Jak uczyć się niemieckiego, czyli germaniści z Liceum Skłodowskiej na Uniwersytecie Wrocławskim

Posted on Sty 29, 2020 in Aktualności, Uczelnie

Umacnia się współpraca między Instytutem Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego a naszym Liceum.
W ramach Porozumienia o współpracy, którego koordynatorem w imieniu szkoły jest pan Adrian Gnilka, nasi uczniowie, uczący się języka niemieckiego, uczestniczą w warsztatach, wykładach i wybranych konferencjach.
Tym razem uniwersyteckie progi przekroczyli uczniowie klas pierwszych, którzy pod opieką germanisty, pana Adriana Gnilki, wzięli udział w warsztatach językowych pani doktor Magdaleny Białek „Skuteczne strategie i techniki uczenia się języka niemieckiego”.
Ponieważ nasi licealiści przestąpili gmach na placu Nankiera po raz pierwszy, koordynator warsztatów pan doktor Michał Smułczyński dokonał prezentacji instytutu i przybliżył niezwykle interesującą historię tego budynku.
Następne zajęcia warsztatowe są już zaplanowane.