Dzielne Polki. U stóp Twoich swe życie złożyłam, Polsko!

Posted on Mar 4, 2019 in Aktualności

W szczawieńskim Teatrze Zdrojowym odbyło się 4 marca 2019 roku poetycko-muzyczne widowisko, którego celem było pokazanie postaci wybitnych Polek. Swym życiem w aspekcie rodzinnym, społecznym, naukowym, artystycznym oraz walki o niepodległość, dały one wyraz wielkiej miłości i przywiązania do Ojczyzny. W spektaklu wystąpiło 11 uczniów naszej szkoły. Towarzyszyła im młodzież z Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju oraz goście specjalni: Barbara Korzeniowska-Szymela, Beata Fijołek, Klaudia Zyska, Natalia Wyrzykowska. Pomysłodawcami tego wydarzenia byli pani Grażyna Szymborska i pan Stanisław Szmeruk, prezes Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, którym składamy wyrazy podziękowania za zaproszenie. Dziękujemy również Weronice Wolańskiej, Weronice Delis, Julicie Herbut, Klaudii Kóruc, Zuzi Prask, Danielowi Salamonowi, Adrianowi Skowerze, Dorianowi Łysoniowi, Jakubowi Kowalskiemu, Pawłowi Ryncewiczowi z klasy 2d oraz Weronice Wąsowskiej z klasy 2c za godne reprezentowanie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy!