O czym należy pamiętać podczas egzaminu

Posted on Cze 5, 2020 in Aktualności, Ogłoszenia

Drodzy Abiturienci Liceum Skłodowskiej 🙂

Tegoroczny egzamin dojrzałości pewnie przejdzie do historii i w szczególny sposób zapisze się w naszej pamięci. Życzę Nam, abyśmy go wszyscy zdali – i w salach egzaminacyjnych, i poza nimi. Wtedy doświadczenie czerwca 2020 roku będzie dla Nas pozytywnym wspomnieniem. Wiem, że nie jest łatwo podejść do matury po miesięcznej przerwie i rozumiem emocje, które Wam towarzyszą. Jestem jednak pewien, że nauczyciele ze Skłodowskiej dobrze Was przygotowali i z zadaniami egzaminacyjnymi świetnie sobie poradzicie.
W tym roku przestrzegać musimy kilku prostych zasad – są one przypomniane na dołączonym do tej wiadomości plakacie. Szkolne zasady (i proszę się z nimi zapoznać) znajdziecie także w swoich Classroomach, podobnie jak informacje o tym, w jakich salach piszecie egzamin, którym wejściem wchodzicie do szkoły (każda klasa innym), gdzie przygotowaliśmy dla Was szatnie.
Tu także zamieściłem prezentację przygotowaną przez CKE, a dotyczącą Waszych praw i obowiązków (omawiałem ją szczegółowo podczas spotkań on-line).
Przypomnę jeszcze o spotkaniach z wychowawcami, podczas których będzie można odebrać świadectwo ukończenia szkoły oraz nagrody i dyplomy, a także zakupić zdjęcia klasowe i w końcu zostawić zdjęcie do szkolnego tableau).
Cóż… Pozostaje mi życzyć Wam „piór połamania”. Sale na egzamin już są przygotowane, zespoły nadzorujące skompletowane, zestawy egzaminacyjne w poniedziałkowy poranek dotrą do szkoły… Reszta… należy do Was 🙂

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia raz jeszcze życzę
Krzysztof Frączek
dyrektor III LO w Świdnicy