Uczniowie Liceum Skłodowskiej w roli scenografów teatralnych

Posted on Maj 17, 2020 in Aktualności, Teatr

O tym, jak wielkim wyzwaniem jest praca scenografa, mogli przekonać się uczniowie klasy IIa humanistycznej z edukacją muzyczną i teatralną. W czasie warsztatów scenograficznych, oczywiście niezmiennie w formule zdalnej, poznali tajniki tego zawodu, sposoby projektowania dekoracji teatralnej i współpracy z owładniętym wizją twórczą reżyserem. Zostali postawieni także przed wyzwaniem stworzenia własnego projektu. W efekcie powstały bardzo ciekawe pomysły scenograficzne. Kreatywna młodzież naszej szkoły pokazała, że można świetnie do tego celu wykorzystać materiały tradycyjne, ale i klocki LEGO, Minecraft, czy zaplecze gry The Sims.
Ach, jakby się mogły sprawdzić pracownie teatralne, realizując każdą wizję młodych scenografów, w ramach której ożyliby bohaterowie „Hamleta”, „Romea i Julii”, „Moralności pani Dulskiej”, „Dziadów cz.II” czy „Pana Tadeusza”.