Piknik Proobronny w Ostródzie

W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2017 roku w Ostródzie odbył się Ogólnopolski Piknik Proobronny Klas Mundurowych. Do udziału w tym wydarzeniu zakwalifikowało się 22 uczniów klas wojskowych III LO wraz z opiekunami Agatą Filipiak i Aleksandrą Zelek.
Piknik odbywał się na terenie Czerwonych Koszar w Ostródzie i na polach Grunwaldu.
Tysiąc uczniów klas mundurowych z całej Polski wzięło udzial w zajęciach szkoleniowych prowadzonych przez członków Stowarzyszenia FIA. Tematyka zajęć: taktyka pola walki, medycyna pola walki, strzelanie sytuacyjne, obsługa broni długiej i krótkiej, pierwsza pomoc z użyciem opaski zaciskowej typu CAT.
Sześcioro reprezentantów naszej szkoły (Martyna Chwieśko, Katarzyna Plinta, Aleksandra Oleksy, Marcin Dawid, Damian Pawlinow, Konrad Martynoga) wzięło udział w druzynowym biegu terenowym z przeszkodami. Zaprezentowali się wyśmienicie i zajęli wysokie 4 miejsce.
Młodzież wzięła również udział w uroczystym apelu klas mundurowych, którego gościem honorowym był Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
Ostatnią z atrakcji Pikniku były Targi Proobronne, na których można było zobaczyć i poznać szczegóły nowoczesnych technologii militarnych.