IX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla uczniów szkół podstawowych 2019

Posted on Lis 19, 2019 in Aktualności, Konkursy

19 listopada 2019 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy już po raz dziewiąty odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla młodzieży szkół podstawowych (poprzednie edycje były organizowane dla młodzieży szkół gimnazjalnych). Organizatorami mistrzostw byli: Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy oraz III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Uczniowie klasy IIc pod opieką pani Marioli Makarskiej-Janickiej aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do tej imprezy.
Do rywalizacji w mistrzostwach przystąpiło 6 pięcioosobowych drużyn ze szkół podstawowych w Świdnicy ( SP 2, SP 4, SP 6, SP 8, SP 315) oraz SP w Witoszowie Dolnym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, na której znajdowały sie 4 stacje urazowe (egzamin, sala gimnastyczna, spacer i potrącenie) oraz stacja testowa – test z Pierwszej Pomocy i wiedzy na temat PCK. Wypadki zaaranżowane były z udziałem pozorantów z klasy IIc. Na każdej stacji byli sędziowie z II LO w Świdnicy oraz członkowie Grupy SIM PCK, którzy oceniali działania ratownicze poszczególnych drużyn. Nad całością czuwali pani Natalia Gielerska, sędzia główny mistrzostw (ratownik medyczny, absolwentka III LO), pani Mariola Makarska-Janicka (Prezes Zarządu OR PCK w Świdnicy i nauczyciel III LO), pani Dorota Durlej (nauczyciel EDB z II LO), pan Krystian Werecki (pracownik UM w Świdnicy, radny powiatowy, Sekretarz OR PCK w Świdnicy, absolwent III LO) oraz niezastąpiona pani Teresa Borek – kierownik Biura Rejonowego PCK w Świdnicy.
Nagrody w postaci apteczek pierwszej pomocy dla uczestników i ich opiekunów oraz apteczki i dyplomy dla szkół ufundowane zostały przez Urząd Miasta Świdnica i Gminę Świdnica.

A oto zwycięskie drużyny:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Witoszowie Dolnym.

Gratulujemy!