XVI Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna”

Posted on Lis 15, 2017 in Aktualności, Konkursy

14 listopada 2017 roku w murach III LO odbył się XVI finał Konkursu Powiatowego „Polska znów wolna”.
Konkurs, którego pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem i prowadzącym był Pan Stanisław Szelewa – Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania, w tym roku przygotowali i przeprowadzili nauczyciele historii III Liceum oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.
Do tegorocznej edycji zgasiło się 10 szkół.  Laureaci zawodów szkolnych rywalizowali ze sobą podczas części pisemnej, rozwiązując test. Następnie 6 uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do części ustnej.

A byli to reprezentanci następujących szkół:

ZSE – Marceli Matusiak, Marcin Pławecki,
II LO – Wojciech Gaik,
LO ze Strzegomia- Patryk Rasała
ZSM – Kamil Cybuch
III LO – Łukasz Konstanty

Po emocjonującej części finałowej, która za sprawą chóru Pryma Voce zyskała bardzo uroczystą oprawę i odbywała się z udziałem publiczności, ostateczna klasyfikacja ustaliła się w sposób następujący.

Miejsca:

I – Marceli Matusiak z ZSE
II – Marcin Pławecki z ZSE
III – Patryk Rasała LO ze Strzegomia
IV – Wojciech Gaik II LO
V – Kamil Cybruch ZSM
VI – Łukasz Konstanty III LO

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim finalistom i laureatom gratulujemy.

Małgorzata Klęsk-Guźlińska