Pierwsza pomoc daje moc

Posted on Maj 22, 2019 in Aktualno艣ci

22 maja 2019 roku na terenie Lodowiska OSiR-u w 艢widnicy odby艂y si臋 XXVII Okr臋gowe i Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla szk贸艂 ponadgimnazjalnych, w kt贸rych wystartowa艂o 11 dru偶yn ze szk贸艂 powiatu 艣widnickiego i Lubania. Nasz膮 szko艂臋 reprezentowa艂y dwa 5-osobowe zespo艂y z klasy przyrodniczej i mundurowej. Dru偶yna z klasy 1c i 1b w sk艂adzie: Weronika W膮sik, Jurii Balashov, Katarzyna W贸jcik, Klaudia Kozik i Janek Sobel pod opiek膮 pani Marioli Makarskiej-Janickiej zaj臋艂a IV miejsce, a dru偶yna z klasy 1d w sk艂adzie: B艂a偶ej Ciszewski, Martin 呕贸艂ciak, Micha艂 Rogowski, Maksymilian Cz膮stka i Dorian Krasi艅ski pod opiek膮 pani Aleksandry Zelek zaj臋艂a VIII miejsce. Uczestnicy musieli sobie poradzi膰 z licznymi przypadkami na 4 stacjach urazowych tj. 鈥濵owa nienawi艣ci鈥, 鈥濧ch, ta dzisiejsza m艂odzie偶鈥, 鈥濩hrzciny鈥, 鈥濿ypadek BMW鈥 oraz popisa膰 si臋 wiedz膮 teoretyczn膮 z pierwszej pomocy i historii PCK. Do organizacji mistrzostw w艂膮czyli si臋 pracownicy Polskiego Czerwonego Krzy偶a w 艢widnicy i we Wroc艂awiu, Pogotowia Ratunkowego, Policji, Stra偶y Po偶arnej, Stra偶y Miejskiej, Caritas, Sanepidu oraz Starostwa Powiatowego i Urz臋du Miasta. Jak co roku m艂odzie偶 naszego liceum r贸wnie偶 pomaga艂a w organizacji ca艂ej imprezy – 20 wolontariuszy z klasy 1c. Tradycyjnie s臋dzi膮 g艂贸wnym by艂a pani Natalia Gielerska – ratownik medyczny, absolwentka III LO w 艢widnicy. Gratulujemy zwyci臋zcom z II LO i trzymamy za nich kciuki w Mistrzostwach Krajowych w P艂ocku. Z okazji 100-lecia PCK przedstawiciel Zarz膮du G艂贸wnego PCK pan Marek Brodzki wr臋czy艂 medale okoliczno艣ciowe dla Urz臋du Miasta w 艢widnicy i Starostwa Powiatowego w 艢widnicy za dotychczasowe wsparcie dla tej najstarszej organizacji humanitarnej w Polsce.