Wiosna w Trójce!

Gdy bliżej do Wiosny.
W Trójce słońce wzejdzie,
Gdy Zima odejdzie!”

W Dzień Wiosny Trójka była pełna barw, kolorowych kwiatów – również do we włosach – i muzyki. Szkolne korytarze zaroiły się od uśmiechniętych ludzi oraz wiosennych plakatów. Na przerwach można było usłyszeć słynne utwory Marka Grechuty „Wiosna, ach to Ty!” czy zespołu 2 plus 1 „Chodź pomaluj mój świat”. Podczas lekcji uczniowie mogli, m.in. zaprezentować swoje umiejętności literackie, tworząc autorskie wiersze i dyktanda o tematyce wiosennej, rozwiązać zagadki matematyczne czy spróbować swoich sił przy tworzeniu kwiatów z bibuły. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było rozstrzygnięcie wiosennego konkursu plastyczno-literackiego, ogłoszonego przez SU. Miło nam poinformować, że jury zdecydowało się przyznać nagrodę główną za plakat, stworzony przez Nicolę Kościelską i Justynę Skawińską z klasy 2d oraz trzy wyróżnienia – klasom: 1d, 2c i 3e. Wszystkie wyróżnione prace spełniały warunki konkursowe – zarówno plastyczne, jak i literackie.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w naszą zabawę!
Opiekunowie SU.