„Kulturalna” Nagroda Prezydent Świdnicy dla Pryma Voce

Podczas Inauguracji Sezonu Kulturalnego chór „Pryma Voce” III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy otrzymał Nagrodę za upowszechnianie kultury, w tym w szczególności za osiągnięcia w wykonawstwie muzyki chóralnej.
Statuetkę z rąk Pani Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej odebrali dyrygentka szkolnego chóru, Pani Profesor Joanna Janas, oraz dyrektor Krzysztof Frączek.
To ogromne wyróżnienie dla uczniów Liceum Skłodowskiej odbieramy jako wyraz uznania dla pracy pokoleń młodych chórzystów i solistów oraz ich wspaniałych nauczycieli (m.in. Bogusławy Patały, Teresy Pulsakowskiej-DanielBarbary Piórkowskiej), którzy przez lata budowali niezwykły, wychowawczy i artystyczny, projekt muzyczny zapoczątkowany ponad pół wieku temu jeszcze w Liceum Pedagogicznym.
Cieszymy się z wyróżnienia i mamy nadzieję, że uzdolniona młodzież z Kościelnej 32 przez kolejne lata będzie mogła rozwijać swoje talenty, zdobywać kolejne nagrody i wyróżnienia (w ostatnich latach to m.in Złote Pasmo w projekcie Narodowego Forum Muzyki), ale przede wszystkim śpiewać dla mieszkańców Świdnicy.

Pani Prezydent – Pięknie dziękujemy!