Święto samorządności w Liceum Skłodowskiej

Posted on Gru 19, 2018 in Aktualności, Ogłoszenia

W środę, 19 grudnia 2018 roku, odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Było to dla społeczności szkolnej ważne wydarzenie, ponieważ uczniowie dokonywali wyboru swoich przedstawicieli. Przeprowadzone tego dnia wybory, poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje propozycje, dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

Po podliczeniu głosów okazało się, że przewodniczącym SU III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie został Kacper Grzęda z klasy IIa. Do zarządu SU weszli ponadto: Dorian Łysoń z klasy IId, Julia Mikołajczyk z klasy IIc oraz Arkadiusz Homenda z klasy IIb.
Rzecznikiem praw uczniowskich wybrany został Szymon Kubatek z klasy IIb.

Nowo wybranym władzom SU serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

Opiekunki SU, pani profesor Agnieszka Guziak i pani profesor Joanna Szałek.