Najlepsi germaniści – gimnazjaliści w „Trójce”

Posted on Mar 23, 2018 in Bez kategorii

Już po raz siódmy 23 marca 2018 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej–Curie spotkali się gimnazjaliści zainteresowani językiem niemieckim. Tradycyjnie już odbył się Konkurs Języka Niemieckiego dla klas gimnazjalnych i szkół podstawowych „Wie weit bist du jetzt?” Organizatorem Konkursu jest III LO z inicjatywy nauczycieli języka niemieckiego Jolanty Wiktorko i Adriana Gnilki.
W Konkursie wzięło udział 30 młodych germanistów z gimnazjów świdnickich, a także powiatu świdnickiego. Celem Konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim i kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, a także reklama III w Świdnicy, jako szkoły średniej, w której gimnazjaliści mogą kontynuować naukę.
Uczestnicy konkursu zmagali się z testem leksykalno – gramatycznym , a także sprawdzianem wiadomości dotyczących geografii, historii, polityki, kultury czy sportu Niemiec. Młodzi germaniści musieli się więc wykazać zarówno wiedzą dotyczącą Jana Sebastiana Bacha czy Martina Lutra, jak i Heidi Klum, Mario Götze czy Severina Freunda.
Organizatorzy Konkursu, germaniści pp. Adrian Gnilka i Jolanta Wiktorko, składają podziękowania klasom I „a” i I „b” za pomoc w organizacji tegorocznej edycji.
Fundatorem nagród jest Wydawnictwo LektorKlett.

Uroczystość wręczenia nagród zaplanowana jest na 7 kwietnia, czyli podczas Dnia Otwartego „Trójki”.