Zasady przeprowadzenia wyborów w III LO

Posted on Gru 11, 2018 in Aktualności, Ogłoszenia

ZASADY PRZEPROWADZENIA WYBORÓW do ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I RZECZNIKA PRAW UCZNIA
w III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM im. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ŚWIDNICY

1) Wybory odbędą się 19 grudnia 2018 r. (środa) od 9.00 do 13.00 w 3 obwodach wyborczych:
– obwód 1 – parter budynku A – dla klas pierwszych
– obwód 2 – I piętro budynku A – dla klas drugich
– obwód 3 – II piętro budynku A – dla klas trzecich

2) Przed przystąpieniem do głosowania wyborca okazuje komisji wyborczej aktualny identyfikator osobisty lub legitymację szkolną celem stwierdzenia jego tożsamości

3) Po odnotowaniu wyborcy na liście wyborców przez postawienie przy nazwisku wyborcy znaku „v” i po złożeniu przez wyborcę podpisu na liście wyborców, wyborca otrzymuje kartę do głosowania

4) Wyborca w sposób tajny głosuje tylko na jednego kandydata przez postawienie przy jego nazwisku znaku „x”

5) Wyborca wrzuca kartę do głosowania do zamkniętej i opieczętowanej urny wyborczej

6) Po zakończeniu głosowania Szkolna Komisja Wyborcza w zamkniętym pomieszczeniu otwiera urny i ustala:
– liczbę wyborców uprawnionych do głosowania w poszczególnych obwodach
– liczbę wyborców, którzy wzięli udział w głosowaniu
– liczbę głosów ważnych
– liczbę głosów nieważnych

Za nieważne uznaje się głosy:
– oddane na innych kartach niż ustalone,
– oddane na kartach, na których wyborca umieścił znak „X” przy więcej niż jednym nazwisku kandydata lub nie umieścił znaku „X” przy żadnym nazwisku

7) Komisja sporządza protokół głosowania, który po sprawdzeniu podpisują wszyscy członkowie komisji wyborczej

8) Wyniki wyborów zostaną ogłoszone następnego dnia, czyli 20 grudnia 2018 r.

KANDYDACI DO ZARZĄDU SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Grzęda Kacper II A
Homenda Arkadiusz II B
Kloc Dominika I B
Łysoń Dorian II D
Mikołajczyk Julia II C
Rajter Julia I D
Wójcik Katarzyna I C

KANDYDACI NA RZECZNIKA PRAW UCZNIA
Konopka Nadia II C
Kotarska Aleksandra I D
Kubatek Szymon IIB
Malczewski Przemysław II D
Schwałkowska Julia I B
Skalska Klaudia I C
Stamborska Wiktoria II A

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału!