Wycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau

15 listopada 2019 roku grupa uczniów III Liceum z klas pierwszych, drugich i trzecich zwiedzała Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.
Wycieczka została zorganizowana pod wpływem zainteresowania uczniów uczęszczających na lekcje etyki i filozofii, zwłaszcza klas maturalnych, a także w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej i przypadającej na przyszły rok 75. rocznicy wyzwolenia „fabryki śmierci”.
Uczniowie mieli możliwość poznania tragicznych losów ludzi wszystkich narodowości, miejsca kaźni, ale także odwagi cywilnej i niezłomności człowieka w czasach totalitaryzmu i zniewolenia. Ponieważ istotną płaszczyzną działań muzeum jest edukacja, dlatego składamy wielkie podziękowania Przewodnikom naszych grup za wspaniałe oprowadzenie nas po obiektach budowlanych, po autentycznych drogach, a także wystawach obiektów ruchomych.

Joanna Janas
Beata Szumska