Uczennice Trójki malują po niemiecku

2 grudnia w Instytucie Francuskim w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Goethe- Institut i Katedrę do Badań nad Przekładem i Komunikacją Uniwersytetu Jagiellońskiego . Konkurs nosił nazwę „Honey I m home – Miodzie jestem domem.
Zadaniem konkursowym było wykazanie się znajomością związków frazeologicznych języka obcego, a następnie przedstawienie ich w formie pracy plastycznej.
W konkursie wzięło udział ok. 1000 młodych lingwistów i plastyków z całej Polski, którzy zmagali się z językiem angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe.
W konkursie brały udział uczennice klasy III „b” o profilu artystycznym III LO im. Marii Skłodowskiej-Curie: Patrycja SzeligaEliza Wódkiewicz. Obie uczennice wybrały frazeologię języka niemieckiego.
Miło nam poinformować, że laureatką konkursu została Eliza Wódkiewicz. Otrzymała nagrodę za ilustrację idiomu „Eine Katze im Sack kamfen”.
Wystawa nagrodzonych prac prezentowana jest w Instytucie Francuskim w Krakowie.

uczennice-trojki-maluja-po-niemiecku