Artystyczna chemia w Liceum Skłodowskiej

Ostatnie dni nauki szkolnej to doskonały moment, żeby zainteresowani uczniowie mogli co nieco poeksperymentować. Nie tylko klasy przyrodnicze odkrywały barwny świat chemii – a dokładniej wskaźników, czyli substancji zmieniających kolor w zależności od odczynu środowiska. Dla uczniów klas artystycznych to była także okazja do zaprezentowania swojej twórczej wyobraźni. Oprócz wykonywania doświadczenia ze wskaźnikami uczniowie otrzymywali także kwas siarkowy (IV) poprzez reakcję z wodą tlenku siarki (IV) otrzymanego przez spalanie siarki. Niby prosty eksperyment, ale dla kogoś, kto nie działa w ten sposób często to duża atrakcja. Nawet humaniści, dla których chemia bywa czarną magią byli zafascynowani!