Z wizytą w Soplicowie

Posted on Gru 20, 2018 in Aktualności

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 3 d zrealizowała projekt: Z wizytą w Soplicowie, którego głównym celem było wzbudzanie zaciekawienia tradycją narodu poprzez dostarczanie wiedzy o niej przy pomocy książek, budzenie zainteresowania lekturą jako źródłem potrzebnych informacji oraz inspiracją do twórczego i ciekawego spędzania czasu, pobudzanie do twórczej aktywności i zwiększenie poziomu czytelnictwa w szkole.
Profesor Joanna Szałek przeprowadziła lekcję „Wyższość książki nad filmem” – na podstawie Pana Tadeusza A. Mickiewicza i A. Wajdy. Następnie uczniowie przygotowali wystawę prac plastycznych Z wizytą w Soplicowie. Następnie uczniowie przygotowali krótkie wystąpienia na temat „Dlaczego warto czytać Mickiewicza”? Zostały one zaprezentowane na forum klasy i nagrodzone oceną. Na zakończenie uczniowie przygotowali i zaprezentowali uwspółcześnioną inscenizacji fragmentu Pana Tadeusza (ściśle związanego z Soplicowem).