Lwowska kawiarenka w Liceum Skłodowskie

Posted on Paź 26, 2018 in Aktualności

W piątkowe popołudnie aula naszej szkoły zamieniła się w przytulną, lwowską kawiarenkę. Zawitali do niej szczególni goście, członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Świdnicy. Opowiadali młodzieży o swoich losach, rodzinnym domu, który został na Kresach, wspominali Lwów i świąteczne tradycje. Tej nostalgicznej podróży towarzyszyły piękne utwory muzyczne zaśpiewane przez uczennice naszej szkoły, m.in. cudowna „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Na gości czekały również trzy niespodzianki. Piękny utwór „Piosenka o Lwowie i o Tobie”, którą w duecie, z towarzyszeniem gitary, wykonali Pan Dyrektor Krzysztof Frączek oraz uczennica klasy 2c, Weronika Wąsowska. Piosenka, do której słowa napisała, i którą wykonała uczennica klasy 2d, Weronika Wolańska oraz pokaz mody okresu XX-lecia międzywojennego, który przygotowała Grupa Stylizacji Historycznych pod kierunkiem Pana Krzysztofa Dworenko-Dworkina.