O planowaniu kariery i studiach w Anglii

Posted on Gru 15, 2017 in Aktualności

14 grudnia 2017 roku zostały zorganizowane przy współpracy z Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Warsztaty kariery międzynarodowej”.
Tematem przewodnim dwugodzinnego spotkania były studia w Anglii. Zajęcia poprowadzili: pan Marek Wyrobek oraz pochodzący z Turcji, pan Dincer Kara. Znaczna część warsztatów prowadzona była w języku angielskim, co mobilizowało uczniów do prowadzenia dialogu w tym języku. Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o ciekawą prezentację multimedialną. Uczniowie dowiedzieli się, jak praktycznie i teoretycznie wyglądają studia w Anglii. Omówione zostały obawy młodzieży związane z wyjazdem do obcego kraju. Swoje argumenty prowadzący poparli nagranymi wywiadami ze studentami, którzy podjęli wyzwanie uczenia się w Anglii. Młodzież miała możliwość indywidualnych konsultacji z wykładowcami oraz otrzymała materiały. Na koniec zajęć zainteresowani uczniowie wypełnili krótką ankietę nakierowaną na ich zainteresowania. Dzięki temu dostaną ofertę uczelni wyższych i kierunków studiów w Anglii, które mogłyby ich zainteresować.

Opiekunami i organizatorami spotkania była pani Ewelina Zakrzewska – doradca zawodowy z ZPPP w Świdnicy oraz pedagog szkolny i doradca zawodowy pani Anna Pepera-Wojkowska.