U przyjaciół na Ukrainie

Posted on Kwi 8, 2019 in Bez kategorii

Grupa młodzieży i opiekunów ze Skłodowskiej od czwartku, 4 kwietnia, przebywała na Ukrainie, w obwodzie lwowskim. Pojechała tam z darami do parafii pw. św. Piotra i Pawła w Przemyślanach i szkoły podstawowej w Chlebowicach Świrskich. Odwiedziła przyjaciół, m.in. księdza Piotra Smolkę i parafian oraz uczniów. Cały piątkowy dzień minął im pod znakiem wielu wzruszeń, zwiedzania oraz spotkań z dawno niewidzianymi przyjaciółmi.

Semper Fidelis – Lwów

Sobota to dzień, w którym uczniowie z Liceum Skodowskiej spełnili jedno ze swoich marzeń. Odwiedzili „zawsze wierne” miasto Lwów. Trudno było zwiedzić tu cokolwiek w kilka godzin, zwłaszcza gdy ulubionym sposobem zwiedzania jest niespieszne spacerowanie po mieście. Udało się jednak zobaczyć co nieco. Lwowski rynek, z urokliwymi kamieniczkami, zaciszne i wąskie uliczki ze sklepikami pełnymi pamiątek, słynny bazar na krakowskiej i operę. Ważnym punktem była wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim, jednym z najstarszych w Europie, panteonie narodowym, którego autonomiczną część stanowi Cmentarz Orląt Lwowskich.