Seminarium Śląskoznawcze w „Haus Schlesien”- Königswinter

Posted on Mar 16, 2019 in Aktualności

Grupa germanistów z Liceum Skłodowskiej rozpoczęła (11 marca) tygodniowe Seminarium Śląskoznawcze w „Haus Schlesien” – Königswinter.

Telewizyjny dzień uczniów z Liceum Skłodowskiej podczas Seminarium Śląskoznawczego.
Dzisiaj (12 marca) przed południem licealiści udali się do miasta Ludwig van Beethoven – Bonn. Zwiedzili niemiecka stację nadawczą „Deutsche Welle”, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w językach niemieckim, angielskim i wielu innych. Potem był czas na spacer urokliwymi uliczkami miasta.

Seminarium Śląskoznawcze vol. 3, czyli… kolejny dzień pełen wrażeń.
Dzisiaj (14 marca) germaniści z Liceum Skłodowskiej udali się do historycznego miasta – Kolonii. Zwiedzili gotycką katedrę oraz „Pałac Augustusburg i Falkenlust” (dawne pałace arcybiskupów Kolonii w Brühl w Nadrenii – jedne z najznamienitszych przykładów architektury baroku i rokoko).

Seminarium Śląskoznawcze germanistów z Liceum Skłodowskiej, vol. 4.
Dziś (15 marca) przed południem licealiści odwiedzili naszą partnerską szkołę w Bonn – „Beethoven Gymnasium” i uczestniczyli w lekcjach historii, a następnie spędzali wspólnie czas z niemieckimi kolegami. Natomiast po południu zwiedzali „Niemieckie Muzeum Historii”. Słowem dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Seminarium Śląskoznawcze germanistów z Liceum Skłodowskiej, vol. 5.
To już ostatni dzień (16 marca) pobytu licealistów w „Haus Schlesien”, w trakcie którego przedstawili prezentację „Słynni śląscy pisarze od XIII do XXI wieku”. Na zakończenie uczniowie otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w Seminarium Śląskoznawczym.
Z pełnymi wrażeniami i nowymi doświadczeniami wracają do domu.