Szkolny Konkurs Wiedzy o Muzyce Big Music Quiz

Posted on Paź 1, 2019 in Aktualności, Konkursy

1 października Liceum Skłodowskiej obchodziło Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione w 1975 roku przez ówczesnego Prezydenta Rady Muzyki UNESCO Yehudiego Menuhina. Dzień ten jest okazją do wielu koncertów i innych okołomuzycznych wydarzeń. Z tej okazji w III Liceum Ogólnokształcącym odbył się po raz drugi Szkolny Konkurs Wiedzy o Muzyce Big Music Quiz. Formuła konkursu zaczerpnięta została ze słynnego telewizyjnego show o tej samej nazwie. Podczas konkurencji drużyny z klas 1ag, 1cg, 3a, 3b i 3c musiały wykazać się nie tylko znajomością tytułów piosenek ich autorów i wykonawców ale również talentem wokalnym. Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja klasy 3c w składzie: Aleksandra Hajduk, Róża Bartko-Kozieł i Daria Połeć. Po ogłoszeniu wyników scena należała już tylko do rozśpiewanych i roztańczonych uczniów.

Serdecznie gratulujemy!