Szekspir wiecznie żywy

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 2d zrealizowała projekt: Szekspir wiecznie żywy.

Uczniowie w grupach, opracowywali następujące zagadnienia:
– przygotowanie dla pozostałych uczniów klasy testu ze znajomości cytatów pochodzących z dzieł słynnego Anglika: Reszta jest milczeniem, czyli zagadkowe cytaty z Szekspira,
– przygotowanie wystąpienia na temat utworów muzycznych, dla których inspiracją były dzieła Szekspira,
– przygotowanie wystąpienia na temat filmów, w których duch wielkiego Anglika obecny jest w mniej oczywisty sposób,
– przygotowanie wystąpienia na temat utworów literackich, inspirowanych postaciami z dzieł Szekspira.

Wśród prezentacji uczniów mogliśmy wysłuchać recenzji, m.in. baletu „Romeo i Julia” Sergiusza Prokofiewa, piosenki „Nie będę Julią” zespołu Wanda i Banda, filmu „Tron we krwI”, w reżyserii Akira Kurosawy czy wiersza Z. Herberta „Tren Fortynbrasa”.
Projekt zakończył się przedstawieniem skeczu na motywach Romea i Julii Wiliama Szekspira, pod tytułem Miłosne pląsy.

Nad wszystkim czuwała profesor Joanna Szałek.