Ubierz się w książkę – czyli sleeveface w bibliotece

Posted on Paź 1, 2020 in Aktualności, Biblioteka, Konkursy

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE

„Ubierz się w książkę – czyli sleeveface w bibliotece”

„Sleeveface”, czyli zdjęcie z okładką książki lub ubierz się w książkę, to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana!

Celem konkursu jest:

• Popularyzacja książki i czytelnictwa.
  • Rozwijanie zainteresowań i możliwości twórczych.
  • Wzbudzenie zainteresowania księgozbiorem biblioteki szkolnej.
  • Zachęcanie do fotograficznych poszukiwań i rozwijania zmysłu obserwacji.

Zasady konkursu:

• Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy.
  • Czas trwania konkursu: 1.10.2020-23.10.2020.
  • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie wykonane w bibliotece szkolnej z wykorzystaniem księgozbioru bibliotecznego lub w dowolnej przestrzeni.
  • Sesja fotograficzna uczestników konkursu może odbywać się w bibliotece szkolnej.
  • Zdjęcia muszą być zgodne z tematyką konkursu.
  • Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem rejestrującym: aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym.
  • Fotografie muszą spełniać następujące wymagania techniczne: * format zapisu: JPG * maksymalna pojemność: 10 MB, minimalna rozdzielczość: 1024×768 px.
  • Zgłoszone do konkursu zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane.
  • Zdjęcie należy wysyłać na adres biblioteki: biblioteka@lo3.net.pl, podając imię i nazwisko oraz klasę do 23.10.2020.
  • Zgłoszone prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej oraz na stronie internetowej biblioteki szkolnej i FB.

Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

• Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora.
  • Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Jury zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień.
  • Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają oceny z języka polskiego i informatyki.
  • Organizator nie zwraca zgłoszonych prac.
  • Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika.