Uwaga!

Posted on Mar 12, 2020 in Aktualności, Ogłoszenia

Drodzy Uczniowie Liceum Skłodowskiej w Świdnicy

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej na terenie całego kraju zostały w dniach od 12 do 25 marca czasowo ograniczone zajęcia w placówkach oświatowych, co ma bezpośredni związek z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Oznacza to, że i w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy od jutra nie będą prowadzone żadne zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze, a szkoła będzie dla Was zamknięta.

Jednocześnie nauczyciele naszej szkoły zostali zobligowani do kontaktu z Wami drogą elektroniczną – m.in. przez dziennik Vulcan oraz pocztę elektroniczną. Wprawdzie w szkole nie będą odbywały się lekcje, ale nauczyciele poszczególnych przedmiotów wskażą Wam treści programowe możliwe do samodzielnego opanowania, a dostępne w podręcznikach szkolnych, e-podręcznikach oraz na internetowych platformach edukacyjnych. Treści te zostaną oczywiście utrwalone po powrocie do szkoły. Przymusowa przerwa w nauce szkolnej nie jest w tym przypadku czasem zupełnie wolnym – w miarę możliwości chcemy zachować rytm pracy i realizować choć w taki sposób podstawę programową. Dlatego zwracam się do Was z apelem o uczestnictwo w tej formie edukacji.

Przypominam Wam także o konieczności przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej, w tym szczególnie unikania zgromadzeń, ograniczenia kontaktu z innymi (zwłaszcza odwiedzania galerii handlowych i innych miejsc, w których przebywają większe grupy ludzi; spotkań towarzyskich, komunikacji miejskiej, urzędów, instytucji itp.) oraz zachowania podstawowych zasad ostrożności, czystości i higieny (szczególnie częstego mycia rąk). Zagrożenie jest naprawdę realne i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jego niepowiększanie.

Mam nadzieję, że wkrótce znów pełni zdrowia i zapału do nauki zobaczymy się w naszym Liceum. Dbajcie o siebie.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Frączek
Dyrektor III LO w Świdnicy