Służba za murem…

Posted on Gru 12, 2017 in Aktualności

We wtorek 12 grudnia uczniowie klas mundurowych 1d i 3e odwiedzili świdnicki areszt śledczy. W trakcie wizyty mogli zapoznać się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej, a także z organizacją placówki. Poznali również bogatą historię świdnickiej jednostki penitencjarnej i główne zadania realizowane przez funkcjonariuszy aresztu, którzy szczegółowo wyjaśnili proces rekrutacji do Służby Więziennej, a także kwestie zatrudniania osób pozbawionych wolności, warunków socjalno-bytowych i prowadzonych oddziaływań wychowawczych.
Uczniowie i opiekunowie, na zakończenie spotkania, zwiedzili budynek aresztu. Zobaczyli m.in. sale przeznaczone do oddziaływań resocjalizacyjnych i pomieszczenia do odbywania kary pozbawienia wolności oraz wykonania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.