Jubileuszowa Gala Powiatowego Konkursu Literackiego „Lir…rodzaj różny”

Posted on Kwi 11, 2019 in Aktualności

Liceum Skłodowskiej, jak co roku, gościło w swych progach utalentowanych młodych twórców, ich rodziców, znajomych i wszystkich tych, którzy kochają literaturę.
Jubileusz zawsze wymaga wspaniałej oprawy, więc i tym razem nie zabrakło teatralnej uczty przygotowanej przez uczniów klasy IIa występujących w autorskim spektaklu pod tytułem „In ictu oculi”. Było lirycznie i refleksyjnie. Wypełnione feerią świateł, dymu i artystycznych uniesień spotkanie uświadomiło każdemu, jak krótkie i ulotne jest ludzie życie, a tym samym, jak istotne jest wykorzystanie każdej cennej chwili.

A oto lista nagrodzonych:

W KATEGORII POEZJA:
I miejsce – Julia Słobodzian z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy,
II miejsce – Natalia Makieła z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy,
III miejsce – Milena Chamera ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy,

równorzędne wyróżnienia:
Wiktoria Słomińska z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wiersz „Jesienne rozczarowanie”,
Maja Kozłowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

W KATEGORII NA GRANICY SŁOWA, DŹWIĘKU I RYTMU:
wyróżnienie:
Marceli Rogowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

W KATEGORII PROZA:
I miejsce – Julia Partyka z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach,
wyróżnienie – Malwina Stopyra z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Warto dodać, że Konkurs przed 20 laty zainicjowała pani profesor Aleksandra Kulak i z powodzeniem doprowadziła go do wspaniałego jubileuszu.