Trójkowy WarsawTrip

Warszawa to szczególne miejsce, w którym nie da się oddzielić przeszłości od teraźniejszości. W każdym kamieniu tego miasta zapisana jest jakaś historia. To tu uchwalono pierwszą w Europie konstytucję, tu mieszkał Fryderyk Chopin i urodziła się naszą patronka – Maria Skłodowska-Curie. Tu komponował Stanisław Moniuszko i pisał Bolesław Prus. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. My też próbowaliśmy.
We wtorek rozpoczęliśmy od złożenia hołdu polskim bohaterom narodowym na Wojskowych Powązkach. Potem, w Łazienkach Królewskich, przeszliśmy drogą młodych ludzi, którzy pod wodzą Piotra Wysockiego rozpoczynali Powstanie Listopadowe i trafiliśmy pod słynny pomnik Fryderyka Chopina.
Środa ponownie przywitała nas cudowną pogodą i bezchmurnym niebem. Tego dnia zwiedziliśmy dwa wspaniałe muzea – Polin i Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Warszawską Starówkę.

Dziękujemy młodzieży za godną postawę i wspaniałe zachowanie. Pani Aleksandrze Szukale-Woźniak za pełen ciekawostek wykład o historii Warszawskiego Getta i dzielnicy Muranów. Pani Alicji i Panu Piotrowi za profesjonalizm i wspaniałą atmosferę.

Joanna Szałek
Małgorzata Klęsk – Gulińska.