Seminarium Śląskoznawcze w Haus Schlesien

Posted on Mar 23, 2018 in Aktualności

Grupa germanistów z Trójki rozpoczęła (17 marca) tygodniowe Seminarium Śląskoznawcze w Haus Schlesien. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy III LO z WSF we Wrocławiu i Pani Prof. Agnieszce Guziak, która opiekuje się naszą szkolną ekipą.

Kolejny dzień Seminarium: „Dzisiejszy dzień był dla nas bardzo intensywny. Przed południem zwiedzaliśmy Niemieckie Muzeum Historii, następnie udaliśmy się do Aachen – miasto słynnych pierników „Printen”, a po południu odwiedziliśmy najstarsze miasto Holandii – Maastricht.”

Uczestnicy Seminarium spędzili twórczo kolejny dzień. Przed południem nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Historia Śląska”, a po południu odwiedzili główną centralę „Kształcenia Obywatelskiego” w Bonn.

„Przed południem odwiedziliśmy naszą partnerską szkołę w Bonn „Beethoven Gymnasium” i uczestniczyliśmy w lekcjach historii i muzyki. Potem razem z niemieckimi uczniami udaliśmy się do historycznego miasta Kolonii z gotycką katedrą. Dzisiejszy dzień był dla nas pełen wrażeń i nowych doświadczeń”.

Podczas kolejnego dnia Seminarium Germaniści z Trójki udali się do Diseldorfu, a po południu zwiedzali tamtejszy parlament i… uczestniczyli w obradach.

Temat prezentacji naszych uczniów, którą przedstawili w ostatnim dniu seminarium, brzmiał: „Literackie spojrzenie na region Śląska, jego kulturę, język, tradycje są przedmiotem wielu powieści, wierszy i opowiadań”. Na zakończenie uczniowie otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w Seminarium Śląskoznawczym.

Z pełnymi wrażeniami i nowymi doświadczeniami wrócili do domu.