wygrywając z ekipą II LO w Świdnicy i ulegając drużynie I LO w Świdnicy.

W skład drużyny weszli:
Dawid Kopciuch, Tobiasz Taurogiński, Michał Madziała, Patryk Morawski, Janusz Zalewski, Mateusz Śmietana, Mateusz Grzywa, Miłosz Stróżyk, Jakub Filipczak.

Gratulujemy naszym siatkarzom i dziękujemy za dostarczenie radości z wyniku i mnóstwa emocji.

Opiekunem sportowym drużyny jest Pan Profesor B. Buczko.

2 Marzec

Piłkarki z Liceum Skłodowskiej na podium w rozgrywkach strefy wałbrzyskiej

Posted in Aktualności, Sportowe

Dziewczęta naszej szkolnej drużyny piłki nożnej halowej odniosły spory sukces, zajmując trzecie miejsce wśród szkół średnich dawnego województwa wałbrzyskiego.
W turnieju rozegranym 2 marca w Dzierżoniowie spotkały się ze swoimi rówieśniczkami m.in z Wałbrzycha, Kłodzka i Dzierżoniowa. Po rozgrywkach grupowych, w których zajęły drugie miejsce (1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka), spotkały się w półfinale z gospodyniami. Mimo ambitnej gry poniosły porażkę 0:1. W meczu o trzecie miejsce po strzale Daryny Datsenko pokonały drużynę Ekonomik Świdnica 1:0.
Brązowe medale na szyjach naszych dziewcząt były świetnym zwieńczeniem rozgrywek piłki nożnej halowej w Licealiadzie.
Mamy nadzieję, że przygoda z piłką rozbudzi pasje naszych uczennic i przynajmniej część z nich będzie kontynuowała regularne treningi w klubie sportowym.
Skład drużyny:
Aleksandra Hajduk – 3c,
Martyna Mojsa – 3c,
Natalia Rzepiak – 3c,
Wiktoria Szymczak – 3c,
Oliwia Zgraja – 3c,
Natalia Chwistek – 2c,
Daryna Datsenko – 2c,
Maja Bereś – 1a,
Oliwia Spurek – 1a.

Opiekunem drużyny była pani Monika Garbacz.

Gratulujemy!

6 Luty

Awans do Mistrzostw Strefy Wałbrzyskiej

Posted in Aktualności, Sportowe

Reprezentacja dziewcząt Liceum Skłodowskiej w składzie: Natalia Chwistek – II c, Anna Rejkowicz – III c oraz Weronika Wolańska – III d zajęły II miejsce w tenisie stołowym i awansowały do Mistrzostw Strefy Wałbrzyskiej.

Gratulujemy sukcesu dziewczętom i ich opiekunowi, Panu Rafałowi Ziębie.

29 Styczeń

Awans piłkarek z Liceum Skłodowskiej do rozgrywek strefy wałbrzyskiej

Posted in Aktualności, Sportowe

29 stycznia drużyna dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w turnieju piłki halowej rozgrywanym w ramach Międzyszkolnych Rozgrywek Sportowych. Pierwsza runda została rozegrana na poziomie powiatowym.
W zawodach rozegranych w Strzegomiu spotkały się w jednej grupie z Liceum z ZSE i Liceum Ogólnokształcącym ze Strzegomia. Wygrywając oba mecze, zajęły pierwsze miejsce w grupie i w półfinale rywalizowały z drużyną z Liceum Ogólnokształcącego ze Świebodzic. Po bramkach Mai Bereś i Wiktorii Szymczak odniosły zwycięstwo 2:0 i awansowały do finału. Tam czekała na nie drużyna Ekonomika. W tym bardzo zaciętym meczu padł remis 1:1 (bramkę dla naszej drużyny zdobyła Aleksandra Hajduk w ostatniej minucie spotkania). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których niestety lepsze okazały się nasze przeciwniczki. Dzięki zajętemu drugiemu miejscu w turnieju awansowały na kolejny szczebel rozgrywek – strefa wałbrzyska.
Skład drużyny: Aleksandra Hajduk – 3c, Natalia Rzepiak – 3c, Martyna Mojsa – 3c, Oliwia Zgraja – 3c, Wiktoria Szymczak – 3c, Daryna Datsenko – 2c, Natalia Chwistek – 2c, Oliwia Spurek – 1a, Maja Bereś – 1a.
Opiekunami drużyny były Aleksandra Zelek i Monika Garbacz.

Gratulujemy sukcesu!

29 Styczeń

Chłopcy na Medal ;-)

Posted in Aktualności, Sportowe

Reprezentacja w składzie: Gerus Kacper – 3d, Filipczak Jakub – 3d, Stróżyk Miłosz – 3d, Śmietana Mateusz – 3c, Madziała Michał – 2c, Sawa Dominik – 2c, Stachurski Kacper – 1c, Dyś Wiktor – 1b, Grzywa Mateusz – 3c, po 2 wygranych, 2 remisach i 1 porażce zajęła III miejsce w Powiecie w piłce halowej chłopców.

Gratulujemy!

28 Styczeń

Świetna passa Kasi

Trwa świetna pasja naszej utytułowanej wokalistki Katarzyny Szulc z klasy 3a. Do wielu osiągnięć artystycznych nasza utalentowana wokalistka dołączyła dwa kolejne:
– na VII Ogólnopolskim Konkurs Kolęd i Pastorałek GLORIA w Kielcach – wyróżnienie
– I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych – solista w XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Nysie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!