Uczniowie i nauczyciele Liceum Skłodowskiej pobiegli „Tropem Wilczym”

Posted on Mar 3, 2019 in Aktualności

Dzień 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W niedzielne południe, 3 marca 2019 roku, młodzież i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, po raz kolejny pobiegli Wilczym Tropem. Z 30 osobową grupą uczniów biegli Pani profesor Edyta Wilk i Pani profesor Beata Głowacka oraz Pan Dyrektor Krzysztof Frączek. Poza tym 20 osobowa ekipa uczniów z liceum Skłodowskiej zadbała o zabezpieczenie trasy biegu, kwestowała na cele charytatywne i pomagała przy rozdawaniu medali. Opiekę nad nimi sprawowała Pani profesor Joanna Szałek i Pani profesor Marzena Łysoniek-Manikowska.

Dziękujemy wszystkim za obecność i za pomoc.