Pierwsza odsłona projektu „Teatralni”

Posted on Gru 18, 2018 in Aktualności

Kształcenie teatralne w Liceum Skłodowskiej ma już bogatą tradycję. Uczniowie na zajęciach nie tylko zgłębiają wiedzę o teatrze, uczestniczą warsztatach, ale także realizują własne pomysły sceniczne. Od września tego roku uczniowie klasy IIa biorą udział w realizacji projektu „Teatralni”, wymagającego od nich wspólnego działania artystycznego, którego celem jest stworzenie od podstaw spektaklu kierowanego do odpowiednia wybranej grupy widzów.
Za nami pierwsza premiera. Młodzież przygotowała przedstawienie parafrazujące znaną wszystkim historię nękanego przez złe siostry i macochę Kopciuszka, a na widownię zaprosiła najmłodszych widzów z Przedszkola Miejskiego nr 3 ze Świdnicy. Choć prezentowana wersja daleko była od pierwowzoru, zaangażowani mali widzowie szybko zorientowali się w obowiązującej konwencji i ochoczo uczestniczyli w scenicznej zabawie.