Od ciekawości do miłości – z cyklu „Portrety”: Kinga Lorenc

Młodzieży z Liceum Skłodowskiej nieobce są ideały harcerskie i patriotyczne. Nasi uczniowie angażują się nie tylko w życie szkoły, ale również swoich społeczności lokalnych. Taka jest Kinga Lorenc z klasy 1c. Od 2017 roku w 109. DH „Szare Wilki” Jordanów Śląski. Jest przyboczną, udziela się w hufcu, organizując różne wydarzenia i współpracując z hufcowym zespołem promocji i informacji. Szczególne miejsce w jej działalności zajmuje bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych. Jej przygoda z biegiem Tropem Wilczym zaczęła się właśnie w harcerstwie i tak ją wciągnęła, że od 2018 roku pomaga w organizacji nie jednego, a trzech biegów na terenie hufca Jordanów Śląski, Łagiewniki, Niemcza, obstawiając trasę, pracując w biurze czy wręczając medale.

Kinga życzymy wytrwałości w działaniu