Lwowskie świętowanie

W czwartek (25.10) mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w obchodach 30. rocznicy powstania Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Świdnicy. W części oficjalnej wręczono wiele odznaczeń i medali, m.in. Pani Prezydent Beacie Moskal-Słaniewskiej, Panu Staroście Piotrowi Fedorowiczowi, Biskupowi Ignacemu Decowi i wielu członkom Towarzystwa. Za wspieranie działalności Towarzystwa pamiątkowe medale i dyplomy otrzymali także nauczyciele z naszej szkoły: Panie Joanna SzałekMarzena Łysoniek-Manikowska oraz Pan Dyrektor Krzysztof Frączek.
W programie artystycznym, przygotowanym przez panią profesor Joannę Szałek, wzięli udział uczniowie świdnickich szkół: III Liceum Ogólnokształcącego (opiekunki: Pani Joanna Szałek, Pani Joanna Janas i Pani Marzena Łysoniek-Manikowska), Szkoły Podstawowej nr 8 (opiekunka: Pani Natalia Jezierska) oraz II Liceum Ogólnokształcącego (opiekunka: Pani Maria Szymańska). Program „Symbole naszego Lwowa ” zabrał nas w sentymentalną podróż na Kresy. Odwiedziliśmy wspólnie Hotel George, Atlas i dzielnicę Łyczaków. Spacerowaliśmy przez corso, wspinaliśmy się na Wysoki Zamek i przechadzaliśmy się alejkami Parku Syryjskiego. Na każdym przystanku wysłuchaliśmy znanych lwowskich piosenek i wspomnień mieszkańców Lwowa. Spotkaliśmy się też ze Szczepciem i Tońciem.
Na zakończenie wysłuchaliśmy wykładu Pana Michała Rusinka na temat 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz obejrzeliśmy występ zespołu „Krąg”.
Dziękujemy TMLiKPW za zaufanie i kolejny rok owocnej współpracy!
Serdecznie dziękujemy również młodzieży Trójki za WSZYSTKO, szczególnie za ogrom pozytywnej energii!
Uroczystość prowadziły: Kamila KórucJulia Mikołajczyk.
Śpiewał Chór Pryma Voce oraz solistki: Weronika Wolańska, Wiktoria Stamborska, Maria Zdunik, Martyna Jaroszewicz, Kaja Wasilewska.
Oprawa muzyczna Pani profesor Joanna Janas.
Przygotowanie programu artystycznego oraz młodzieży: Pani profesor Joanna Szałek i Pani profesor Marzena Łysoniek-Manikowska.