Teatralna „Lekcja z Szekspira”

Posted on Sty 25, 2019 in Aktualności

Kontynuujemy w Liceum Skłodowskiej tradycję regularnych wyjazdów do teatrów repertuarowych. Mocnym akordem rozpoczynającym drugie półrocze teatralne w naszym Liceum był „Makbet” Szekspira w reżyserii Lecha Raczaka, twórcy legendarnego Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy.
24 stycznia 2019 roku klasa IIa – humanistyczna z edukacją muzyczną i teatralną z wychowawcą panem Adrianem Gnilką oraz polonistką panią Aleksandrą Kulak, zobaczyła spektakl, o którym Leszek Pułka na Teatralny.pl napisał:

Lech Raczak stworzył w Legnicy spektakl wybitny, daleki od banalnego zgiełku mediów. Intrygująca fonosfera, klarowność formy i czystość narracji to niepodważalne atrybuty tej inscenizacji. Znakomity pomysł, by krwawą historię Makbeta zagrać niczym pokaz haute couture, z jednej strony kapitalnie puentuje współczesność – narysowaną przez designerów, więc nie ludzką, lecz celebrycką, przeestetyzowaną, sezonową, z drugiej daje czas na przyglądanie się gwiazdom modowego wybiegu – ich ciałom okrytym intrygującymi kostiumami i tekstem Szekspira. Tylko. Patyki, sztylety i chorągwie to niemal jedyne rekwizyty w tym spektaklu”.

AG