Maria Skłodowska-Curie – kreatywny portret uczonej

Posted on Gru 10, 2020 in Aktualności, Konkursy

Z okazji Dnia Patronki naszego Liceum zorganizowany został konkurs plastyczny „Maria Skłodowska-Curie – kreatywny portret uczonej”. Jak na kreatywną szkołę i uczniów z pasją przystało, trafiły do nas piękne prace bardzo utalentowanych osób! Trudno było wyłonić zwycięzcę konkursu, ponieważ szkolnej komisji podobało się kilka wyjątkowych prac. Została wybrana jedna, którą nagrodzono kartą podarunkową Empik (zostanie wręczona zwycięzcy po powrocie do szkoły) – jest nią praca uczennicy klasy 1b, artystycznej z historią sztuki i grafiką komputerową, Julii Grudnowskiej.

Prace w kolejności są autorstwa: Julii Grudnowskiej, Amelii Piotrowskiej, Nikoli Kuc, Gabrieli Ryngwelskiej, Hanny Jewtuch, Magdaleny Morawskiej, Zuzanny Maj i Wiktorii Jabłońskiej.

Aktualizacja 14 grudnia 2020 roku

Nagroda publiczności (głosowanie na FB 10.12.2020 roku) w ramach szkolnego konkursu plastycznego z okazji Dnia Patronki została przyznana Amelii Piotrowskiej z klasy 2b, artystycznej z historią sztuki. Serdecznie gratulujemy!

Szkolna komisja konkursowa postanowiła również wyróżnić dwie prace: oryginalne spojrzenie na uczoną w swoim laboratorium – praca Magdaleny Morawskiej z klasy 1b oraz portret Marii z radioaktywnym amuletem w wykonaniu Hanny Jewtuch z klasy 2b. Nagrody niespodzianki, podobnie jak główne nagrody, zostaną wręczone, gdy tylko będziemy mogli spotkać się w szkole. Dziękujemy za udział w konkursie, za chęć podzielenia się swoim talentem