Spotkanie noworoczne z kombatantami

Posted on Sty 17, 2019 in Aktualności

W środę, 16 stycznia, członkowie związków żołnierskich i kombatanckich naszego regionu zasiedli przy wspólnym stole podczas tradycyjnego spotkania opłatkowo-noworocznego. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości goście, dzieląc się opłatkiem, życzyli sobie zdrowia i wszystkiego najlepszego na Nowy Rok. Przedstawiciele władz miasta w ciepłych słowach przekazali kombatantom wyrazy uznania, nazywając spotkanie z nimi żywą lekcją historii. Głos zabrali również: biskup świdnicki Ignacy Dec i Waldemar Pytel – biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. O część artystyczną spotkania zadbała młodzież z klasy 2d III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie W Świdnicy. Uczniowie zaprezentowali m.in. znane kolędy, które śpiewali razem z gośćmi.

To spotkanie, które było formą uznania i podziękowania dla zasłużonych kombatantów, miało też patriotyczny wymiar i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy za zaproszenie głównemu organizatorowi spotkania, panu Tadeuszowi Grabowskiemu. A wszystkim gościom za przemiłe słowa i zachętę do dalszej pracy.

Joanna Szałek
Marzena Łysoniek-Manikowska.