Wszystko, co dobre, właśnie się zaczyna…

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Liceum Skłodowskiej w Świdnicy z powodu deszczu odbyła się tym razem w sali gimnastycznej – szkolna aula nie pomieściła uczniów klas drugich i trzecich oraz pierwszoklasistów z tzw. podwójnego rocznika. Nie znaczy to wcale, że było mniej radośnie i uroczyście.
Dyrektor w swoim wystąpieniu przywołał sentencję Carlosa Ruiza Zafona: „Żeby zrealizować swoje zamiary potrzebna jest przede wszystkim ambicja, a później talent, wiedza i w końcu szczęście”. Zaznaczył, że braku talentu i ambicji uczniom III LO zarzucić nie można, wiedzy nabywają w szkole wspierani przez swoich przewodników: nauczycieli i wychowawców, a szczęście (?) – przychodzi samo dzięki serdeczności i pomocy innych ludzi. Podkreślił tym samym ważność relacji w szkolnej codzienności (a III LO to przede wszystkim „szkoła dobrych relacji”. Dyrektor życzył także odwagi w dążeniu do własnych naukowych poszukiwań, przywołując znaną Horacjańską maksymę „Sapere aude”!
W tym roku rodziców uczniów reprezentował Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Pan Ireneusz Zyska, który złożył społeczności wspólnoty licealnej z Kościelnej 32 życzenia na nadchodzący rok i przypomniał o wartości nauki i patriotyzmu w życiu społeczeństwa.
Wyróżnieni uczniowie klas pierwszych złożyli także uroczyste ślubowanie.